Krize, dluhy, pomoc,

Od: Datum: 17.08.12 18:15 odpovědí: 2 změna: 17.08.12 20:01

Dobrý den předem jse omlouvám za gramatiku jsem dyslektikem .(píšu to jen proto že pozoruji že rádi komentujete gramatiku ostatních) . Takže má matka 47 let samoživitelka s dvěma dětmi pracovala celý život jako zdravotní sestra přednedávnem ji propustii s personálních důvodů . A i přes velkou snahu si práci opět najít jakýmkoliv zpusobem narážela na arogantnost některých zaměstnavatelů a nato že je ve věku 47 let již stará . I když zháněla práci poté jíž i v jiných oborech narážela na stejný problém. Tím pádem se musela zadlužit . Aby měla na nájem jídlo a pod. ( viz. podotýkám to že některé skupiny občanů kteří nepracují celý život a nebo jen velmi krátce nebo mají záznami v tresních rejstřících dostávají příspěvky a dávky snad nacokoliv a lidé kteří pracují celý život nedostanou nic .) Příbuzní s matčiny již žádní nejsou a s otcovi straný jse otáčejí zády. Takže dluhy narustají a je to již neunosné a já jako nejmladší syn jsem studentem gastronomické školy takže ja peníze muhu přihánět pouze na brigádách a to stačí pouze na mé osobní potřeby oblečení a pod. škola a podobné věci jse platí s mých alimentů. Bratr již sice pracující ale dlouhodobě žijící v praye s přítelkiní nemá jakk skoro co přizpívat pouze nějakými min. příspěvky . Takže vás prosím o nějaké rady nebo pomoc . Protože bych rád nějak matce pomohl ale netuším jak . Sám vím že jse snaží ze všech sil a celý žito dělala co mohla . Proto bych rád udělal i něco já a nějak pomohl. Děkuji předem za jakoukoliv radu či pomoc .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.12 19:53
avatar

Kde se maminka zadlužila? Předpokládám, že banky jí bez stálého příjmu nepůjčily. Půjčky v momentě, kdy je člověk bez stabilního příjmu, zpravidla vedou do dluhové pasti.

Nedoporučuji obracet se na tzv. "oddlužovací společnosti", ty jenom naslibují něco, co nemohou splnit, dlužník jim za jejich "pomoc" musí zaplatit a nakonec se stejně nevyhne exekuci.

Maminka by se mohla zkusit obrátit na některou občanskou poradnu ( dluhové poradenství ), ev. na poradnu ve finanční tísni . Všechny odkazované poradny nabízejí bezplatné poradenství.

___ Maminka by se mohla na úřadu práce zajímat o rekvalifikaci - po absolvování rekvalifikace se ÚP zpravidla více angažuje ve vyhledávání vhodných pracovních příležitostí (ovšem spoléhat na to nelze). Každopádně by maminka po absolvování rekvalifikace měla více možností.

___ Jak zvládáte studium, v kterém jste ročníku? Umožňuje-li Vaše škola dálkové nebo večerní studium, přicházelo by pro Vás v úvahu zaměstnání na zkrácený úvazek a ve studiu pokračovat dálkově nebo večerně.

___ PS: Chyby dyslektiků jsou specifické, ty zde nikdo nekritizuje (alespoň jsem to tu dosud neviděla). Chcete-li radu, doporučila bych nenavážet se do jiných skupin obyvatel, myslet si o nich můžete, co chcete, ale sem to nepatří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: j
Datum: 17.08.12 20:01

Poradna při finanční tísni

http://www.financnitisen.cz/

je to bezplatné a narozdíl od placených nabídek na zajištění oddlužení Vám i mohou pomoci a ne jen okrást o další peníze a čas.

Pročti si pořádně jejich web!

Ty zatim nemáš dostatečný příjem, časem snad ano. Zeptej se bratra kolik by byl přípaně ochoten a schopen při splácení matšina dluhu po dobu asi 5let splácet.

Shromaždi veškere dokumenty k dluhům (aktualni výše dluhů).

Zajdi s mámou na jejich nejbližší pobočku, kde Vám poradí a případně pomohou podat návrh k soudu na oddlužení či osobní bankrot.

Pročti si s mámou pořádně jejich web!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.