Bez lásky nežiju

Od: Datum: 17.08.12 17:37 odpovědí: 6 změna: 17.08.12 23:30

ahoj, mám problémy s chlapama, jsem už 2 roky bez přítele hrozně mě to vzalo, strašně jsem se změnila k horšímu, od té doby nemůžu mít vztah, mám z toho deprese, zkoušela jsem psychologa, ale tohle prostě musí jít ze mě, našlapuju pořád na jednom místě, vracím se myšlenkama do minulosti místo, abych směřovala kupředu, vím, že teď jsem ve stavu, kdy nikoho normálního nenajdu, protože jsem strašně zoufalá, že nikoho nemám, už jsem se i dost uzavřela, ven chodím jen když musím, děsně mě to rve srdce, když vidím ty zamilované páry, chce se mi brečet, štěstí mě obchází. Chci to zlepšit, ale čím dál víc mě to mrzí a projevuje se to i v pracovním životě. Je to začarovaný kruh, nevím, jak z toho ven. Už nechci žít takhle.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.12 17:45
avatar

Dobrá a co chceš od téhle poradny?

Tady ti asi nějakého partnera nikdo nesežene. A rady jsou pořád stejné. Nesedět doma, netruchlit, vyrazit ven do společnosti jiných lidí, najít si nějaký koníček, chodit cvičit, plavat, prostě žít.

Záleží taky na tvém věku, ale v každém má člověk šanci, něco se sebou dělat. A čím víc se budeš litovat, tím to bude horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.12 18:06
avatar

To je chyba. Začněte žít, pěstovat koníčky, navštěvovat místa a kluby či oddíly zaměřené na Vaše oblíbené činnosti. A seznámení "přijde samo".

doplněno 17.08.12 20:01:

Musím se připojit k Ron: Žádné štěstí nikoho - tedy ani Vás (!) neobchází. Je to naopak: člověk obchází štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 17.08.12 19:18

Dobrý den.

Tak se tedy dejte dohromady, když v takovém stavu nemůžete nikoho najít. A hlavně nikoho nehledejte. Nejdřív musíte být v pořádku. Přestaňte se vracet do minulosti, nikam to nevede. Nad zamilovanými páry nebrečte,nezáviďte jim, přejte jim to. Přestaňte být uzavřená, naštvaná na celý svět kolem sebe. Nikdo za váš stav nemůže a nikdo vám také nepomůže. Ani žádný chlap. Jen vy sama si můžete pomoci. Vzpomeňte si, co jste dělala před lety, než jste měla přítele. Určitě jste měla nějaké zájmy, koníčky. K těm se vraťte. Choďte do společnosti, nevyhýbejte se lidem. Zkuste každý den pro sebe něco udělat. Cokoliv, co by vás potěšilo (pěkný film, procházka, nákupy, kafe s kolegyní, ...). Snažte se na něco těšit ( na návštěvu příbuzných nebo kamarádky, na výlet - který si naplánujete, na víkend ...). Když to zjednoduším, hledejte ve svém životě něco pozitivního. Je úplně jedno co. Žádné štěstí vás neobchází, jak píšete. Musíte se sama přičinit. Štěstí hledejte sama v sobě. Až budete v pořádku vy, nebudete se litovat a na svět kolem se mračit, určitě nezůstanete sama. No a kdyby! I sám může být člověk spokojený, chce-li. Prostě žijte takový život jaký máte.

Hodně štěstí.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 17.08.12 20:18

Už nechci žít takhle - Vše je ve vašich rukou nebo spíše v hlavě. Začněte hned od zítřka. Ráno v koupelně se pěkně nahlas před zrcadlem pozdravte - Dobé ránko Ariel, jak jsi se vyspala a co dnes pro sebe uděláš? A ne - propánájána ty zas vypadáš. Opravdu chce to pěkně nahlas na sebe promluvit a jistě vám to bude k smíchu a vo tom to je.

Každý den si udělejte radost, ale každý! Jít na malou procházku a cucat zmrzku, nastudovat program kin, znovu oprášit bývalé koníčky, pořídit si kolo - na to partnera nepotřebujete. Je spousta věcí co se dá dělat sama. Doma o samotě buďte co nejméně, tam vás štěstí nepotká, musíte mu jít naproti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: patriktorri*
Datum: 17.08.12 23:21
"...ven chodím jen když musím...": Seděla jsem doma, byla nešťastná, zoufalá, nevrlá a naštvaná na celý svět. Najednou venku zarachotila koňská kopyta, někdo zazvonil, otevřela jsem a na prahu stál krásný princ. Řekl: "ahoj, jsem Tvůj nový přítel, miluji Tě a budu s Tebou žít až do konce světa".
Přesně tohle se stává každý den, takže vůbec nevadí, že nevytáhnete paty, tváříte se odmítavě, nechodíte mezi lidi a zanedbáváte se. Stačí jen čekat doma na gauči u televize. Dejte tomu čas.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 17.08.12 23:30

Vesměs souhlasím s rádci nade mnou.

Dodávám, že pokud změny nejste schopna sama a ani psycholog vám nepomohl, zkuste jiného. Nejste v situaci, kterou by dobrý mohl neumět vyřešit.

Ale vlastně to vypadá jednoduše, ne? Chcete změnu? Chcete! podle popisu i víte, kde děláte chyby. No tak jděte ven, žačněte s novýma věcma, poznejte nové lidi, nemějte čas truchlit. Ať už s odbornou pomocí, nebo bez ní.

Nebo zkuste nové způsoby seznamování, co já vím, internet, speed dating, oslovovat chlapy na ulici :D I když změna by asi měla přijít víc zevnitř. Ale zkusit to ze druhého konce, aspoň jednou, by taky nemuselo být marné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.