Jak na snížení alimentů vs nemoc

Od: Datum: 16.08.12 20:02 odpovědí: 16 změna: 08.09.14 17:52

Prosím, jak se žádá o snížení alimentů? Přítel měl slušný plat, na syna má alimenty 4.000,- Bohužel přítel onemocněl. Není simulant - nemakačenko, co nechce platit na své dítě, má nemocné ledviny do té míry, že chodí na dialýzu a je v regustru čekatelů na orgán. Není schopen vykonávat svoji práci (fyzicky náročná) a jiný zaměstnavatel jej nezaměstná (velmi rizikový pracovník s častými neschopenkami atp.). Můj plat není nijak vysoký a ani nevidím logiku v tom, abych platila na dítě které není moje (chlapce mám ráda, ale 4tis. mu ze své mzdy dát prostě nemohu). Zkoušeli jsme se dohodnout s bývalkou ale ta na dohodu neslyší. Jak a kam psát žádost? Má přítel šanci na snížení výživného? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: skye®
Datum: 16.08.12 20:06

Musí podat návrh na snížení výživného na soud a záleží na jeho rozhodnutí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.08.12 21:31

na okresním soudu je OPD (oddělení péče o dítě), tam na toto mívají jednoduchý formulář. šanci na snížení výživného přítel má. ale, vzhledem k dlouhodobé praxi a kostnatosti soudů, malou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.08.12 21:47

Ať si podá návrh na snížení výživného k soudu. Důvody ať uvede nemoc a zhoršení finanční situace. Obojí bude muset soudu doložit. Ten rozhodne o oprávněnosti požadavku. Šanci má, ale rozhodnutí soudu nelze 100% předvídat nikdy. Jinou šanci ale nemá, než to zkusit soudní cestou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.08.12 06:37

Je mi z toho smutno. Vy zřejmě žádné děti dosud nemáte a tak si nedovedete představit, jak těžce se ženské samoživitelce s tím chlapcem třeba žije. Roste, potřebuje často nové oblečení, obuv, jídlo, dostatek ovoce apod. Pokud už chodí do školy, jsou tu další vydání a ne malá.

Je mi pokaždé líto, když čtu, jak se z lásky narodilo dítě a pak nad ním mezitím již rozešlí rodiče stojí a licitují o penězích jak na dobytčím trhu. Ty peníze jsou přece pro to děcko, on jej zplodil a jistě sám chce, aby nežilo v nedostatku.

Kdyby se role obrátily, Vy jste byla ta bývalka s jeho dítětem, také byste chtěla pro svého synka co nejvíc. Nedivte se tomu, to chce každá máma. Byla by mě hanba, smlouvat o alimentech. Dítě má nárok žít ne v přepychu, ale slušně. A pán jednou bude třeba na stará kolena rád, že má syna, někoho z vlastní krve. *houpy*

Tak ať se opravdu snaží platit, dává to přece svému, ne cizímu. A když dítě žije v úplné rodině s oběma rodiči, stojí to daleko víc, než jen ty 4 tisíce. Snížení alimentů by jistě dítě citelně poznalo. Jaga.

Od: olaf71*
Datum: 17.08.12 10:42

vemte si z dlaně chlup, když tam není

Ohodnoceno: 2x

Od: mike32*
Datum: 17.08.12 12:27

Tak ať se opravdu snaží platit -? Četla jste prosím pořádně dotaz? Pán je vážně nemocný a pravděpodobně žije z nemocenské ... to si má jako půjčovat a dělat dluhy? O to víc se má ted snažit jeho matka, když je zdravá narozdíl od otce ... pokud se otec uzdraví a bude mít zase práci, která mu umožní vydělávat slušné peníze, tak prosím ... ale v téhle situaci si myslím, že je na místě požádat soud o snížení ...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.08.12 16:16

Ač pánovi jeho zdravotní stav nepřeji, měl by na prvním místě stát zájem jeho dítěte. A je otázkou, zda jeho nemocenská není vyšší než výdělek matky samoživitelky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.08.12 10:01

Nemocenská dávka nemůže být v ČR nikdy tak vysoká aby umožnovala platit 4000.-kč alimenty ... a pokud pán podá návrh u soudu na snížení, a doloží to dokumentací o svém zdravotním stavu a současném příjmu, tak 100% uspěje!

Datum: 18.08.12 12:08

to zase není až tak pravda. žádal jsem kdysi o snížení, doložil jsem doklady, že více jak rok nepracuji a nikoho to nezajímalo, nesnížili mi ani korunu

Od: cocco
Datum: 18.08.12 13:11

On je rozdíl v tom, PORČ nepracujete. Pokud jste jen nezaměstnaný, soud to nezajímá - zhodnocuje, kolik byste si mohl vydělat. Přítel si ale vydělat nemůže, když má nemocenskou, nemůže ani na brigádu

Datum: 18.08.12 14:24

to je ale značný rozdíl ... pokud jste byl obyčejné "nemakačenko" a jinak naprsto zdráv ... potom rzhodnutí soudu ve Vašem případě naprsto chápu ... ale u pána který je vážně nemocný a né vlastní vinnou přišel o svůj vyšší příjem soud rozhodne zcela jistě v jeho prospěch ... tam nevidím žádný důvod na zamítnutí návrhu ...

Datum: 18.08.12 15:00

ne každý nezaměstnaný je nemakačenko. někteří jsou zaměstnaní a také jsou nemakačenka.*smich* a že jich znám

Datum: 17.08.12 16:15

To Babajaga-v hodně odpovědích s Vámi souhlasím,napůl i v této,ale když je dotyčný pbez příjmu,tak je jasné že nemůže platit! a navícJá osobně jsem neměl ani na jedno dítě tolik abych platil pomyslné alíky 4000,když jsme se ženou sečetli příjem,odečetli co je třeba-plyn el.nájem atd tak zbylo nejen pro děti (2) ale i pro nás necelé 4000kč!

Prostě když není kde vzít tak není!

Ohodnoceno: 3x

Od: cocco
Datum: 18.08.12 13:09

Vážená paní,

jsem z rozvedené rodiny, kdy otec o nás po rozvodu nejevil zájem a platil velmi občasně. Moc dobře vím, co to je žít z jednoho platu a kdyby nás občas nepodpořili prarodiče, asi bychom určitou dobu snad ani nepřežili. Moc dobře si pamatuji dobu, kdy mamka do noci háčkovala dečky, které prodávala a všichni jsme chodili na borůvky, které jsme nosili do sběrny. Tak mě nepoučujte o tom, jaké to je být s dítětem sama. Chlapcova matka na tom není nijak špatně, její mzda se v době kdy byla s přítelem pohybovala nad 20tis. a bydleli u jejích rodičů, kde jen přispívali na domácnost. Pokud vím, má stejnou práci a tedy minimálně stejnou mzdu. Neříkám, že 20tis. čistého je pro dva lidi super příjem, ale jde to. Přítel vždy platil a kupoval i nad rámec povinností. Dítě má rád a rád o něj pečuje. Jak jsem napsala, je těžce nemocný. Zkuste si přečíst, co to znamená být na dialýze. Jeho nemoc má spoustu vedlejších příznaků. Přítel se živil manuálně a to opravdu v době, kdy dochází do nemocnice na několika hodinové sezení není možné. Já mám měsíčně ca 11tis. čistého a jen byt (máme 1+1) nás stojí skoro 8tis měsíčně. Nechceme, aby přestal platit úplně, ale 4tis. prostě nemá. Na brigádu si těžko dojde, když je na nemocenské, že?

Od: vaclav12
Datum: 08.09.14 17:52

Prosím tak poradte z čeho je má platit?je jasné že jste zatrpklá ,ale trochu soudnosti proč má platit jeho družka alíka na vlastně cízí dítě .Holt češky zatrpklé.

Datum: 18.08.12 15:12

Urcite to nebude problem,soud prihledne,ke zmene prijmu.musi zazadat,napsat na soud.Ale trva to nejaky mesic,nez to zpracuji,treba 3 mesice i vice.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.