Může být přítelkyně poručníkem

Od: Datum: 16.08.12 11:40 odpovědí: 2 změna: 16.08.12 12:55
avatar

Dobrý den, pokusím se to co nejvíce zkrátit. Kamarád upadl před měsícem do glykemického šoku, ve kterém byl prakticky 3 měsíce v bezvědomí v nemocnici. Začíná komunikovat, ale stav není nejlepší a bude se zlepšovat asi velmi pomalu. Manželka je neschopna a celá rodina ji zavrhla ( prostě s ní už nikdo nikdy nebude komunikovat ) to je fakt. Má pozastavenu živnost, ale neustále musí platit pojištění ( nemá z čeho ). Leži na LDN, což není ideální a rodina by ho chtěla přesunout do rehabilitačního centra. V nemocnici jim bylo sděleno, že musí mít tzv.poručníka, který by za něho nákládal a rozhodoval. Našel jsem pojem poručník pouze k dětem. Jeho nová přítelkyně si ho chce vzít k sobě a starat se o něj. Může být ona ten poručník? Přešly by v tomto případě na ni i dluhy, které splácí ( úvěry atd.?) Bude v tomto hrát roli i dodnes zákonná manželka?

Omlouvám se za trošku zmatečný popis, ale snažil jsem se to maximálně zkrátit. Děkuji za případné rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.12 12:33
avatar

Dobrý den. Pokud je ženatý a na manželku není spoleh, musí o tomto rozhodnout soud a návrh by měla podat právě ona, nebo osoba blízká na určení opatrovníka. V této záležitosti bych doporučovala obrátit se na odbor sociální péče a tam by měli pomoci situaci řešit, nebo konkrétně poradit, či pomoci sepsat návrh k soudu. Manželku nelze obejít, či vyřídit tuto záležitost bez ní. V případě, že by se přítelkyně stala opatrovníkem dotyčného, co se týče dluhů, nepřešly by na ní v žádném případě. To je záležitost manželů a ona by jen spravovala záležitosti svého svěřence a jednala by v jeho zájmu. Právě proto je nutné rozhodnutí soudu s opatrovnictvím. Není toto vůbec jednoduché v případě přítelkyně, neboť je to velmi zodpovědné a tím, že je dotyčný ženatý, moc komplikované.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.08.12 12:55
avatar

Děkuji za odpověď, problém je v tom, že to bude trvat asi dlouho, což jeho zdravotnímu stavu asi neprospěje.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.