Brigáda při evidenci na Úřadu práce

Od: Datum: 15.08.12 19:44 odpovědí: 4 změna: 04.09.12 15:42

Dobrý den,

chci se zeptat, zda je možné být evidována na Úřadu práce a vzít brigádu, kde bude podepsána smlouva Dohoda o provedení práce, když na Úřadu práce nepobírám žádnou podporu. Vím, že pokuď bych brala podporu, tak si přivydělat nesmím, ale nevím, jak je to, když nic nepobírám. A je potřeba hlásit brigádu na Úřadu práce v tomto případě? Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.12 19:53
avatar

ano, na DoPP, pokud nepobíráte podporu, můžete pracovat. musíte to nahlásit na ÚP nejpozději v den nástupu. smíte si vydělat max. 4. 000 ,-Kč hrubého.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 19:54
avatar

Ano, na UP, pokud Vám nedává nic, si můžete přivydělat do 4000,- hrubého. Pozor na to, hlídejte si tuto částku, protože jakmile přešvihnete, budete z UP vyřazena. A hlásit ji musíte, ten den, kdy začnete pracovat/nastoupíte. Nepleťte si to s tím, že materiály můžete dodat do 8 dnů, to je něco jiného.

doplněno 04.09.12 16:55:

Poslat mail "svému" úředníkovi. Běžná praxe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nn
Datum: 04.09.12 15:42

A jak se má nahlásit brigáda, kterou uchazeč sežene v pátek odpoledne a bude ji vykonávat v sobotu a neděli, když je ÚP mimo provoz?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 20:43
avatar

Zákoník práce nezná pojem "brigáda" a dohoda o provedení práce (DPP) není - jak už sám název napovídá - smlouva.

___ Při registraci na úřadu práce jste byla poučena o právech a povinnostech uchazečů o zaměstnání (obdržela jste i tištěný výpis), jejichž součástí jsou i informace o podmínkách vykonávání nekolidujícího zaměstnání s odměnou (výdělkem). do 4.000 Kč měsíčně.

___ Nekolidující zaměstnání je uchazeč povinen oznámit a doložit úřadu práce nejpozději v den nástupu (radši ale dříve), každý měsíc je pak nutné dokládat potvrzení zaměstnavatele o dosažených příjmech.

Nekolidující zaměstnání nesmí uchazeči bránit v poskytování potřebné součinnosti úřadu práce, ve výkonu veřejných prací a v hledání nového zaměstnání.

___ Pro úplnost: Po dobu nekolidujícího zaměstnání se zastavuje výplata podpory, ale stát za uchazeče dále hradí zdravotní pojištění. Výplata podpory pokračuje po skončení nekolidujícího zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.