Hlasitost bankomatu - lze podat stížnost?

Od: Datum: 15.08.12 17:52 odpovědí: 8 změna: 16.08.12 09:34
avatar

Pěkný den, přímo naproti našemu bytu se nechází bankomat. Denně vybírají peníze stovky lidí, i večer, i v noci, i o víkendu. Nezdá se to, ale zadávání kódů a různé jiné klikání a hlavně pípání, když vyjíždí peníze, jde opravdu hodně slyšet, obzvlášť v noci, a to i přes zavřená okna. Mamce už z toho začíná hrabat, protože vedle nás je hospoda a dost lidí chodí vybírat hlavně v noci, a ložnice našich je právě přesně naproti. Nelze ani otevřít okna, protože to pípání je snad všudypřítomné.

Nevíte, zda se dá nějak podat stížnost nebo návrh na ztlumení zvuku? Vím, že všude je něco, někde štěká pes, jinde jezdí vlak, onde je blízko restaurace. Ale je to vážně na prášky, pořád to pípá nebo kliká.

Děkuji za každou reakci.*slunce*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 15.08.12 17:58

asi bych se zašla zeptat do pobočky, které bankomat patří zda ty zvuky nejdou ztlumit- ale pochybuji ...jedině špunty do uší vím když se dcera nastěhovala do blízkosti křižovatky tak to bylo děsný hluk nepředstavitelný tramvaje brždění a rozjíždění aut -no děs běs ,ale zvykla si - někdy ale musela použít špuny do uší

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 18:03
avatar

Děkuji za reakci, bydlíme vedle kruháku, takže brzdění a troubení aut taky známe:) Ale to je třeba občas, bankomat pípá pořád a pořád. Bydlíme tu už skoro 14 let, dřív to mámě tolik nevadilo, ale jak celý den pracuje u PC, tak jí to vadí více a více.

doplněno 15.08.12 18:37:

Elektrik - zajímavý tip, děkuji. Ale diplomacii nechám na kamarádovi, protože já bohužel diplomatik nejsem ani omylem:D Bych je musela poslat kamsi:D

doplněno 15.08.12 18:39:

Coteda - děkuji za reakci, živě si Vaše bydlení dovedu představit:( Stříška nad bankomatem je, ale ta nám je houby platná...krásně se odráží od té naší fasády:D

Datum: 15.08.12 18:58
avatar

A co semafory? :) Ťuk ťuk ťuk ťuk ťuk ťuk tadadadadadada ťuk ťuk ťuk ťuk.. :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elektrik*
Datum: 15.08.12 18:13

Určitě bych tam nechodil osobně. Je to dost marné, jelikož budete mluvit s lidmi u přepážky a oni Vám maximálně něco nakukají, aby se Vás zbavili. Já bych postupoval takto:

Nejprve bych si zavolal na místní policejní stanici s dotazem, jak v tento okamžik postupovat a že je hlasitost na hraně s rušením nočního klidu. Ty vám něco řeknou... buď užitečného, nebo ne.. jde o to, že budete mít ten telefonát za sebou. Pak bych buďto postupoval podle rady policie, pokud bude mít hlavu a patu a pokud ne, zavolal bych na vedení místní pobočky banky provozující váš bankomat (ředitelství) a postupoval bych velmi diplomaticky a mírným způsobem, že voláte na základě doporučení policie ohledně hlasitého bankomatu ve Vaší blízkosti a že by jste velmi ocenila snížení hlasitosti ovládacích prvků. Tedy opravdu jen drobný zásah, který by Vám a blízkému okolí zkvalitnil životní podmínky.

Budete mít zajímavý argument a je pak na Vaší diplomacii jak to s nimi ukoulíte. Pokud narazíte na vola, pak se s tím nic dělat nedá, ale s trochou štěstí by se podařit mohlo.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.08.12 18:35

Zdravím, jsme na tom ještě lépe...máme ložnici přímo nad bankomatem...vím o čem mluvíte...popisovat co se tam děje ve dne i v noci by bylo zbytečné...jistě si to dovedete představit. Postěžoval jsem si u provozovatele bankomatu ČS...a ten nechal udělat nad bankomat protihlukovou stříšku a je to o poznání lepší, ale ten slovník, když bankomat nedává se tady nedá popsat a to žádná stříška nevyřeší...bohužel s tím asi nic nenaděláme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 19:08
avatar

pochopitelen mas narok podat stiznost na krajsou hygienickou stanici, ktera by mewla provest prislusne mereni.

Ale. Pipajici a tukajici automatr je dost slaby odvar, a myslim ze neuspejes ani kdybys bydlela vedle nej ve stanu. Zas tak hlucne to neni. Pouze neprijemne.

doplněno 15.08.12 19:08:

*bum* to je zas preklepu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 15.08.12 21:52

No zavolejte na policii nebo zajděte přímo za vedoucím banky nebo k čemu bankomat patří předpokládám že je u nějaké banky nebo něčeho podobného? vyžádejte se šéfa lidi u pobočky vám řeknou ať odejdete a neotravujete ale i tak pochybuju že vám nějak vyhový asi řeknou že to pípa tak to prostě je že za to nemůžou takový je mechanizmus a tím to skončí možná se vám omluví ale řeknou že se to nedá řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: referent
Datum: 16.08.12 09:34

U nás je bankomat ummístěn na budově MÚ , což nikoho neomezuje.

Ovšem má lepší vychytávku umítěn je tak šikovně , že když svítí sluníčko z anfasu i zepředu, prakticky máte černou obrazovku a vůbec netušíte zda s Vámu komunikuje.

Je to velmi nepříjemné co se týká bezpečnosti transakcí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.