Přerušení evidence na úřadu práce

Od: Datum: 15.08.12 17:37 odpovědí: 11 změna: 07.10.12 17:16

Zdravím,

kamarádka mě informovala, že pokud je člověk na úřadu práce, je možné přerušit evidenci na 2,5 měsíce, resp. 2,5 měsíce je maximální doba mezi schůzkami, kdy nezaměstnaný ještě nepřijde o podporu. Je to tak?

.

Na úřadu práce prý rozdávají staré podmínky, kt. už neplatí a nové je těžko dohledat... Předem díky.. BB


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.12 17:45
avatar

Není. Termíny návštěv na ÚP určuje zprostředkovatelka, nikoliv uchazeč o zaměstnání.

Možná ale kamarádka mínila možnost odhlásit se na vlastní žádost z evidence. Tuto možnost má každý uchazeč. Ovšem v době, kdy není nezaměstnaný zaregistrován, nepobírá podporu a musí si sám hradit zdravotní pojištění.

Viz: Práva a povinnosti uchazeč. o zaměstnání

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 17:46
avatar

Je to nesmysl. Hlavně, pokud přerušíte evidenci, tak už na IP nejste - nemyslí kamarádka četnost návštěv? Kdo je placený, musí chodit častěji, kdo neplacený, chodí méně - ale neplatí to vždy. Pokud je to opakovaná evidence nebo je člověk zařazen do projektu, chodí i dvakrát týdně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 18:37
avatar

Četnost návštěv PU je individuální,zpravidla 1x za 3týdny ,na poště obvykle 2-3x týdně!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 18:41
avatar

Uvádím informace, které mám přímo od pracovníka UP. Pokud UP s člověkem komunikuje a něco řeší, chodí tam klidně každý týden.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coop*
Datum: 15.08.12 18:50

Každý může evidenci ukončit kdykoliv. Účast v evidenci ÚP není povinná, ale zcela dobrovolná. Stejně tak se každý může kdykoliv evidovat (pokud splňuje pro evidenci podmínky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bb*
Datum: 15.08.12 19:10

To je jasné, moje otázka byla spíše na to, jestli je možné přerušit poskytování podpory na 2 měsíce (zlepšování jazykových schopností v zahraniční) z důvodu nemožnosti dodržet podmínky (nemožnost se dostavovat pravidelně na návštěvy na ÚP) a potom zase navázat a podporu případně dál pobírat, pokud člověk nesežene práci...

doplněno 15.08.12 19:11:

A zapomněl jsem: Prozatím díky za všechny reakce :)

Datum: 15.08.12 19:19
avatar

Tak to jste měl uvést přímo v dotazu. Je-li člověk evidován na ÚP, může si zkusit hledat práci v EU aniž by musel evidenci přerušit. Přesné podmínky ale neznám, to se budete muset dohodnout se zprostředkovatelkou při příští návštěvě (máte-li na ni telefon nebo e-mail, můžete si dohodnout i mimořádnou schůzku v dřívějším termínu).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: darina*
Datum: 06.10.12 09:23

já přesné podmínky právě zažívám, úřednice trvá na dostavení se na termín, už jen doba trvání cesty tam mi způsobuje problém strefit se do úředních hodin (12 hodin cesty) s dítětem a to nepočítám finanční stránku věci a dalších 12 hodin cestu zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.12 00:17
avatar

12 hodin je opravdu hodně, dovedu si představit, jak příjemné to zejména pro Vaše dítě musí být. Předpokládám, že jste evidována v místě trvalého pobytu, ale že žijete jinde.

V takovém případě můžete "svou" pobočku ÚP požádat o převedení pod pobočku v místě, kde skutečně žijete.

___ Cituji ze Základního poučení uchazečů o zaměstnání: 5. ... V průběhu vedení v evidenci UoZ může pozádat o změnu kontaktního pracoviště v územním obvodu krajské pobočky ÚP. Rovněž může pozždat, aby mu bylo zaměstnání zprostředkováno kontaktním pracovistm KP, v jejímž územním obvodu se z vážných důvodů skutečně zdržuje.

___ Vážnými důvody se míní důvody uvedené v zákoně o zaměstnanosti, mezi něž patří mj. nezbytná osobní péče o dítě do 4 let věku, docházka dítěte do předškolního zařízení a povinná školní docházka.

___ Odkazy:

Základní poučení uchazečů o zaměstnání (PDF; 74,5 kB) Nebude-li fungovat přímý odkaz, musíte se k dokumentu se musíte proklikat.

Zákon o zaměstnanosti, vážné důvody

doplněno 29.12.12 13:19:

Ještě jeden odkaz ke stažení (PDF, 284 kB):

Základní poučení uchazeče o zaměstnání

Ohodnoceno: 2x
 
Od: darina*
Datum: 07.10.12 10:54

To je právě ten problém, už to zkouším půl roku. Požadují nájemní smlouvu, kterou si opravdu nemám s kým vyrobit a trvají na cestě do místa trvalého pobytu na místní úřad práce, abych si tam vyzvedla jejich formulář a přehlásila se na úřad práce, který toto požaduje. Následně s těmito náležitostmi mohu jet teprve na nový úřad práce... A požadují opravdu vše osobně, nepomůže ani datová schránka, ani jiné možnosti ověření.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.12 17:16
avatar

Po mé neteři také chtěli nájemní smlouvu, změnu trvalého pobytu nebo alespoň potvrzení majitele bytu, že tam bydlí s jeho souhlasem. (Ovšem soukromého majitele lze těžko nutit, aby podnájemníkovi cokoliv potvrzoval...) Protože z toho neměla ani jedno (bydlela v podnájmu), dohledala jsem jí vážné důvody v zákoně o zaměstnanosti. Zkuste tedy poukázat na vážné důvody v zákoně o zaměstnanosti (je jich asi 7, takže byste mezi nimi mohla najít ten, který se vztahuje na Vaši situaci. Bude-li třeba, potvrdí školka nebo ZŠ docházku dítěte, což je vážný důvod, pro který se zdržujete v jiném místě, než kde máte hlášen trvalý pobyt.

Formulář/e by Vám měla vydat kterákoliv pobočka úřadu práce, necháte si je potvrdit v místě, kde se zdržujete, a pak už by mělo stačit zajet na původní pobočku jenom jednou. Žádost o převedení byste měla podat u původní pobočky, která by měla evidenci převést na novou pobočku. Ta by Vás pak měla kontaktovat (budete-li se u nové pobočky o záležitost průběžně zajímat, mohla byste to trochu urychlit).

S úřadem práce musí každý uchazeč jednat a vše vyřizovat osobně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.