Splatka dluhu

Od: Datum: 15.08.12 09:56 odpovědí: 5 změna: 15.08.12 23:56

Pomáhal jsem kolegovi na zakázce,vzal jsi ve stavebninách na mé jméno materiál /bez mého vědomí/.Dostal vše zaplaceno,ale mou práci nezaplatil,a nezaplatil ani materiál ve stavebninách.Trvá to už třetí měsíc.Mezi tím jsme pracovali na velké zakázce,která bude teď splatná,a uvažuji,že by mu s vyplacené sumy strhnul dluh vůči mě,a dluh vůči stavebninám.Jedná se o celkovou výši dluhu 21.000.kč.Každý mi radil,o podání žaloby,ale to by bylo na dlouho,tudíž uvažuji o tomto způsobu uhrady vzniklého dluhu.Můžu mít problémy se zákonem pokud bych to tímto způsobem řešil situaci?Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.12 10:06
avatar

Pokud je pravda, že Vám peníze dluží a můžete toto doložit, pak udělejte zápočet své pohledávky a peníze si odečtěte. Problémy se zákonem? Dluhy se mají splácet a každý se brání tak, jak umí. Kdyby na Vás podal žalobu, podáte protinávrh...Toto řešení využívá čím dál víc lidí, když se chtějí domoci svých peněz. Je to nejjednodušší cesta a případný soudní spor si každý 2x rozmyslí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 15.08.12 10:50

Dobrý den.

Naprosto souhlasím. Je to jediné řešení - vzájemný zápočet pohledávek a závazků. žádné problémy se zákonem mít nebudete, můžete-li Vaše pohledávky a závazky písemně doložit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karjala*
Datum: 15.08.12 12:45

pokud si bere na vaše jméno bez vašeho vědomí materiál, pak asi peníze nemá, a hlavně asi neni ani tak čestný, jak si myslíte. Žaloba je jediné řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 23:33
avatar

Nechápu, jak si Váš kolega mohl vzít bez Vašeho vědomí materiál ve stavebninách. Ten mu někdo vydal bez objednávky a bez Vašeho podpisu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 15.08.12 23:56

Ve stavebninách v místě působění známých živnostníků se na objednávky nehraje. Pokud parta u nich nakupuje pravidelně, má ve stavebninách zaveden sešit ( na jedno jméno) kde se pouze zapisuje odebraný materiiál a parťák po ukončení zakázky vrátí neporušené zbytky materiálu a zaplatí odebrané zboží. Je to běžná praxe. Samozřejmě se lidi musejí znát. A je jedno, jestli parťák Pepa pošle kolegu Lojzíka pro materiál a nebo si jej odebere sám. U nás jsou troje stavebniny a ve všech to tak funguje.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.