Je to úpal či jen podráždění?

Od: Datum: 15.08.12 06:02 odpovědí: 3 změna: 15.08.12 08:25

Dobrý den,

s manželem jsme se vrátili z výletu a stěžuje si na bolest hlavy, ale k lékaři jít nechce, že musí do práce. Byl hodně na sluníčku, trochu spálený je, ne moc, teplotu nemá, ale bolí ho hlava a je takový dezorientovaný. Může to být úpal? Nebo to samo odezní? Jak by postupoval lékař? Mohla bych mu něco koupit v lékárně a přinést do práce. Nevím nakolik je to nebezpečné.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 15.08.12 06:23
 
Na to stačí obyčejný paralen,klid na lůžku a chladný místo.Nebo studený zabal.
doplněno 15.08.12 06:26: Od včera?Máte Aspirin?Pomáhá...
 
Od: viky®
Datum: 15.08.12 07:22
 
avatar

Dobrý den Majko. Při výletu a na sluníčku, manžel mohl zapomenout na tekutiny. Dlouhý pobyt v horkém prostředí, pocením dochází ke ztrátě vody, a důležitých minerálů. Určitě by prospělo, doplňovat tekutinu chladnou minerálkou. Příznaky úžehu, bolesti hlavy, závrať, zmatení, zvracení. Problémy začnou většinou, když tělo přijde do chladu, to je v noci. Používali jsme, běžné léky proti bolesti. Pomáhá ochlazení hlavy, studenou vodou, nechat tělo v klidu, nepřetěžovat se. Vlastní zkušenosti.

 
Datum: 15.08.12 08:25
 
avatar

Dobrý den. Manžel by měl mít klid a být v chladu. Alespoň dnes. Kromě toho, co bylo již bylo řečeno, pokud musel jít do práce a je mu mizerně, ať si oplachuje obličej studenou vodou a k pití by mohl pomoci mátový čaj, protože máta ochlazuje, i osvěžuje. Na bolest hlavy prášek, který běžně používá a zabírá mu (někomu stačí Paralen, jinému Brufen, či Valetol). Bude mít asi chudák dnes dlouhou šichtu, když mu není dobře. Tak přeji, ať problémy brzy odezní.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.