Jak přestat chrápat?

Od: Datum: 14.08.12 20:43 odpovědí: 7 změna: 15.08.12 08:58

Ahoj, dříve jsem problém s chrápaním něměla ale potom co jsem přibrala dost kil se moje chrápání rozjelo. Může to být tím? Jsem i kuřačka a na netu jsem četla že i kouření způsobuje chrápání. Za pár dní se stěhuji k přitelovi a za své chrápání se dost stydím. Radši odmítám o spaní u kamarádek, bo už mi pár lidí řeklo že chrápu tak strašně že nemuzou spát. Nemá někdo rady jak se toho zbavit? Zhubnout, omezit kouření, změnit jídelníček, připojit pohyb? Je mi to hodně trapné a jak mám někde zustat přes noc, dost se bojím a zároveň stydím.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.12 20:51

Pěkný den, ano, přibrání na váze může chrápání ovlivnit... ale obávám se, že chrápou i ti hubení. Zkuste se někde mrknout po takovém kroužku do nosu proti chrápání, psalo se, že to docela pomáhá, případně potom operace http://www.plasticka-chirurgi…nky/laserova-operace-chrapani, je to rychlý a ambulatní zákrok.

Od: kristka01*
Datum: 14.08.12 20:55

Ahoj,zkus si koupit takovy krouzek do nosu,vydela jsem to v casopise.anebo zkus teda zhubnout a prestat kourit.nevim,jestli to pomuze,ale za zkousku nic nedas. :) anebo jen mej zavrene oci a po chvili je zase otevri,aby jsi neusla. :) Kristka01

Datum: 14.08.12 21:02

Ahoj. V lékárně se dají volně koupit kapky proti chrápání Asonor. Mohla byste je vyzkoušet, zda Vám pomohou.

Od: drejdl*
Datum: 14.08.12 21:14

Obávám se, že pomoc bude těžká. Nevěřím žádným kapkám ani jiným "zázračným" přípravkům. Protože dle zkušenosti chrápání je nejintenzivnější v poloze na zádech ( měkké patro zapadá do hrtanu a vibruje s proudícím vzduchem), je podle mého názoru nejlepší zamezit poloze na zádech při spánku. Lze to provést vytvořením kapsičky na zádech od pyžama/noční košile a zasunutím tvrdého předmětu - v extrému např. tenisový míček.

Od: janamm*
Datum: 14.08.12 21:17

jenže já chrápu i na boku...to je ten problem..

Od: darusenka*
Datum: 14.08.12 21:28

Napada me, jestli nejsi posledni dobou vic unavena...

Mam podobny problem. Zamerne pisu, ze problem mam ja, i kdyz chrape pritel. On se totiz dosyta vyspi, a zadny problem nema

*smich*

Chrapani u neho zacalo z niceho nic... Nekouri, nepribral, jedl porad stejne. Ale zato zacal neskutecne chrapat. Bylo to v dobe, kdy zmenil zamestnani. Zacal chodit z prace pozdeji, intenzivneji pracoval. Po dvou tydnech probdelych noci jsem vypozorovala, ze o vikendu je v loznici klid *haha* Stejne tak, kdyz si po prichodu z prace zdrimnul u televize. Ted, po pul roce se mu pracovni tempo optimalizovalo a chrapani skoro neexistuje. *ua*

Datum: 15.08.12 08:58

Manžel si kupuje kapky ADENOL. Koupí se běžně v lékárně, malá lahvička 10 ml, stojí okolo 150 - 160 Kč. Má se to kápnout na polštář či na kapesník a přidržovat upoblíž obličeje. On si to trochu potře přímo pod nosem. Nechrápe už vůbec. Přesto si je kupuje dál. Ty kapky mu totiž pěkně protáhnou a uvolní nos a při spaní se mu dobře dýchá.

Prodává se i stejný přípravek ADENOL ve spreji, ale to je zbytečně drahé. Ty kapičky jsou lepší. Velice příjemně navíc voní /kořeněně/.:)Jaga

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.