Sex vs zákaz od rodičů

Od: Datum: 14.08.12 17:16 odpovědí: 21 změna: 15.08.12 07:58

Dobry den, je mi 15 let, ale presto mam zakazane od rodicu pohlavni styk. Nevydrzela jsem to a presto se s pritelem vyspala. A mam strach, ze az pujdu na prvni prohlidku ke gynekologovi, ze se to pozna nebo, ze se me bude ptat pred moji mamkou zda jsem panna, anebo jestli jsem mela pohlavni styk. Doufam, ze na takove veci se gynekolog pta primo v ordinaci az jsem tam pouze ja a ne v mistostni pred ordinaci, kde je i moje mamka. Mam strach aby se to nedozvedela :( Dekuji za odpověď :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: renataka
Datum: 14.08.12 17:21

Milá Pote, věř tomu že gynekolog stoprocentně pozná jestli jsi pohlavní styk měla nebo ne..;) ale určitě to mamince žalovat nebude, pokud mamka nepůjde s tebou přímo do ordinace..možná bys měla lepší to mamce říct hned a nelhat jí...budeš to mít za sebou, mamka se vykřičí a u doktora už pak nebudeš mít takový strach...

moje rada zní: komunikuj s mamkou, za ten randál na pár minut to stojí..lepší než pak dělat divadlo třeba u toho doktora...ikdyž není jisté, že by se to třeba dozvěděla..on by to říkat tvé mamce neměl..ty jsi za sebe už zodpovědná, od patnácti si můžeš v pohlavním životě dělat co chceš. nemyslím si že by měl doktor povinnost to hlásit rodičům..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 17:25
avatar

Maminka má velký kus pravdy a životní zkušenosti. Je škoda, že jí nepopřeješ sluchu. Matky nejsou nepřejícné a zlé, ale mají o své dcery starost. A to je dobře. Ty jsi příliš uspěchaná, poživačná, bojíš se, abys něco nezmeškala. Ve 20 letech budeš možná předčasně odkvetlá, omuchlaná, nic Tě nepřekvapí, nebude pro Tebe život mít už žádné tajemství. Není to škoda?

Budeš se mi smát, jak jsem hloupá, ale první sex jsem měla v 19 letech. A navíc s mužem, který je dneska téměř 40 let mým manželem. Nelituji toho a tvrdím, že jsem o nic nepřišla. Jen jsem si uchovala oproti Tobě delší dobu takový ten dívčí pel. Jestli mi rozumíš, co tím myslím.

Když už se stalo, jakpak je to s antikoncepcí? Tvou i partnerovou? Abys nebyla v 16 maminkou! Když už jsi tak uspěchaná, buď aspoň zodpovědná. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pote
Datum: 14.08.12 17:28

Měli jsme kondom a pečlivě si vše hlídali, i když vím že to není 100%ni ochrana.

Datum: 14.08.12 17:55
avatar

Dobrý den. Pete, na gynekologii můžeš už jít i sama. Popř. požádej mamku, ať počká v čekárně, že si nechceš připadat jako malá a chceš si tím projít sama. Gynekolog se Tě na různé věci vyptá opravdu až v ordinaci, za zavřenými dveřmi a s mamkou o tom mluvit nebude. Co mu řekneš, je důvěrné. Mamce toto určitě sdělovat nebude. Pokud jí to nechceš říct Ty sama, že jsi měla již pohlavní styk, gynekolog jí to sdělovat nebude. Máma to s Tebou myslí dobře, to víš určitě sama, ale je pravda, že zakázané ovoce chutná nejvíce a když už se to stalo, stalo se... Buď jen zodpovědná a na ochranu nezapomínej.

doplněno 14.08.12 17:56:

Pardon, omlouvám se za zkomolený nick, pote..

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pote
Datum: 14.08.12 18:08

Ano, vím že na gynekologii můžu jít sama, ale mamka tam určitě bude chtít jít se mnou. Respektive mamka mi řekla, že pokud mě nic netrápí a nemám žádné problémy tak na 1. prohlídku půdjem, až budu potřebovat prášky a to už tam s mamkou jít musím. A řekla mi, že prášky mi koupí tak aspoň za půl roku, ať s tím nespěchám. Mám v plánu jí to tak říct, ale doufám, že na tom nebude trvat aby zjistila jestli jsem jí lhala nebo ne. Z toho mám strach, ale takhle jí to určitě řeknu. Ano, vím že to se mnou myslí dobře, mrzí mě to, přemýšlím nad tím skoro každej den jak to mám udělat. S mamkou komunikuju často a hodně, ale jen se bojím, že by to ohrozilo náš vztah s přítelem a to já nechci. Na ochranu samozřejmě myslíme oba dva, ikdyž jsme to porušili, zodpovědnost samozřejmě máme.

Datum: 14.08.12 18:12
avatar

Co takhle:

Ahoj mami, víš jak jsme se bavily o tom, že bys se mnou šla na gyndu, až budu potřebovat napsat antikoncepci? Tak ta doba už přišla, ještě s přítelem nechceme miminko, byla bych ráda, kdybys tam se mnou šla.

Myslím si, že mamka bude nakonec ráda, že ses jí svěřila.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pote
Datum: 14.08.12 18:15

Nejspíš jí to řeknu, ale mám strach, že bude trvat na tom aby se mnou šla dovnitř nebo že se mě gynekolok zeptá jestli jsem měla pohlavní styk už před ní. :(

Datum: 14.08.12 18:16
avatar

Je ti 15 let, mamka s tebou do ordinace nemusí, pokud nechceš. Já musela chodit na gyndu už od 13, a vždycky jsem vevnitř byla sama.

Raději to mamince řekni předem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pote
Datum: 14.08.12 18:18

Určitě jí to řeknu a doufám, že mě pochopí a nechá mě tam jít samotnou. Nejraději bych tam šla sama a až bych chtěla prášky tak i s ní, ale vím, že si to bude chtít ověřit jak to je. :/ Děkuju moc za rady! :)

Datum: 14.08.12 18:18
avatar

Prostě mamce řekni, že nechceš, aby šla s tebou. A trvej na tom. Že už jsi velká, zvládneš to sama, a bylo by ti trapně, protože je to tvoje záležitost. Myslím, že normální matka pochopí a nebude se cpát do ordinace násilím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pote
Datum: 14.08.12 18:20

Takhle jí to řeknu. Jsem přesvědčená, že pokud by mě mamka nezakázala abych měla pohlavní styk a nechtěla by si to ověřit tak by se tam necpala..ale v této situaci se bojím. :(

Datum: 14.08.12 18:22
avatar

Věřím, ale teď už je pozdě bycha honit.. prostě se k tomu musíš postavit čelem a jasně říct, že půjdeš sama:)

doplněno 14.08.12 18:29:

Na tohle se ptá gynekolog až v ordinaci:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pote
Datum: 14.08.12 18:26

A na otázku: "jestli jsem měla pohlavní styk", se ptá gynekolog přímo v ordinaci kde jsem jen já a on, anebo v místnosti kde je sestřička, protože tam se mnou mamka určitě půjde nebude čekat úplně v čekárně ale když už ji překecám tak v místnosti kde je sestřička.

Od: askmenow*
Datum: 15.08.12 00:21

No, na mojí gyndě je to tak, že gynekolog do místnosti, kde je sestřička, vůbec nechodí a pořád je v té své. Ptal se mě až tam. Mamka se mnou nikdy dovnitř nešla, takže nevím, jak by reagovali, ale myslím, že do místnosti s doktorem se cpát nebude, vždyť je ženská, samotné by jí to muselo být blbé. A on už jí to pak říct nemůže.

Ani doktor se nebude ptát proto, že by byl zvědavý. Jde o to, jak tě může vyšetřit zda jen zevní pohlavní orgány a nějak opatrně "nakouknout", nebo zda tě může (jako "nepannu") vyšetřit zrcadlem a udělat ti citologii. Tak se pak nepodřekni ;)

Pokud se bojíš, že se maminka bude všude cpát, co se objednat na dobu, dky je v práci? Třeba si kvůli tomu nebude chtít brát volno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 18:08
avatar

Ahoj, myslím si, že každý rodič se k sexu svého dítěte staví negativně. Pro rodiče jsi stále ještě dítě, ne mladá slečna, která si chce "užívat" vztah se vším všudy.

Jak už psala Babajaga, používejte s přítelem zodpovědně antikoncepci. Já jsem o "to" přišla taky v 15 letech, a to se svým přítelem, se kterým jsem dosud (8 let)... Mamce jsem se přiznala, řekla jsem jí, že si zajdu na gynekologii pro antikoncepci. Měla jsem tou dobou nepravidelný cyklus a docela dost akné, a proto antikoncepce vyřešila i tyto problémy.

Rodiče budou třeba nějakou dobu naštvaní, ale za pár dní je to přejde. Já bych do toho šla a alespoň mamce to řekla. A budete mít před taťkou třeba takové malé tajemství ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pote
Datum: 14.08.12 18:13

"Bohužel" já mám menstruační cyklus pravidelný a akné nemám tak hrozné, zkrátka neměla jsem žádnou výmluvu pro předepsání antikoncepce. Nejspíš jsem to uspěchala, ale hrozně to lákalo, když jsme spolu byly rok. Mamka mi ještě před mýma 15ti nama řekla, že si nepřeje abych měla min. půl roku sex. No a potom jsem prostě nesebrala odvahu jí říct že chci antikoncepci. Tak jsem to vyřešila kondomem, ale teď jak se blíží návštěva gynekologa mám strach aby se něco neprokeclo. :( na vztahu s mamkou mi moc záleží, i když vím, že jsou to teď podělala.. :(

Datum: 14.08.12 18:15
avatar

Strach má velké oči, určitě to nebude tak zlé

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: krizalka
Datum: 14.08.12 21:13

V dnešní době si můžete vybrat svého jakéhokoliv doktora. Pokud máte možnost a odvahu, tak kdekoliv, kam jezdíte, nebo bydlíte ve větším městě si můžete najít svého gynekologa a jít k němu, nechat se zaregistrovat a hned vyšetřit, pokud má tak zavedenou ordinaci. Nebo se k němu po telefonu, nebo osobně objednat.

Doma přece nic říkat nemusíte, že jdete na vyšetření.

Mě rodiče řekli v 15ti letech, že mám občanku a ať si dělám co chci. Ani by mě nenapadlo říci mámě, že jdu k lékaři, nešla by se mnou.

Takže, jestli máte rodinného gynekologa, nebo přišla nějaká pozvánka k vyšetření, nemusíte nikam povinně chodit. Můžete jít někam úplně jinam.

Je to Váš život, Vaše tělo, Vy jste zodpovědná jak se dnes zachováte. Pokud chcete mít v mamince podporu, tak si ji ssebou vezměte, pokud ne, tak ji jenom při vhodné příležitosti řeknete, že jste to zvládla již sama. Kdo chodí s Vámi k zubaři? Nebo může být podpora Váš přítel. Tolik mužů v čekárně gynekologa před třiceti lety nikdy nebylo, to byl spíš nepatřičný prvek, exot.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 15.08.12 00:18

POZOR:
od 1.4.2012 platí novela zákona č.48/1997 o veřejném zdravotním pojištění, ve kterém se upravuje legislativa týkající se zdravotní péče. Nově tedy budete mít povinnost podepisovat informovaný souhlas s poskytnutím zdravotních služeb.
U nezletilých do 15ti let je potřeba souhlas obou zákonných zástupců či vyplněná plná moc. Pokud je intelektuální vyspělost nezletilého pacienta taková, že je schopen se k danému výkonu vyjádřit a posoudit jeho účelnost, je potřeba připojit i podpis nezletilého pacienta.
U nepovinného očkování je u nezletilých pacientů požadovám opět souhlas obou zákonných zástupců a eventuálně i souhlas nezletilé za stejných podmínek jako výše uvedené.
U osob starších 15ti let je vyžadován k poskytnutí zdravotních služeb souhlas jednoho zákonného zástupce, vyjma očkování Veškeré potřebné formuláře si můžete stáhnout níže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 15.08.12 06:59
Nevím jak kde ale dovnitř do /vyšetřovací místnosti/(vtipné) nikoho ani gynekolog nepustí.Vždy jen na přání pacienta.Maminka muže počkat v čekárně,nebo u sestry,ale ta má spousta práce s administrativou že si moc nepopovídají.I sestra respektuje soukromí pacientek a do ordinace nevchazí.
Ještě dodatek-než začneš žít sexuálním životem,první prohlídku bys měla mít už za sebou.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 07:58
avatar

Je to tady už, jako když se pes honí za vlastním ocasem - dokola to stejné. Tak to shrnu.

1/ Bylo by lepší, kdybys mamku vzala doma kolem krku a řekla jí po pravdě, co a jak. Hlavu Ti určitě neutrhne a bude nakonec pak ráda za to, že jsi "jenom měla styk", ale těhotná že nejsi. *modla*

2/ Když už jí to nejsi schopna říct /značí to, že ten vztah mezi vámi dvěma není opravdu na 100 %/, nech tomu volný průběh. Klidně ať jde do ordinace a vyslechne cokoli. Víš proč? TY chceš antikoncepci, ONA to bude platit. Ty ještě nevyděláváš a antikoncepce není zanedbatelná částka. Tak ať slyší všechno, když bude ten mecenáš. Před doktorem Tě určitě fackovat nebude, ale venku možná nějakou slízneš.

Docela Ti to bude patřit za to, že jsi nevyužila bod č 1/.

Zvládni to, nebude to pro ni ta nejhorší zpráva v životě. Daleko hůř by nesla, kdyby Tě třeba těžce zranilo auto. Tohle bude proti tomu brnkačka. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.