Těžké hledání zaměstnání

Od: Datum: 14.08.12 16:00 odpovědí: 11 změna: 04.10.12 12:20

Je mi 21 let, mám gympl, na vysokou školu do nejbližší budoucnosti nemám pomyšlení, hledám práci, ale je to zatraceně těžké.. Nechci radu, chci se jen zeptat, zda je na tom někdo podobně, aby mě to tak nedeprimovalo. Díky za ohlasy. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: darusenka*
Datum: 14.08.12 16:08

V dnesni dobe ma problem najit praci bohuzel kde kdo. Osobne v soucasne dobe pracuji (a sveho zamestnani si velice vazim, uz vzhledem k tomu, jak je tezke sehnat praci), ale jeste mam v zive pameti tech nekolik mesicu stravenych na UP *zed* A to ziji v Praze a mam slusnou praxi. Bohuzel, jsem zena v produktivnim veku, takze asi kazdy potencionalni zamestnavatel ocekava, ze mu po zkusebni dobe odejdu na materskou, ci co *bzum*

Preji hodne uspechu a brzke nalezeni prace, ktera Te bude bavit a naplnovat ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 16:15

Dobrý den, ano opravdu v dnešní době není lehké najít práci. Já sice práci zatím nehledala. Hledám brigádu už skoro 2 měsíce a ani ta brigáda na pár týdnů se moc nedá sehnat. Zkuste se zeptat po známých...většinou kdo dnes nemá známosti těžko něco sežene.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 14.08.12 16:39

A to já ti zase poradím. *smich* Ty troubo,když už to tak musím napsat,běž studovat! *bzum* Něco co tě zajímá,protože jen tak hledat práci je na...houby.Ještě se namakáš až tě to bude mrzet. Vydělávat na daně je sice "krásné" *smich*,ale pokud ti jde učení ,tak na to makaní máš dost času a je zbytečné krmit stát v čele s naším svazákem Nečasem. (Svázák byl člen SSM,t.j. socialistického svazu mládeže za totáče.A to Nečas byl.Byl i jeho přeceda...) To že seženeš práci je jedna věc,ale prachy jsou druhá.Uvidíš jak se namakáš,než nějakou tu tisícovčičku zmáčkneš.Proto říkám,pokud na to máš tak běž na nějakou školu. Stejně se pak v té či oné profesi budeš muset vzdělávat.Prostě budeš to muset umět.Proč nebýt profík rovnou. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantisek1*
Datum: 14.08.12 18:51

Díky za radu, ale to je taky jeden z mých největších problémů, že nevím co chci v životě dělat. Proto taky nemá cenu jít zatím cokoliv studovat.. Až to zjistím, tak to studovat budu. *bezim*

Od: coop*
Datum: 14.08.12 19:00

Jakou práci hledáte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 14.08.12 19:09

Dobrý den.

Máte gymnázium, žádnou odbornost. Gymnázium je v podstatě příprava na vysokou školu. Ujasněte si proto, jaké zaměstnání by Vás v budoucnu bavilo a uvažujte o vysokoškolském studiu. Při studiu můžete chodit na brigády. Získáte tak praxi a všeobecný rozhled a orientaci v pracovním prostředí. Často se stává, že podnik, ve kterém se osvědčíte jako brigádník (např. na dohodu o provedení práce), Vás po dokončení studia zaměstná. Jinak ve stejné situaci, jako Vy je plno Vašich vrstevníků. To ale není důvod k nečinnosti, nemělo by Vás to utěšit. Ale naopak vyburcovat k nějaké činnosti. Intenzivněji si hledejte práci, studujte. Můžete zkusit třeba studium jazyků. Cokoliv, co zvýší Vaši cenu na trhu práce. *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.08.12 10:30
avatar

Hledání práce je velmi obtížné,zejménaza určitých podmínek-malý či vysoký věk,malá praxe ,region s velkou nezaměstnaností atd.Manželka hledá už dvaapůl roku a já jak to vidím,tak vzhledem že je mi 50 tak taky nemohu nic najít (co jsem měl asi pet firem,všude že od 1.8 vezmou-pošlete životopis a po zaslání-už máme dost lidí,máme Vás v registru) (ale zatím jeto 14 dnů!)Dcera za dva či tři roky po maturitě (prodavačka s maturitou) má již asi 6 práci ale není doma,je ve vesničce se jménem praha! San má od 1.9 práci zajištěnou,ale jen s ítm že udělá opravné zkoušky-jinak bez prace a a navíc cca padesátitisícovej dluh!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 12:41
avatar

Chlapče, podobně je na tom půl milionu lidí, kteří v Česku nemají práci a z nich dvě třetiny aktivně hledají a zbytek to už odpískal.

Nemusí tě to deprimovat, bývaly doby, kdy nezaměstnaný byl braný za flákače a republikou se neslo hloupé heslo-Kdo chce pracovat, tak si práci najde. Ale dnes, kdy je na jedno volné místo skoro dvacet zájemců se to už ani neříká.

Hledat práci není legrace, protože vždycky jsou nějaké důvody pro to, aby tě nevzali. Buď jsi moc mladý, nebo moc starý, moc chytrý, nebo moc hloupý, moc šikovný nebo moc nešikovný.

Ano, práce je, ale taková, kde se budeš honit za pár korun ve dne v noci v nezdravém prostředí za peníze, které ti nebudous tačit ani na dojíždění a svačinu a kromě toho ti budou šéfovat lidé, kteří to vůbec neumí.

Všechno znám z valstní zkušenosti, když jsem musel skončit na jednom místě po šestadvaceti letech bez jediné absence, pozdního příchodu a celkem čtrnácti dní nemoci. Prostě přišel mladší. A od té doby jsem na tom přesně jako ty.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.08.12 13:01
avatar

Studovala jsem gymnásium v letech 1970-1974 a už tehdy panoval názor, že gymnásium se hodí pouze jako příprava na VŠ. Žádná vyhraněnost, žádná specializace, ode všeho trochu a na VŠ to pak vybrousit.

Měla jsem své sny. Jenže: ve čtvrtek jsem pěkně odmaturovala, v pátek mi náhle umřel taťka. 49 let - náhlá příhoda srdeční. Bylo po snech. Přijímačky v den kremace. Zdrcená matka, 12 letá sestra. Nedávno rekonstrouvaný domek na vsi a s tím spojené dluhy. Proto mi mamka řekla na rovinu, ať hodím VŠ za hlavu a koukám vydělávat. Obulila jsem to...*plac*

Našla jsem si práci ve školství a bylo mi povoleno dálkově studovat pedák. Nakonec jsem vystudovala dva obory.

Po gymnásiu bez VŠ jsi opravdu ničím. Něco jiného je SŠ strojní, elektro, stavební, ekonomická...Studuj, dokud to jde, dokud můžeš, dokud máš na to věk a vědomosti Ti nevypadly dosud z hlavy. Co bych za to byla kdysi dala...Jenom s gymnásiem budeš takřka jako se základkou - ani řemeslo, ani odborná škola.

Nevím, zda to dosud funguje, ale udělej si aspoň nějakou nástavbu. I když kdoví, zda by to zaměstnavatel dnes toleroval, byly různé studijní úlevy, volna na zkoušky... a to by se dnešnímu zaměstnavateli jistě moc nelíbilo. Zkus se po tom poptat.

A opravdu se zamysli nad oborem a studuj, dokud to jde. Jednou bys litoval. *bzum*Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.10.12 11:55

Tak aby tě to nedeprimovalo, buď si jist, že takových lidí jako ty je spousta. Stejně jako těch, kteří práci mají. Ale ani oni třeba nenašli právě to pravé ořechové, prostě někdy to "štěstí" chodí dokola trochu dýl než je zdrávo. Chce to vydržet a neklesat na mysli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.10.12 12:20

Ale tady je takových lidí přece statisíce. S tím vzděláním.. hledají pojišťováky, podomní prodej, nabídkáře... Nabídka ÚP asi nic moc. Jdi tam, kde možnost práce je, ne doma.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.