Klidná dovolená u moře

Od: Datum: 13.08.12 12:12 odpovědí: 12 změna: 15.08.12 00:10

Doporučíte mi, prosím, nějaké klidné místo u moře (Chorvatsko, Itálie) s pozvolným vstupem do moře a pokud možno písečnou pláží? S co nejméně lidmi (klidně i bez nich ). Doporučíte osvědčené ubytování? Děkuji za jakékoliv postřehy a doporučení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lukaa*
Datum: 13.08.12 13:12

Ahoj, no, tohle není lehká otázka... Mně se moc líbila pláž v Bulharsku, sice je to moře malinko špinavé -, ale jaké není -, ovšem najdete tam pozvolný vstup do moře, lidí tam je, no, další oříšek, to záleží na tom, v jakou hodinu tam půjdete, kolik lidí bude na zájezdu... Pláž, kde byste byl/a sám/sama, asi nenajdete nikde. V Chorvatsku jsem nebyla, s Itálií nemám dobré zkušenosti.

K ubytování... Kolik byste dal/a? Jestli jen osm těsíc, asi těžko vám mohu doporučit pětihvězdičkový hotel, že? My byly (v Bulharsku) ubytování v hotelu Coop. Je to hotel ideální pro rodiny s dětmi, má bazén, pokud si koupíte all-exclusive, tak malí caparti můžou v určitou hodinu chodit na zmrzku a klidně se jí přežrat (:D), jelikož to není omezené, stejně tak nejsou omezené ani palačinky, které si pro změnu můžou vzít všichni... Je to taky hotel cenově dostupný a nám i krásně uklízeli, pokoj jsme s partou měli taky moc velký, fakt fajn.

Víc vám ale asi neporadím, příště více věci ujasněte, protože z tohohle, co je zde napsano, nešlo moc vyčíst, co vlastně hledáte, a je jen málo lidí, co mají trpělivost na vypsání všech plus a mínus každého hotelu, který je napadne, a mohl by se vám zamlouvat. ;)

Pěkný den, Lukaa

P.S.: http://www.newtravel.cz/hotel-coop/ - zde je podrobnější popis, ALE varuji vás - ne vše je tam pravda. ;)

1) Žádná příjemná procházka lesem - ta cestička k moři je strmá, sejít se sice dá, zvládnou to i čtyřleté děti, ale nic příjemného to neni.

2) Není pravda, že si pití u bazénu můžete vzít až od desíti, nám to dovolili i dřív. Někdy.

3) Mají tam napsáno bufet... Jsou to švédské stoly, ubohé švédské stoly.

4) Výhled na okolní přírodu je skutečně nádherný, ale lidé z "druhé" strany hotelu nám říkali, že vidí jen na bazén...

***

Snad jsem trochu pomohla, vím, že jste o Bulharsko neměl/a zájem, ale já vám ten hotel doporučit musela, fakt je dobrý - až na maličkosti.

P.P.S.: Pokud jsem někde neuvedla rod ženský i mužský, omlouvám se, jsem zvyklá psát spíše pro ženy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cestovatelka*
Datum: 14.08.12 12:47

Lukoo, děkuji za Vaše postřehy.

Od: bena*
Datum: 13.08.12 13:39

Jeďte do Bulharska. Je to tam levně, není tam tolik lidí jako v Chrovatsku a Itálii ajsou tam hezké pláže.

doplněno 14.08.12 16:46:

Nemáte zač, byla tam hezká dovolená (konkrétně Primorsko).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cestovatelka*
Datum: 14.08.12 12:48

Děkuji za Váš postřeh.

Datum: 14.08.12 06:35
avatar

Jezdíme už několik let do Itálie a mohu srovnávat.

1/ Severní Itálie - Lignano Sabbiadorro. Je od nás 850 km. Spousta lidí, čilý noční život, pláže přelidněné, moře dosti špinavé. Je to spíš ale zvířený písek a mořská tráva. Nevypadá to ale lákavě. Pokud si někdo roztáhl deku, nejdále 2 m od sebe měl další lidi. Na pláži neustále obtěžovali prodavači všeho možného. Nedali se jen tak odbýt /sluneční brýle, krémy, osušky, korálky, náušnice, plavky - kde si je asi tak vyzkoušet, že? A i kdyby, kdoví, kdo si je už zkoušel přede mnou/.

Ubytováni jsme byli ale ve velice klidné čtvrti, takže aspoň noci byly u nás tiché. Závěr: podle té architektury, spousty hotelů a apartmánů jsem říkala, že to vypadá jako Pardubice s mořem. Žádná typická Itálie.

2/ Letos už potřetí pojedeme do jižní Itálie - poloostrov Gargáno, městečko Rodi Garganico. Vzdálenost. 1.800 km. Široko daleko žádný průmysl, úžasně čistý vzduch, písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, sady zrajících citrónů a pomerančů. I leckde u silnic, jako u nás jabloně.

Starobylé nevelké městečko na kopci s moderním přístavem pro menší lodě. Spousty vysokých na sebe nalepených kamenných domů s nesčetnými balkóny a markýzami. Úzké kamenné uličky se spoustami nízkých schodů, kde i za největšího parna je příjemný chládek. Typická architektura jižní Evropy.

Jezdili jsme na přelomu června a července, pokaždé tam bylo opravdu málo lidí. Je to už pro řadu turistů dost daleko. Na pláži takřka prázdno, zvláště ve všední dny. Slunečníky - obsazený tak každý desátý. Takže opravdu klid a soukromí. Jen o víkendu bylo na pláži živěji, to přibyli místní ukřičení Italové.

Letos jsme kvůli manželově operaci museli posunout termín a jedeme až 31. 8. Na 10 dní vyjde každého z nás: autobus, ubytování, pojištění necelé 4 tisíce. Je to bez jídla. Máme pěkný apartmán s možností vaření. Za ty peníze to je zadarmo. Navíc se tam nechá koupit ovoce, na jaké si jen člověk vzpomene a ceny nejsou vysoké.

UŽ SE STRAŠNĚ MOC TĚŠÍME NA NAŠE RODI! *slunce*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cestovatelka*
Datum: 14.08.12 12:45

Jaguško,

děkuji za informace :D. Vámi popisovaný bod 2 je přesně to, co by nám vyhovovalo. Jestli se ještě mohu zeptat, tak ubytování máte zajištěné asi předem, že? Myslíte, že teď v sezóně je možné najít ubytování až na místě? Děkuji a přeji krásnou dovolenou.

Datum: 14.08.12 13:27
avatar

Cestovatelko,

zájezdy do jižní Itálie jsou často v lastech, protože je to daleko a moc se tam lidem nechce. Když pohledáte, určitě najdete. Když jsem předloni o prázdninách pracovala v CK, spouta lasminutů byla právě do jižní Itálie na Gargano...

doplněno 14.08.12 13:27:

Sice nebudete mít takový výběr, jako kdybyste objednávala dopředu, ale URČITĚ se vybrat dá...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cestovatelka*
Datum: 14.08.12 23:51

Děkuji.

Datum: 14.08.12 17:34
avatar

Ubytování máme zajištěné opravdu předem. Přesto s námi jezdí pokaždé několik turistů, kteří platí pouze za dopravu a ubytovávají se v soukromí. Protože my ubytování máme, nikdy jsem se o to nezajímala blíž.

Seznámili jsme se tam s příjemnou paní, Češkou, která se tam před lety provdala. Ta by mohla o něčem vědět, když tam žije. Nevím ale, kdy chcete jet. Já se vracím 9. 9., hned pak bych mohla poslat informace. Bylo by to ale asi už na příští rok, v září sezóna už pomalu končí. Vidím, že nejste zaregistrovaná, pokud mi sem chcete dát na sebe kontakt, po návratu bych napsala. Zatím ale raději nic neslibuji. Jaga.

Případně mohu poslat adresu cestovky, se kterou tak prima jezdíváme, i přes ní byste to měli fajn a bez starostí. Třeba by měli ještě volného i něco na letošek a mohlo by se klidně stát, že pojedete s námi 31. 8.

doplněno 14.08.12 17:38:

Na mail mohu poslat i pár fotek /že nekecám*smich*/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cestovatelka*
Datum: 15.08.12 00:10

Jaguško,

pokud by Vám to vyšlo, tak uvítám info o cestovce, případný kontakt na ubytování v soukromí i fotky (pisemnakomunikace@seznam.cz). Děkuji.

Od: chloe*
Datum: 14.08.12 13:28

Loni jsem hledala super levnou dovolenou u moře. Miluji vodu, sluníčko, koupání. Nepotřebovala jsem restaurace, promenády, hotelové komplexy a 2 kufry šatiček, abych se mohla někde předvádět, chtěla jsem jen KLID. Vybrali jsme s přítelem zájezd od CK Victoria do kempu Perna - Orebič. Měla jsem trochu obavy, v kempu jsem byla naposledy jako dítě. Kemp sám byl pěkný, sprchy a wc udržované, opravdu každé 2 hoďky byla vidět slečna s kbelíkem jak uklízí. Bydlelo se v zařízených stanech. Z toho jsem měla strach, ale ve stanu byly klasické postele s matrací a polštář s peřinou, plynový vařič, lednička. Jsou to takové ty velké stany , takže žádné lezení po kolenou. Před každým stanem plastový stolek, židličky a sušák na prádlo.

Nejlepší ale bylo místo samotné! Naprosto klidné, minimum rodinek s dětmi - jeli jsme poslední týden před začátkem prázdnin a hlavně tam není pro děti žádné vyžití. Pláž je tedy oblázková, ale bylo na ní dokonalé to, že jsme leželi my a ve vzdálenosti 10m na každou stranu NIKDO. Pak zase jeden, dva ručníky a zase nic... Občas jsme se vydali podél silnice na nějaké menší plážičky s horším přístupem. Mezi skalami sice bylo pár ježků ale na plavání nevadili, šlo o plážičky 3x2 metry, kde jsme byli sami, nikým nerušeni...

Pokud chce člověk trochu do civilizace, dá se dojet do orebiče - pěkné městečko ca 5km s nějakými památkami, hospůdkami... Delegátka půjčovala kola za asi 100,- na den. Jednou jsme šli i pěšky a zpátky jsme dojeli taxíkem (asi 30kun). Dá se také dojet na ostrov Korčula - buď s delegátkou nebo jezdí lodní taxi taky za pár drobných. Na Korčule je nádherný hrad, měli jsme štěstí na slavnosti co se zrovna konaly...

V kempu je jen krámek se základními potravinami, pár kaváren ...

Není to místopro rodiny s dětmi, asi by se nudily. Já chtěla vypnout, mít klid a nebýt mezi davy lidí. V Orebiči je nádherná voda, krásně čistá a je to jedno z mála míst v HR kde jsou opravdu vlny. Je to oblíbená destinace wind surfistů, celý den pofukuje větřík, což bylo dokonalé - nikdy nám nebylo horko, i když sluníčko pralo o stošest.

Celá dovolená na 10dní nás vyšla na ca 3500,-/os. i s dopravou, službami delegáta a cest. pojištěním

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cestovatelka*
Datum: 14.08.12 23:55

Chloe, děkuji za tip.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.