ČD - nejvýhodnější jízdenka?

Od: Datum: 14.08.12 13:11 odpovědí: 7 změna: 14.08.12 13:39

Vyznáte se někdo v produktech ČD? Jak nejvýhodněji cestovat na trase Čes. Budějovice - Plzeň, ca 140km, jízdenka nějakých 180,- pokud by to bylo pravidelně 2x v týdnu? Díky za rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.12 13:21

Buď klasická In-karta 25 - dostanete slevu 25% z jízdenky, existuje i verze 50% atd. - ale ty už jsou dražší.

Nebo lze zakoupit tzv. sporotiket, musí se ale koupit hodně dlouho dopředu, aby se to dostatečně vyplatilo. Navíc se rezervace nedá zrušit. Proto já upřednostňuji RegioJet, jedu levněji a jízdenku můžu zrušit 15 min před odjezdem vlaku, třeba přes SMS... Ale RegioJet na Vaší trase nejezdí :(

Pokud budete jezdit do školy, pořiďte si studentskou (žákovskou) kartičku - jízdenka je ještě levněji než s In kartou...

Na zmíněnou In-kartu lze nahrát i elektronická peněženka, pokud jízdenky kupujete v automatu, jsou také levnější...

Od: chloe*
Datum: 14.08.12 13:31

Nejsem student, dostala jsem nabídku práce v ČB a předpokládám, že na víkendy budu jezdit domů - celou rodinu mám v Plzni. Práce je hodně zajímavá a velmi dobře placená, tak bych ji ráda vzala,tak jen zjišťuji co a jak

Datum: 14.08.12 13:33

Aha, v tom případě pro Vás bude opravdu nejvýhodnější varianta IN Karta 50 (jak píše Mowla dole), třeba ještě v kombinaci s el. peněženkou - ta je k nezaplacení... Dobíháte vlak, otevřená jedna pokladna a mraky lidí... U automatu je vždy prázdno a myslím, že v Plzni i v ČB by automat měli mít. Ušetříte tak 2x.

Od: chloe*
Datum: 14.08.12 13:36

Díky, já vlakem jela naposledy asi před pěti lety a to ještě na krátké trasy, tak v tom silně tápu...

Od: mowla*
Datum: 14.08.12 13:27

Záleží, jak dlouho (a kolikrát do roka) takto budeš cestovat... Počítejme 100x ročně, 1 dospělý, cena jízdenky 180,-, např.:

IN karta 25, cena 550,-/rok, úspora 25 % - tedy 4.500,- / rok; čistá úspora 3.950,-

In karta 50, cena 2.990,-/rok, úspora 50 % - tedy 9.000,-; čistá úspora 6.010,-

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.08.12 13:29

Mowla *palec*

Škoda, že tazatelka zařadila otázku do špatné rubriky, nelze dát bodík, ale máš ho u mě! (pro příště )

doplněno 14.08.12 13:33:

Tak už je přeřazeno a bodík je tam!

Od: mowla*
Datum: 14.08.12 13:39

Cocinkamichalka *pusa*

A to jsem ještě nezahrnul možnosti slev pro studenty jako ty *palec*a nevypracoval grafy...

*smich*

doplněno 14.08.12 13:39:

Ó - děkuji...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.