1x

Lupénka ve vlasech

Od: Datum: 13.08.12 22:58 odpovědí: 12 změna: 25.01.15 17:14

Prosím o radu! Moje doktorka mi dnes oznámila,že mám lupénku ve vlasech. Předepsala mi Salicylový olej a Alpicort. Nevíte někdo,jak to správně používat? U doktorky jsem byla trošku zaskočena verdiktem, takže mi úplně vypadlo z halvy, co na co je.A lékarnice mi řekla, že to mám používat na noc.Ale teď nevím,to si to mám jako potřít hlavu tím olejem a pak na to nanést ještě ten Alpicort? Prosím o radu, pokud máte někdo stejné léky. Děkuji moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.12 11:33

Petro, poklikej na netu, pogůgluj, pohledej výrobky o kterých mluvíš a koukni se tam na správné používání. ;) A pak pohledej nějaké diskuze o lupénce. Tam jsou a diskutují lidé, kteří mají tento problém a píší, jaký způsobem tohle řeší. Je to, bohužel, nadosmrti a ty se s tím musíš naučit žít. Věř ale těm, kdo lupenku mají a ne těm, kteří o ní slyšeli nebo ji viděli z vlaku. Trápím se s tou mrchou už nějakých 40 let a je to na fakt na pos+rání! A nepomůže ani svěcená voda. Ale mazání od doktorky drží, tu potvoru, alespoň v nějakých mezích. *ee* Moře. U moře jsem byla naprosto čistá a na zpáteční cestě jsem 2x kýchla a domů už jsem dojela osypaná. Potravinové doplňky, ty jsou právě pro lidi, kteří o tom slyšeli. *plac*Protože toto máš nadosmrti, požádej lékařku o lázně. V Lipové je opravdu pomoc, sposta procedur, od koupelí po černé světlo a je to citelné zlepšení. Ty lázně žádej každý rok. *jasne* Přeji ti, ať tě lupenice, psorka, lupča, kamarádka nejvěrnější, trápí co nejméně. *slunce*

doplněno 14.08.12 11:38:

Nevím, jak zdatná jsi na pc, ale když do vyhledávače na Google nebo Seznamu zadáš - lupénka- nebo - lupénka diskuze - najdeš co hledáš.*jasne*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.08.12 12:17

Plný souhlas.Lupenka je věrnější než milenka!

PS-mezi 20 a 30 rokem jsem cca 1x za 2 roky jezdil na Družbu (letovisko u Varny)na celý měsíc a na +. ale nějak jsem úspěch nepozoroval.Dnes už ani v létě nemohu k vodě,potvora se převrátila a slunění to zhoršuje,prostě přes léto jsem víc obsypaný než v zimě!

Ohodnoceno: 0x

Od: petraf1986
Datum: 14.08.12 17:00

Děkuji moc za radu,na ty lázně se určo poptám *palec* Jsem dobrej znalec na PC, našla jsem spoustu diskuzí ohledně lupénky, ale nenašla jsem nikoho, kdo bere stejné léky jako já. Jen mě zmátlo to, že jsem dostala olej na noc a roztok na noc a nevěděla jsem jak to vůbec používat. Přišlo mi nesmyslné, patlat si tam olej a pak to potřít roztokem,ale je to tak. Jelikož mi po krátké době trvání moji nové kamarádky Lupénky vypadalo celkem dost vlasů,tak to je roztok na obnovu. Každý mi říká, nezoufej, může být hůř, ale pro mě je i tohle děsivé, že se s tím budu muset naučit žít *plac*Ještě jsem se chtěla zeptat,je nějaké jídlo nebo pití po čem se to zhoršuje? Já jen ať vím,čemu se mám vyhnout *nevi* Ještě jednou dík ;)

Datum: 15.08.12 10:21

Opět platí : co pomůže jednomu nemusí druhému! Jeden kolegy,těžký psoriatik,říkal,že jednou,bezmyšlenkovitě při slunění si utrhnul sedmikrásku a tu rozetřel po ložisko-do týdne zmizelo! druhý je pro změnu jedl chlebem s máslem,nasekané místo pažitky -prý to pomáhalo? No nevím.Běžně lékaři doporučují nejíst ostrá ,kořeněná ,jídla méně solit a bez alkoholu atd.

Datum: 14.08.12 12:12

Tyto léky neznám.Osobně když se mi objevilo ložisko lupenky ve vlasech,tak jsem chtěl Gelargin-gel.Ten jsem mohl i ráno ale spíše jsem jej používal jen večer.Už asi deset?let používám šampon z lékárny-nemám ani lupy,ani lupenku (teda ve vlasech)-je na předpis.a na ložiska po těle mi taky píše nějaké v lék.dělané mastičky nebo (vetšinou na ruce ) mast v tubě- Belosalic.

Ten alpicort je co-je to mast ,gel?Osobně bych si tipnul-večer salicil oil vmasírovat a ráno umýt a nanést ten Alpicort-řekl bych že je to asi gel.Ale to je můj úsudek na základě toho,že mám lupenku již přes 30 roků!

doplněno 14.08.12 13:54:

Strejda google pomohl a ten alpicort je roztok, na př.letáku je použití večer ale asi to bude jak píšu výše.Nej bude jak radí pode mno a zavolat lékaři!

Od: askmenow*
Datum: 14.08.12 12:42

Já bych se vykašlala na klikání po netu a normálně bych zavolala svojí lékařce, představila se, řekla bych, že mi včera dala tyto léky a že se moc omlouvám, ale že jsem zapoměla, jak je správně užívat.

Lékaři, obzvlášť při kombinaci, často radí trochu jiné užívání, než příbalové letáky a jiné užívání pro každého, podle závažnosti atd. Takže nikdo ti neporadí tak, jako tvůj doktor ;) Jde o tři minuty telefonování a pak budeš vše vědět přesně.

A neboj, nebudeš první, kdo to udělá. Taky se mi takhle jednou povedlo přijít domů s třemi přášky a dvěma mastičkami, v lékárně mi řekli jiné užívání, než lékař, celé se mi to pomotalo a už jsem nevěděla nic... tak jsem si zavolala a bylo jasno.

Datum: 14.08.12 15:58

askmenow, až se někdy budete nudit, koukněte se na na nějaký web psoriatiků a tam zjistíte, jak šíleně je tahle nemoc nevypočitatelná. Jak někomu něco zabere a druhému totéž zhorší. Lékaři v téhle otázce opravdu hodně tápou a hledají a ptají se a diví se, protože každý z nás na stejnou věc reaguje jinak. Po těch letech, co se s lupenicí mordují, mě nejvíce vytáčejí lidé, kteří si vůbec nedokáží představit, že je něco neřešitelné. A radí neuvěřitelné, někdy až zhůvěřilosti. Doktor? fajn, snaží se, ale s čistou kůží a zdravými klouby jde po službě domů. Psoriatik si zaleze do zamaštěné postele s promaštěným polštářem od mastí, ráno vyluxuje kůži z koberce a pak si přečte, ať se vykašle na klikání a zkušeností druhých od někoho, kdo si vůbec, ale vůbec psorku a život s ní, nedovede představit. *plac**plac**plac*askmenow, omlouvám se, ale vytočila jsem se úplně nejvíc. Ono mě to přejde. Až se mi sloupou dlaně a splasknou klouby, tak k vám příjdu pro radu. ;)

doplněno 14.08.12 16:08:

http://www.farmaceutika.info/alpicort *jasne*

doplněno 14.08.12 16:20:

http://search.seznam.cz/?aq=&oq=&sourceid=szn-HP&thru=&q=psori%C3%A1za+a+salicylov%C3%BD+olej+do+k%C5%A1tice;) Zapomněla jsem na šampon. Ten vám měla doktorka také napsat nebo alespoň doporučit. Polytar-Liquid. Dehtový, velice účinný, dá se koupi v lékárně za cca 100 kc. Na vaše problémy je skvělý!*palec*

Od: jirbar*
Datum: 14.08.12 17:04

Velká chyba, chyba. Psoriáze naprosto neprospívá stres. A rozčilovat se nad "Askmenow" která nebo který o tom ví úplný lejno je naprosto zbytečné

Datum: 14.08.12 17:23

Tak tak,mě Psoriáza vypukla po hodně stresovém období, takže od teď se takovým situacím snažím vyhýbat, jen to bohužel nejde pokaždé.

Datum: 14.08.12 17:20

Děkuji za radu, šampon mi nebyl žádný doporučen ani předepsán, takže na to se optám *palec*já brouzdala po internetu celý den a celou noc hned jak jsem se to dozvěděla, ale nejvíc mi vyhovují osobní rady,než lékářské moudra. Proto jsem sem položila otázku a jsem vděčná,že někdo zareagoval. Přeci jen doktoři jsou od toho aby nám pomohli, ale netuší ani trošku jaké je s tím žít, dokud to nepotká i je. Vašeho názoru si vážím a asi se mám na co těšit *plac*No nic dávám hlavu vzhůru,jednou už to mám,tak se stím musím naučit žít a z části i bojovat jak jen to půjde. Za další rady budu jedině vděčná, přece jen to mám chvilinku a jsem v tom ještě amatér. Dík moc ;)

Datum: 14.08.12 18:15

http://www.gigalekarna.cz/produkt/polytar-liquid-150ml/*hi* Ještě se koukněte, na co je a jak se používá. *jasne*Ano stres je sviňa! A když už, tak musí ven, neskladovat v sobě! I mi se lupenka vysypala po dlouhodobém stresu, nepovedeném manželství. *placni* Držte se!

Od: pavlina1
Datum: 25.01.15 17:14

Mě na lupénku ve vlasech pomohla Atopos vlasová kůra s rašelinou a grepovými semínky, určitě vyzkoušejte je tam i konopný olej, navíc se jedná o přírodní kosmetiku, takže nemusíte mít ani strach z nějaké chemie nebo tak

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.