Umrtvení u zubaře

Od: Datum: 13.08.12 22:54 odpovědí: 8 změna: 14.08.12 09:53

Dobrý večer,

příští týden jsem se objednal na opravu stoličky. Zajímá mě, jestli je při vrtání a plombování běžné místo umrtvovat. Budu za exota, když o to požádám? :) Když jde o malou opravu, která je hotová za chvilku, tak nemám problém a nenapadlo by mě se na to zubaře ptát. Jenže zub mám solidně "prožraný" z dvou stran a posledních pár týdnů i čas od času bolí. Myslím si, že oprava bude třeba i na pár minut. Co se momentálně používá? Injekce, spray? Už je to nějaký pátek, co mi něco trhali a umrtvovali. :)

Předem díky za reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 13.08.12 23:02
Počítejte s tím že ho určitě umrtví.Když máte určitě odhalen nerv.
doplněno 13.08.12 23:04: Zapoměla jsem-dá vám injekci.Po umrtvení bude teprv na něm pracovat.Zda ho jen odvrta a vyčistí to nevím,nezapomeňte se informovat jaké jsou vaše možnosti a to i finanční.
doplněno 13.08.12 23:08: TO JURA-jak pro koho,nepřipouštím si žádnou injekci-vím že bude dobře ,u mě je bolestivá doba po umrtvení.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.12 23:03
avatar

Vždyt to píchnutí je bolestivější než vrtání. ;)

Ohodnoceno: 4x
 
Od: viky®
Datum: 13.08.12 23:13
avatar

Dobrý den. Každý člověk není hrdina, aby šel k zubaři, tam se posadil a nechal si vrtat zub, nebo nerv, bez umrtvení. Když čekáte u zubaře, tak se tak většinou každý klepe a čeká, až to bude mít za sebou. ;)

Je úplně normální, když požádáte lékaře, o injekci. Já to dělám běžně, nejsem žádná hrdinka, lékařský zákrok je i příjemnější. Nevadí mi, když zákrok trvá i déle. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askman*
Datum: 13.08.12 23:13

Díky za reakce. Nikdy mi při plombě zub neumrtvovali, ale tohle je zatím asi nejzákeřnější kaz, takže uvidím. Ta bolest o které jsem psal tedy znamená, že jsou odhalené nějaké nervy? :)

Od: krkovicka*
Datum: 13.08.12 23:19
Ano možná že je odhalen nerv.Možná že pod zubem je i váček zánětu který na nerv tlačí.Dle možnosti trvejte i na rentgenu.U mě se stalo,že bývalý zubař léčil nevyléčitelné a zbytečně jsem trpěla.
doplněno 13.08.12 23:32: Přeji Vám rychlou a dobře odvedenou nápravu.Taky se tam chystám v září:(
Ohodnoceno: 0x
 
Od: askman*
Datum: 13.08.12 23:28

Ještě jednou díky. Se zubařem prodiskutuji a na umrtvení se zeptám. Je to naštěstí skutečný profík. Prchnul jsme k němu od naší vesnické alkoholičky. :D Ta zastávala názor, že pacient má držet hubu a pokud možno ji příliš neotravovat. Na její ošetřování a preventivní prohlídky nikdy nezapomenu. :)

Datum: 14.08.12 06:13
avatar

Pravdu má Jura. Ta injekce je pro mě daleko nepříjemnější, než vrtání naživo. Pak dřevěná pusa, zkřivená, koutkem úst vytékají sliny, ústy se nedá pohybovat, ovládat je.

Vydržte, jste přece chlap, ne?

Mně zubařka automaticky umrtví zub, pokud dělá opravu krčku /nahoře směrem ke kořenu je zub daleko víc citlivější/. Jinak ne a ani ji o to nežádám.

Kamarádka je poserka a žádá pokaždé o umrtvení. Chodí do ordinace s balíčkem kafe a je jí vyhověno. Někde injekci na přání dají, ale naúčtují si ji. Jinde odmítnou, že to není třeba.

Inu, každý se zařídí po svém, ale jak jsem psala, pro mě je injekce noční můra. To raději vrtat!*bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kratas*
Datum: 14.08.12 09:53

Vůbec se nestyďte požádat o umrtvení,můj zubař mi to navrhnul sám,měl jsem též velký kaz.Vrtal bez umrtvení/injekce byla dost drahá/,ale skoro to nebolelo.Přeju hodně odvahy a ať vás to též moc nebolí!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.