Zápočtový list - 2 zaměstnání

Od: Datum: 13.08.12 20:11 odpovědí: 2 změna: 13.08.12 23:55

Od září nastupuji do 2 zaměstnání, obě na částečný úvazek. V pátek jedu podepsat první smlouvu - chtějí zápočtový list. Ten si předpokládám nechají? Co předložím druhému zaměstnavateli? Mám si ho v prvním zaměstnání vypůjčit nebo jak?

Jsem student, "růžový papír" podepíšu u prvního zaměstnavatele a doložím potvrzení o studiu. Předpokládám, že u druhého zaměstnavatele nebudu už dokládat nic? Růžový papír o slevě na dani podepíšu či ne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 13.08.12 20:18

Dobrý den.

Zápočtový list je Váš. Zaměstnavateli předkládáte kopii. Daňové prohlášení (růžový) papír podepíšete jen u jednoho zaměstnavatele, kterému doložíte platné potvrzení o studiu. U druhého zaměstnavatele daňové prohlášení podepsat nemůžete.

Ale doložíte i druhému zaměstnavateli potvrzení o studiu. Na základě toho nebudete odvádět zdravotní pojištění nejméně z minimální mzdy, ale jen z dosaženého výdělku. (Platí pro oba zaměstnavatele)

Od obou zaměstnavatelů si na začátku příštího roku vyžádáte Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2012 a namístním finančním úřadě si podáte daňové přiznání do 31.3.2013. Formulář si stáhnete na internetu nebo obdržíte na finačním úřadu. Je to výhodné, jste student, nepracujte celý rok, vrátí se Vám podstatná část daně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.12 23:55
avatar

Působí-li oba zaměstnavatelé ve stejném oboru, můžete druhou smlouvu nebo dohodu podepsat pouze s písemným souhlasem zaměstnavatele prvního.

Bude-li mzdy či odměna u jednoho ze zaměstnavatelů do 5.000 Kč měsíčně, doporučuji podepsat prohlášení k dani ze mzdy u něj. Jinak by Vám tento zaměstnavatel strhnul srážkovou daň, kterou by Vám už nikdy nikdo nevrátil. Podepíšete-li prohlášení u něj, musí i zaměstnavatel, u kterého dosáhnete nižšího příjmu odvádět daň zálohovou.

doplněno 13.08.12 23:57:

Pozor: Povinnosti z jednoho zaměstnání Vám nesmí bránit v povinnostech v druhém zaměstnání a naopak. Není možné např. odmítnout práci nad rámec sjednaného úvazku s odůvodněním, že musíte do dalšího zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.