Předběžná výpověď u penzijního spoření

Od: Datum: 12.08.12 17:03 odpovědí: 3 změna: 13.08.12 22:57

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně financí...

Jak dlouho může trvat výpověď a doba vyplacení při předběžném ukončení penzijního spoření a u životní pojistky?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 12.08.12 17:12

Dobrý den.

Vyplacení životní pojistky trvá běžně 4 - 6 týdnů. Jen upozorňuji na povinnost podání daňového přiznání za rok, v kterém Vám bylo odbytné za životní pojistku vyplaceno v případě, že jste si o uhrazené pojistné v předchozích letech snižovala daňový základ při ročním zúčtování daně.

Datum: 12.08.12 17:15

Přesnou dobu najdete ve smlouvě. Většinou to bývá 2 měsíce. Já jsem předčasně ukončila penzijní spoření a tím jsem přišla o státní příspěvky. Při předčasném zrušení jsem hned uzavírala novou smlouvu a peníze mi byly vyplaceny za 30 dnů.

Od: karjala*
Datum: 13.08.12 22:57

Předčasné vypovězení penzijka je většinou 2 měsíce. Dostanete jen to, co jste tam sama vložila, případně příspěvky zaměstnavatele, plus zhodnocení. Nedostanete státní podporu. Nepíšete, jak dlouho spoříte, ale pokud už je to nějaký ten pátek, pak po 15 letech máte nárok na to, abyste vybrala polovinu naspořených peněz. Další možností je přerušení plateb, podívejte se do podmínek, jak dlouho a kdy na to máte nárok (respektive ono ho máte v podstatě kdykoliv, jen přestanete platit a necháte zhodnocovat peníze, které tam máte). A další možností je snížit platby na 100 Kč měsíćně (od nového roku pak na 300 Kč).

Vypovězení životní pojistky - pokud máte se spořící složkou, budete na tom tratit gatě, protože to jsou tak debilní produkty, že je musíte mít na sjednanou dobu, abyste na tom něco vydělala.

Pokud je důvodem jejich ukončení to, že nemáte peníze na jejich zaplacení, snižte platby na minimum. V obou případech výpovědi přijdete o značnou část peněz.

Pokud je máte uzavřené čerstvě, tak dle občanského zákoníku můžete od smlouvy odstoupit do 14 dnů, v podmínkách je většinou do 2 měsíců od uzavření.

Pokud je případem to, že potřebujete naspořené peníze na něco jiného, hoďte dotaz na tuto možnost

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.