Cestovní pas na počkání

Od: Datum: 12.08.12 17:09 odpovědí: 9 změna: 11.03.15 22:02
avatar

Prosím, prosím poraďte, kdo máte přehled o vydávání cestovních pasů. Moje 16letá dcera má zítra v 18 hodin odjet do Chorvatska a za nic nemůžeme najít její cestovní pas. Do teď jsem byla klidná, protože vím, že ho v ruce měla ještě ve středu odpoledne a ukládala si ho do tašky. Ale od té doby s taškou manipulovala a nejsní si jistá, jestli ho nevytratila. Dnes si dobaluje na cestu a zjistili jsme to až teď. Doma jsme prohledali už všechno několikrát a - nic. Je možné nechat si pas vystavit na počkání? Kde a za jakých podmínek? Jsme na okrese Praha-východ. Údajně se do Chorvatska dá cestovat i na OP, ale pořadatel zájezdu vyžaduje CP, takže bez něj by ji nevzali. A to je neděle odpoledne, k informacím se nikde nedostanu, uvedené telefony na internetu jsou mi na nic.*plac* Prosím, poraďte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.12 17:12

Do Chorvatska opravdu není potřeba pas, ale když ho pořadatel vyžaduje...ale o pase na počkání nic nevím...vím, že lze udělat ten zrychlený pas, který má platnost tuším 6 měsíců? ale ani ten se nedá vydat na počkání si myslím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 12.08.12 17:12

je třeba rodný list a potvrzení občanství a měli by jí ho vystavit na pasovém oddělení do hodiny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 12.08.12 17:15

udělají ho stojí 1500kč a paltí 1/2 roku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 12.08.12 17:18

Tzv. ´bleskový´ pas je vydáván do 15 dnů a neobsahuje biometrická data, platnost je omezena na 6 měsíců...

Pokud se pěkně usmějete na uřednici, dcerka popláče a vezmete sebou čokoládu, kafe nebo kytku, můžete ´na počkání´ pas vyřídit... Pokud ale bude mít baba za přepážkou po hádce s přítelem, probíhající PMT a navrch se jí zeptáte, co tam tak dlouho ´pytlíkuje´, dcerka nepojede nikam...

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.12 18:59
avatar

Děkuji všem, kteří se mi ozvali. Ráno zkusíme hned naběhnout na příslušný úřad a budeme dělat všechno, co po nás budou chtít (jestli se ovšem vůbec na dané téma budou ochotni bavit a něco budou chtít). Držte nám palce a já dám vědět, jak to dopadlo.

Od: askmenow*
Datum: 12.08.12 19:10

Palce držet budu moc a moc :)

Pokud by to nevyšlo, a pokud se do Chorvatska skutečně smí na OP (nemám ověřeno, vycházím z toho, co tu píšete), zkuste buď promluvit s organizátory zájezdu a vysvětlit jim situaci, nebo dceru prostě posadit jen s tou občankou do autobusu...

V jejím věku jsem několikrát jela na zájezd autobusem do ciziny, někdy i přes několik států a nkdy nás nikde nekontrolovali. Samozřejmě bez dokladů pro vstup do země je to kravina, ale pokud SKUTEČNĚ stačí OP, a vy byste zůstali doma kvůlib ztrtě pasu, je to blobost.

doplněno 14.08.12 13:11:

Jsem ráda, že to dobře dopadlo :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 13:06
avatar

Slíbila jsem, že napíšu, jak to s pasem a odjezdem do Chorvatska dopadlo. Tak tedy - dopadlo to DOBŘE! Slečna si už užívá chorvatské pláže a sluníčka a my jsme si mohli vydechnout úlevou. Tedy: pas na počkání tzv. "bleskový" opravduudělají, úřednice na pasovce byla velmi vstřícná a to i bez "všimného". Pas opravdu na počkání (cca 1 hodinu), cena 1500,- Kč, je potřeba jen rodný list, 2 fotografie a u našeho nezletilce doklad rodičů, nebo zákonného zástupce (u toho soudní rozhodnutí, že zákonným zástupcem skutečně je). Pas má platnost 6 měsíců. Takže hurá, ale nikomu nepřeju ty nervy s nejistotou, obzvlášť, když se něco takového stane o víkendu a na oficiální vyjádření musíte počkat do prvních okamžiků pracovního dne. Vám všem ještě jednou děkuju a přeju krásný zbytek léta.

Od: angelika159*
Datum: 11.03.15 21:00

Dobry vecer chtela bych se zeptat a na 1 dite se taky plati 1500 a na novorozene?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 21:51
avatar

Cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji

Vydává ve lhůtě 30 dnů (je-li žádost podána na zastupitelském úřadě v zahraničí, ve lhůtě 120 dnů). Pokud je žadateli o tento typ pasu méně než 15 let, má tento pas dobu platnosti 5 let. Občanům starším 15 let se tento pas vydává s dobou platnosti na 10 let. Dobu jeho platnosti nelze prodloužit. Za vydání cestovního pasu se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat se platí správní polatek ve výši 600 Kč. Občanům mladším 15 let pak 100 Kč. Vydává ve lhůtě 30 dnů. Je-li žádost podána na zastupitelském úřadě v zahraničí, ve lhůtě 120 dnů.

Cestovní pas bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrickými údaji

Vydává se, žádá-li občan o vydání cestovního pasu v kratší lhůtě než 30 dnů (nebo žádá-li o vydání cestovního pasu na zastupitelském úřadě ve lhůtě kratší než 120 dnů). V těchto případech se cestovní pas vydává s dobou platnosti na 6 měsíců. Dobu platnosti tohoto cestovního pasu též nelze prodloužit. U cestovního pasu bez strojově čitelných údajů je tento poplatek vyšší, a to 1500 Kč. U občanů mladších 15 let pak 1 000 Kč. Vydává se ve lhůtě do 15 dnů, je-li žádost podána na zastupitelském úřadě, ve lhůtě do 60 dnů.

Děti mladší 5 let mohou prostřednictvím svých rodičů požádat jen o vydání cestovního pasu bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrickými údaji. Pro děti do 5 let má pas platnost jen jeden rok a ani zde nejde platnost pasu prodloužit (je tomu tak proto, že u takto malých dětí dochází k rychlé změně jejich fyziognomie a podoby).

doplněno 11.03.15 22:02:

V Brně by vám cestovní pas na počkání rozhodně nikdo nedal!

Podat žádost o vydání cestovního pasu bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrickými údaji (tzv. "blesk") může občan starší 15 let u kteréhokoli obecního úřadu obce s rozšířenou působností, a to i mimo místo trvalého pobytu občana, nebo u matričního úřadu (pokud občan žádá na místně nepříslušném úřadě, lhůta 15 dnů na vydání dokladu se počítá od doručení žádosti místně příslušnému úřadu), v zahraničí u zastupitelského úřadu (lhůta pro vydání do 60 dnů).

Občan 0 - 15 let

Zákonný zástupce (oprávněná osoba) předloží:

svůj platný občanský průkaz

rodný list dítěte

neplatný cestovní pas dítěte (pokud byl vydán)

2 ks fotografie dítěte

správní poplatek 1 000,- Kč (platnost dokladu 6 měsíců)

soudem určená oprávněná osoba nebo ředitel zařízení pro výkon ústavní výchovy anebo zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc předkládá pravomocné rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče a ověřený souhlas zákonného zástupce

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.