Potvrzení o prodeji použitého zboží

Od: Datum: 12.08.12 15:21 odpovědí: 5 změna: 12.08.12 16:48

Tak se tentokrát zeptám za kamarádku, která se mě ptala a já neuměla odpovědět:

Prodává na aukru svoje použité věci a tentokrát prodala starší digitální fotoaparát v ceně 400 + poštovné. Kupec jí poslal v mailu, že pošle peníze a že má v balíčku poslat zpět podepsané potvrzení, které poslal v příloze. Tam bylo napsáno, že dne...prodala fotoaparát zn...v ceně...kupci..., pak její jméno a adresa a má to podepsat. Kupec to zdůvodňuje tím, že si to chce dát do účetnictví. Nějak se nám to nezdá. Kamarádka na foťák neposkytuje záruku, je použitý a dávno po záruce, ale je férová, fotoaparát je zcela funkční. Prodává už několik let a nikdy po ní nikdo jako po soukromníkovi nic takového nepožadoval. Co myslíte, je to OK?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 12.08.12 15:27

Je to OK...

Pokud chce ten dotyčný doklad pro účetnictví, potřebuje kupní smlouvu...

;)

doplněno 12.08.12 16:22:

To "potvrzení" je kupní smlouvou - je definován předmět koupě, cena a datum (navíc jsou definování i prodejce a kupec) - to pro vložení do ´účta´ stačí...

Pokud se kamarádka bojí případných dalších nároků kupujícího,ať do textu přípíše, že fotoaparát je použitý a kupující je seznámen s jeho stavem (a definicí případných závad), případně ještě že ona, jakožto prodávající, žádné další záruky neposkytuje.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: skye*
Datum: 12.08.12 15:58

No ale ten papír jako takový není kupní smlouva, má to nazvané jen jako potvrzení. Nemůže pak pro ní vyžadovat záruku? Jestli třeba není stanovená nějaká záruka i na použité zboží?

Od: skye*
Datum: 12.08.12 16:47

Děkuji!

Datum: 12.08.12 16:10
avatar

Podmínky aukce jsou závazné pro obě strany. Pokud v popisu aukce nebylo nic o záruce nebo jakémkoli dokladu, pak není co řešit. Pokud kupující potřebuje potvrzení nebo kupní smlouvu, tak musí nakupovat tam, kde mu to poskytnou. Kupující se s prodejcem může domluvit na čemkoli, ale vždycky to musí být před uzavřením koupě nebo před příhozem v aukci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: skye*
Datum: 12.08.12 16:48

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.