Exekuce a domácnost

Od: Datum: 12.08.12 10:31 odpovědí: 17 změna: 07.10.12 21:42

Dobrý den, prosím někoho kdo má zkušenosti s exekutorem JUDr. Tomáš Vrána Přerov. Jsem matka samoživitelka 5 dětí, 2 jsou již téměř dospělé, které mám s prvním manželem a jsem s ním již 10 let rozvedená, 3 malé (4roky, 2 roky a 10 měsíců) mám se svým bývalým přítelem, partnerem který mě dostal do dluhů odešel a zmizel nesnámo kam. Mě zůstaly všechny dluhy na krku a také jsem byla i na jeho půjčky, které nesplácí spoluručitel. Exekutor Vrána mi nyní vyhrožuje, že když do týdne nezaplatím 100 tisíc, takže ke mě přijede a všechno mi zabaví. Já nyní nemám ani na to abych zaplatila 10tisíc natož 100tisíc. Navrhla jsem splátky 2000 měsíčně, ale on se se mnou o tom vůbec nechce bavit a jenom mi vyhrožuje. Jsem matka samoživitelka, bydlím v pronajatém bytě a žádný majetek tady není můj. Už mi zablokoval konto, takže si vůbec nemohu nic vybrat a hrozí mi, že mi odebere i dávky. Poraďte někdo prosím co mám dělat. Bojím se, že mě majitel vystěhuje z bytu na ulici až sem exekutor přijede. Může zabavit i jeho věci? Vyhrožoval mi také, že mi odeberou malé děti a dají do dětského domova, že prý se o ně nedokážu postarat. Mají vůbec na něco takové právo? Nevím jestli se nemám raději odstěhovat ke své matce a dát si tam trvalé bydliště. Bude mě hledat i tam? A když bych si posílala na účet k matce peníze abych měla alespoň na přežití a obživu mých dětí. Jsem zoufalá a nevím už co mám dělat. Prosím pomozte mi někdo. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.12 10:57
avatar

Dobrý den. O tomto exekutorovi zde již byla řeč v některé diskuzi. Již jsem se zde zmínila o tom, že neznám dlužníka, kterému by vyhověl a přistoupil a splátky. Pravda je však, že to jeho povinnost není. Zde nemáte jinou možnost, než zaplatit. Žádný exekutor však nemá právo Vám vyhrožovat odebráním dětí, to je nesmysl. Na tento postup exekutora si můžete ztěžovat, ale to nic nezmění na faktu, že exekutor hájí zájem oprávněného věřitele a Vy, jako povinná budete muset svůj dluh uhradit. Může Vám zabavit, kromě osobních věcí vše, o čem se domnívá, že je Vaše. Pokud nejste majitelem zařízení, pak to budete muset prokázat Vy, nebo majitel. Pokud se odstěhujete ke své matce, pak si uvědomte, že vystavujete nebezpečí zabavení věcí i jí. Exekutor si Vás najde, s tím počítejte a matka by musela mít od všeho potvrzení, že to či ono je jejím vlastnictvím (doklady a paragony na své jméno atd.). Matce byste tím přidělala velkou starost. Co se týče posílaných peněz na účet k matce - exekutor na matčin účet "vletět" nemůže, toho se tedy bát nemusíte. Jinak zde opravdu nejde poradit nijak, než zaplatit. Pokud je již nařízena exekuce, už je pozdě jakkoliv se bránit, buhužel.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.08.12 11:02

1. Tak jsou exekutoři normální, exekutoři drsní a exekutor Vrána :( O tom je obecně známo, že jde přes mrtvoly, takže u něj bych moc optimistická nebyla (i když obecně vzato manžel s exekutory nemá špatné zkušenosti - podniká, zná je jako věřitel i jako dlužník i jako zaměstnavatel dlužníků, až na jednu výjimku s nimi nikdy neměl problém se dohodnout).

2. Pokud jste příteli ručila, jsou dluhy vaše, stejně jako jeho. Od toho ručitel je, zavazuje se, že za dlužníka dluhy zaplatí, pokud dlužník nebude moc. Zaplacené peníze pak může po ex-příteli vymáhat, ale upřímně - pokud jde exekutor po vás, ačkoli jste samoživitelka na sociálních dávkách, tak se obávám, že si toho na ex-příteli asi moc nevezmet.

3. Sociální dávky (mzdu, nemocenské dávky) vám nemůže odebrat celé - musí vám z nich zůstat nezabavitelné minimum, což je pro dlužníka plus tři děti 10.225 a ani z toho případného zbytku (pokud máte dávky či mzdu vyšší) vám nemůže sebrat všechno. Samozřejmě, pokud vám to přijde na zablokovaný účet, banka vám to nevydá. Stejně tak pokud vás navštíví exekutor a tyhle peníze najde u vás doma v hotovosti, sebrat vám je může... teď nevím, kolik vám musí zbýt, mám pocit, že jenom nějak kolem tisícovky, ale nejsem si jista. Nicméně zaměstnavatel - úřad vám alespoň tuhle částku vyplatit musí (samozřejmě, pokud máte dávky - plat nižší, dostanete jenom tolik, na kolik máte nárok).

4. Exekutor teoreticky zabavit cizí věci nemůže, ale to neznamená, že je nezabaví. Pak je na majiteli, aby podal vylučovací žalobu. Jestli vás majitel může vyhodit z bytu, to netuším, myslím, že ne... ale rád vás určitě mít nebude.

5. Odebrat děti vám exekutor nemůže. K tomu by teoreticky mohlo dojít jedině v případě, že byste neměla kde bydlet a poflakovala se s dětmi po ulicích... ale pokud můžete jít k rodičům, nenechala bych se tím zbytečně stresovat. Oni se vás snaží maximálně vydeptat.

6. Pokud exekutorovi zmizíte, tak vás samozřejmě bude hledat u rodičů. On se dozví, kde bydlíte, nemá s tím problém a ani si tam nemusíte nechat dát trvalé bydliště. Stačí, když na úřadu nahlásíte novou doručovací adresu a exekutor se k ní dřív či později dostane. U nás se taky exekutoři ptali po adrese SKUTEČNÉHO pobytu našich zaměstnanců či ptali se po adrese jejich pracoviště a naší povinností bylo poskytnout jim součinnost a adresu sdělit.

7. Nechat si posílat peníze na účet k matce by jistě bylo dočasné řešení, nicméně je to trestný čin a pokud byste tím exekutora (či spíš věřitele) naštvala a ten se rozhodl, že vám to dá sežrat, tak to odnesete jak vy, tak vaše matka.

Já vím, že jsem vám moc neporadila. Vím, že pomáhá jednat slušně a platit aspoň tolik, co člověk může, exekutora to obvykle uklidní a dá dlužníkovi čas. Ale popravdě Vrána má takovou pověst, že si nejsem jista, jestli by mu to stačilo.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: cinka
Datum: 12.08.12 11:23

Děkuji vám všem moc aspoň za rady. Problém je v tom, že já pravidelně splácím už dlouhou dobu měsíčně 2000Kč. Vránovi se to ale nelíbí a chce po mě víc. Začal s tím vyhrožováním, že už mu došla trpělivost, že mu platím pořád tak málo a musím do týdne zaplatit pro něho zálohu za jeho náklady 100tisíc a pak se prý teprve se mnou bude dále bavit o splátkách. Kde mám ale sebrat do týdne 100tisíc? Na to mě jeho lidi po telefonu řekli, že je vůbec nezajímá, že jsem matka samoživitelka a na dávkách a že si mám peníze prostě někde půjčit. Kde si mám půjčit? Nikde mi nepůjčí a k lichvářům nechci, tam měl půjčky můj expřítel a dneska mi za jeho nesplácení vyhrožují. Exekutor mi řekl, že když nezaplatím, takže to budou vymáhat od mých příbuzných a majiteli u kterého bydlím v podnájmu že mu seberou ten byt plus všechny věci i ty jeho. Myslím, že na to nemají právo. Pokud bych šla za matkou, tak tam mě určitě nebudou hledat. Je to na Slovensko odkud pocházím a jeden známý mí říkal, že do cizího státu oni český exekutoři nesmí a ani na účet mojí matky by nemohli. Ten má u slovenské banky. Také mi říkal, že Vrána myslí své vyhrůžky vážně a že jeho jednoho kamaráda úplně zničil i s jeho celou rodinou.

Datum: 12.08.12 11:41
avatar

Nedejte se zastrašit. Po Vašich příbuzných nic vymáhat nemohou, oni nejsou dlužníky a majiteli bytu byt také zabavit nemohou, na to opravdu nemají právo. jediné, co mohu poradit - dejte mu písemně, že splácíte pravidelně a poctivě splátky tak, jak Vám to umožňuje Vaše finanční situace. A že víc splácet opravdu nemůžete, takže exekutora žádáte, aby Vám nevyhrožoval odebráním dětí apod. a nečinil na Vás nátlak, protože je to protiprávní postup. Ani exekutor nemá právo Vás vydírat a hrozit Vám takovýmto způsobem. Prokázala jste, že svůj závazek máte zájem plnit a činíte tak dle svých možností. Pokud takovýto psychický nátlak neustane, budete se proti postupu exekutora bránit tak, jak na to jako občan máte právo. Pošlete s doručenkou a schovejte si kopii. Zmíněného exekutora by toto mohlo trochu zmírnit a usměrnit. Znám ho z pracovního hlediska a někdy s ním člověk musí jednat stejně, jako on jedná s druhým. Není pánbůh, zastrašovat lidi takto nemá právo.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 12.08.12 11:56

Aha, tak maminka v zahraničí všechno mění, tak daleko český exekutor nevím, jestli nemůže, ale určitě by to měl hodně stížený. ALE pokud pobíráte české sociální dávky, tak pro vás odchod do zahraničí nemusí být jednoduchý. Ona totiž existuje mezinárodní nevímjaký dokument, podle kterého máte pobírat dávky od toho, ve kterém máte střed zájmu... nebo já nevím, jak to nazývají, prostě ve kterém žijete, ve kterém je třeba zaměstnaný váš manžel a tak. Na sociálce na to prý mají dotazníky, podle kterých to vyhodnocují. Já ty podmínky přesně neznám, jsem pecivál domácí a do zahraničí mě to netáhne, ale když to byla čerstvá novinka, tak jsem jedné té známé pomáhala dohledávat právě ten dokument, podle kterého jí dávky odebraly. Takže než se odstěhujete na Slovensko, bylo by dobré si zjistit, jestli nepřijdete třeba o rodičovský příspěvek (předpokládám, že ho podle věku dítěte asi berete).

Jinak na příbuzné exekuci vyhlásit nemohou a byt majiteli bytu zabavit taky ne. Vybavení v něm teoreticky jo, pokud by tvrdili, že se domnívali, že je vaše... to by si majitel musel vysoudit zpátky. Snaží se vás zastrašovat, přeji vám pevné nervy. Nevím, vím existují i bezplatné poradny pro lidi s exekucemi, nedala by se nějaká najít? Ale opravdu poradna, ne společnost, která vám akorát navrhne další půjčku od nich na splacení exekuce za ještě horších podmínek.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hobson*
Datum: 12.08.12 12:52

Už jen pro klid Váš a dětí, bych jel za maminkou na to Slovensko. Tam skutečně nemá co pohledávat. A tak jako tak na cizí účet sahat nesmí. Z osobní zkušenosti vím, jaký to sou prevíti a jak dokážou otrávit život slušným lidem. Držím Vám palce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peha
Datum: 07.10.12 21:42

To je divné, že slušný člověk se nechá několikrát odsoudit soudem jako povinný a nakonec mu ještě exekutor otravuje život. To je jak z nějakého amerického filmu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: buss
Datum: 12.08.12 13:27

A už jste byla za právníkem? Vše už zřejmě prošlo jak má být a zbývá jen platit, že. U právníka i jak vyrazit prachy z přítele.
Nebo jsou pradny, zadarmiko. A proč už nepřišel?
Z bytu budete vystěhovaná, když nebudete splácet nájem, byt přece není váš a nemůže vás z něj nějaký exekutor vyhodit. Logicky.
Lze vyhrožování potvrdit? Lze si stěžtovat na MS, EK.
Není-li majetek, není co brát.
Přečíst si exekuční řád, OSŘ co může.
Na cizí věci mít důkaz.
K zaměstnavateli zašle příkaz a peníze půjdou na jeho účet.
Posílejte mu co můžete na sdělené konto, když nic jiného není co by vzal. Nepřepokládám, že vám někdo půjčí.
Na SK? Nevím zda jsou nějaké dohody.
Co asi dělá s lidmi, co nemají příjmy, majetek, bezdomovci?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cinka
Datum: 12.08.12 15:27

Za právníkem už jsem samozřejmě také byla. Ten mi jen poradil v podstatě totéž co mi radíte na moje otázky v poradně. Právníka si ale vzhledem ke své finanční sitiaci nemohu dovolit. Zkusím se ještě zeptat na nějakou bezplatnou poradnu a tu pak osobně navštívit. Jinak už všechno prošlo a mám jen platit. Také všechno platím, ale jim se to zdá málo i přestože jsem jim už poslala i potvrzení ze sociálky o mých dávkách a stejně je to nezajímá a chtějí pořád zaplatit 100tisíc jinak že mi udělají exekuci na majetek a odeberou přes sociálku děti. Vyhrožování můžu potvrdit jedině přes telefon, hovory ale nemám nahrané. Jak tedy? Z expřítele žádné peníze vyrazit nemohu. Dala jsem to přes soud a oni mi odepsali, že mu nemohou doručit žádnou poštu a že není znám jeho pobyt, že se někam ztratil a nikdo neví kam. On má hodně velké dluhy v řádech několika milionů. V některých případech jsem i jeho ručitelem. Také mi občas volají i vymahači jeho dluhů a vyhrožují, hlavně Provident a chtějí abych všechno zaplatila za něho když ho nemohou najít a vyhrožují, že když ho nedajdou tak podají na mě trestní oznámení. To přece také nesmí. Jenom se bojím aby nepřišli ke mě do bytu a nezačali zabavovat věci majitele. To by mě pak i s dětma vyhodil na ulici i když mu řádně platím nájem, ale on by se bál o svůj majetek a nechtěl by nic prokazovat co je jeho. Jednodušší pro něho by bylo mě vystěhovat zrušením pobytu a nájemní smlouvy. Nejlepší řešení by bylo odstěhovat se k matce na Slovensko, ale nevím jak by to tedy bylo s těmi soc. dávkami když bych tam měla trvalý pobyt.

Od: jezevec*
Datum: 13.08.12 17:00

Dobry den, nevim jak poradit ale co je mi znamo, tak exekutor Vrana patri mezi ty uplne nejhorsi v CR. Neni s nim udajne vubec zadna domluva, vyhrozuje, vydira a zabavuje nezakonne majetek tretim osobam. Mam jednoho znameho, ktery s nim ma velice spatne zkusenosti a nepomohly mu pry ani zadne ty vylucovaci zaloby, stiznosti na Exekutorskou komoru CR, ministerstvo spravedlnosti atd. Zrejme to ma asi vsude podmazane. Jinak se ale hlavne nenechte nikym vydirat a jak uz Vam zde radili, tak jak oni se chovaji k Vam, tak stejne tak se chovejte k nim! Je asi treba aby videli, ze se jich nebojite, myslim ze si zamerne vybiraji lidi, kteri z nich maji strach a po tech se pak vozi. Splacejte proste pouze tolik kolik jste schopna a hotovo! Ze zakona Vam musi nechat min. nezabavitelnou castku. Odstehovat na Slovensko k Vasi matce bych Vam take doporucoval, tam na Vas nemohou. Jedine kdyby jim to pozehnaly slovenske soudy, coz ale zase neni tak jednoduche. A take se o tom ani nemusi dozvedet, ze tam budete kdyz se nebudete zbytecne o tom moc zminovat. Jako horsi vidim ten problem s tema Vasima soc. davkama. Ty Vam na Slovensko urcite posilat nebudou. Jedine si tam najit praci, treba i nejakou brigadu a matka aby Vam hlidala pres den deti a vy jste mohla pracovat. Vice uz asi poradit nedokazu. Pak uz jedine bezplatne poradny. Hodne stesti preji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roboot*
Datum: 13.08.12 23:02

Buďte v klidu a serte na nějakého prasáka Vránu. Jeho úřad bych nechala státem okamžitě uzavřít a těm dobytkům co u něj dělají bych dala všem po 10 let basy.

Proč mají pověst exekutoři v tomto státě jako hovada? Protože Vrána. Málokdo ví, že 99% úřadů jsou normální slušní lidé kteří Vám jsou schopni vyjít vstříc, jen Vránův úřad si tu hraje na bohy.

Moje mamka od nich měla exekuci a jelikož měla (má) nemovitost tak nechtěli samozřejmě jako u všech přistoupit na splátky, ale když ten barák v dražbě nikdo nechtěl, doslova o ty splátky škemral. *ee*

Vyhrožuje Vám (jeho zaměstnanec se základním vzděláním který bere obyčejný podprůměrný plat) odebrání dětí? Okamžite bych to nahrála a podala trestní oznámení o nebezpečném vyhorožování.

Nebojte :) Prostě platte dál a neřešte ty kecy kolem, když budou chodit peníze pravidelně za čas dají pokoj. Co by si na Vás vzali? Však to moc dobře vědí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.12 02:13
avatar

Já bych před posíláním peněz na jiný účet dala přednost dohodě se zaměstnavatelem. Mzdu bych si nechala vyplácet hotově, na účet bych posílala jen nezbytně nutnou částku (splátku exekutorovi, poplatky bance plus částku na trvalé příkazy.).

doplněno 13.08.12 05:42:

Neuvědomila jsem si, že teď nejde o mzdu, ale o sociální dávky, u nichž pravděpodobně nepřichází v úvahu výplata v hotovosti ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bitkar
Datum: 21.08.12 10:15

Udělat to někomu z rodiny popřípadě známým ( ex.U. Vrána) tak jsou synem smrti a věřte že bych si to nějakým způsobem s nimi vyřídil a pana Oulehlu a jeho hyenu bych si 100% našel a začlo by pro ně peklo! Jak se můžou takovým způsobem chovat svině prasácké? Volal bych ihned známemu z médií a televize, advokátům, kriminální Policii a taky těm kteří o tyto hyeny taky hodně stojí a nemůžou je zastihnout! Mají nevyřízené ůčty taky s Oulehlou a nejen s nim . Exekutorská komora jede s nima v trestných činech, na nich se připravuje hromadná žaloba ze zločinného spolčení a nejen to... Podle advokátů se můžete bránit i fyzickou silou a je dobré mít taky "kamarády" na telefonu, kteří přijedou k vám a situaci velmi dobře vyhodnotí s tím že tito odporní zloději si zapamatují že "to se nedělá" . Tito tzv. vykonavatelé od vyžraného Vrány jsou nezákonní zločinci a to mi potvrdil i jeden advokát který Vránu v jeho záležitostech zastupoval a je s podivem, že ještě někdy si dovolí takové svinstva provést! Připravte se na ně důkladně a nenechejte nic náhodě na všechny exekutory nebo jeho tupé ovce zlodějské kteří jen kradou , kradou ...až dokradou! Sleduji velice pozorně exekutory , exek. komoru a samozřejmě Vránu a jeho vykonavatelé ... Vše od bezbranných lidí pomalu dávame s advokáty dohromady kteří byli těmito hyenami okradeni a týrani . Vše dostane jedna televize i jeden deník k dispozici samozřejmě s Policií ale taky některými organizacemi ... Opravdu už nelze tento zločin trpět a všichni tito zaslouží spravedlivý trest! Lidi nebojte se těch zločinců oni páchají trestné činy, nebojte se jim tvrdě postavit, nedejte se jimi zastrašit opravdu! Jsou to zločinci kteří už tady dlouho krást ničit lidské osudy nebudou!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janadiesell*
Datum: 23.08.12 12:35

Dobrý den,chci se zeptat chystá se na mě exekuce,v těchto dnech,nevím co mám dělat,chtěla jsem splátky ale prý to není možné častka kterou chtějí je 26100kč, chtěla jsem že hned pošlu 2 tisíce, žiji v bytě u rodičů,nic mi zde nepatří,musím je pustit do bytu když byt je otce? Co mohou odvbést. Nepomohlo by když bych vložila na ten jejich účet 2 tisíce a splácela? Mám snahu. Jedná se o exekutroský úřed Praha 4 Judr. Marcela Smékala.Děkuji za radu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.08.12 13:29

Co to je "chystá" se? Hraďte co můžete, zatím i věřiteli s dokladem, pak to oznámíte exekutorovi. Na řeči že to nejde nedejte, buď bude dostávat málo, nebo také nic. Když to bude strhávat ze mzdy, to není splátka, když prodá věci pod cenou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evi*
Datum: 20.09.12 08:47

Tak s exekutorem od smejkala mám čerstvou zkušenost- nepochodíte. Také se objevili ve dveřích nečekaně a nacpali se mi do bytu ) v pronájmu) a mohu Vám říct- nelenili, začali sepisovat a už si odnášeli televizi a notebook, dali mi ultimátum do 13.00 buď hotovost nebo zbytek vybavení bytu. Šok- byt je pronajatý včetně zařízení, notebook mám půjčený ( protože jsem na PN od března, tak abych se nenudila-půjčila mi jej kamarádka). Začal kolotoč telefonátů, až nakonec se mi podařilo dovolat kamarádce aby si přijela doložit že notebook je její, ale chvála bohu sehnala i peníze 26000,- takže jsem to zaplatila a oni vrátili vše zpět, ale domluva strašná, na sehnání hotovosti jen 3hod. jsem na PN a pobírám nemocenské dávky ve výši 6000,., tak nevím jak to budu kamarádce splácet, protože za byt dávám 6000,- a jinak mne živí rodina. Jsou otřesní- je to hyenismus, přitom v dopise o rozhodnutí bylo jasně psáno, že tu částku budou strhávat z platu- za to, že jsem na PN přece nikdo nemůže, že je nemocný.A nechápu jak vůbec v tomto státě si mohou dovolit a ještě přímo dovolit, že z dlužné částky 1200,- se to vyšplhá až na 26000,- nechápu- to je jen prostě umožnění kvalitního výdělku pro ty exekutorské hyjeny.

Jo a ještě, kamarádka by si nepomohla, protože pokud máte jen paragon od zboží ( protože se běžně nevystavuje doklad na jméno) tak je to úplně k ničemu. Takže nevím jestli i obyčejní zákazníci mohou žádat vystavení faktury se jménem, když něco kupují?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: judrs
Datum: 07.10.12 20:15
Tady jste udělala chybu . Smékalovi a těm jeho nelidským zlodějským hyenám jste neměla dát vůbec nic! Měla jste zavolat nějakým svým kamarádům , Policií a co nejvíce známým at co nejdříve přijedou za Váma... oni právě tady toho protizákonně zneužívají - vy sama žena , bojíte se atd... Tak "pracuje" další netvor zločinecké organizace stb Vrána a jeho tupí vykonavatelé! Vše to jsou trestné činy prosím! Ano páchají tady velice závažné trestné činy ale i na ty svině dojde a nebude to tak dlouho trvat! Podala jste trestní oznámení na Policii?! Vždy ho podat je nutnost + další žaloby ...Nedejte se vydírat nezákonným zločincům! NIKDY!
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.