Pracovní úřad - podpora

Od: Datum: 15.11.12 12:44 odpovědí: 4 změna: 15.11.12 16:23

Dobrý den,

mám takový dotaz. Do 31.10. jsem pracovala v jednom zaměstnání kde mi vypršela smlouva. A 5.11. mě vzali do nového zaměstnání - kde možná budu zaměstnaná jen 14 dní (podmínkou je projít školení). Chtěla jsem se zeptat z čeho mi teda bude potom pracovní úřad počítat průměr pro podporu v nezaměstnanosti? Hledala jsem na internetu a bylo tam poslední měsíc zaměstnání. Tak teď nevím jestli ten průměr vezmou z mé poslední výplaty v prvním zaměstnání nebo z těch 14 dní práce (školení) duhého zaměstnání? Děkuji za odpovědi


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 15.11.12 14:43
 

Dobrý den.

Podpora v nezaměstnanosti se stanoví z průměrného měsíčního čistého výdělku, kterého uchazeč o zaměstnání dosáhl ve svém posledním ukončeném zaměstnání nebo z posledního vyměřovacího základu přepočteného na 1 kalendářní měsíc, pokud uchazeč o zaměstnání naposledy vykonával samostatnou výdělečnou činnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: invaze
Datum: 15.11.12 14:52
 

Děkuji za odpověď, takže pokud to chápu. I když jsem teď měla vyšší plat v předchozím zaměstnání a šla na dost nízký na školení, tak pokud tím neprojdu asi jsem si hodně pohoršila. :(

Od: pt®
Datum: 15.11.12 15:27
 
avatar

To tedy ano, bohužel. vychází se z posledního čtvrtletí čistého měsíčního příjmu. - pt

doplněno 15.11.12 15:28:

Za poslední tři měsíce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.11.12 16:23
 
avatar

Mohla byste doplnit odkaz, kde jste vyčetla chybnou informaci o výpočtu podpory z posledního měsíce zaměstnání?

Podpora se počítá z průměrného čistého výdělku v rozhodném období, jímž je v tomto případě 3. kalendářní čtvrtletí (měsíce červenec až září 2012).

Protože jste v rozhodném období u tohoto zaměstnavatele ještě nebyla zaměstnána, potvrdí Vám zaměstnavatel pro úřad práce pravděpodobný výdělek (kolik byste si pravděpodobně vydělala, kdybyste pracovala).

___ Zákoník práce:

Průměrný výdělek (§ 353)

Rozhodné období (§ 354)

Pravděpodobný výdělek (§ 355)

Ohodnoceno: 3x
 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.