Pomocc s výběrem dálkoměru

Od: Datum: 10.08.12 23:52 odpovědí: 2 změna: 11.08.12 08:40

Dobrý večer, rád bych vás požádal o radu ohledně výběru měřícího dálkoměru. Už před několika lety na mě koukali nabídky z letáků typu Lidl v cenových relacích okolo několika stovek - 800 - 1200 kč. Vzhledem k tomu, že si laserový dálkoměr neustále půjčuji a potřebuji ho čím dál častěji, rozhodl jsem se koupit vlastní. Má původní představa však byla cenově do 1000 kč. Po zagooglování jsem zjistil, že byla celkem naivní. Obětoval bych tedy 2000kč - max. 2500kč - i když i to je dosti nízká částka - to jsem si vědom.

Rád bych zvolil nějakkého spolehlivého výrobce jako je Leica nebo Stabila, ale financím asi nemohu moc vybírat. Myslím si, že rozsah měření by neměl být pod 30m. Měřím většinou interiéry, rodinné domy (i exteriér), ale obnčas i bytový dům, který snadno přesáhne 30m. Proto bych raději 40m, ale než připlácet několik tisíc, kvůli využití jednou za rok - asi raději vzdálenost změřím na dvakrát a sečtu je. Bohužel každý nabízený přístroj má fce jako násobení, sčítání, výpočet ploch, objemů, pythagorova věta, atpod. Vzhledem k tomu, že vlastním kalkulačku a hlavu, tak bych tyto fce rád oželil pokud by trh nabídl přístroj, kde by absence těchto fcí byla promítnuta v ceně. Od přístroje totiž vyžaduji tyto hlavní parametry: měření délek, "velký dosah" měření. Kdybych si mohl vybírat i nějaké drobné volovinky (méně podstatné) - byl bych rád, aby přístroj uměl zobrazit poslední "vymazanou hodnotu měření" (často jí člověk omylem smázne a musí měřit znova nebo zapisovač zaspí), zdrojem energie by měli být klasické baterie (AA nebo AAA) - né nějaké atypické, podsvícený display.

Některé přístroje mají sice pěkný, ale nepraktický designe. Mluvím o zakulaceném dně - to mi trochu vadí, protože to při měření třeba světlosti místnosti může vést k tomu, že vzdálenost nebude co nejsvislejší. Upřednostňuji tedy spíše hranaté přístroje.

Zatím se mi nejvíce zamlouvá od firmy Bosh

http://www.peddy.cz/merici-pr…sti-bosch-dle-40-professional

Co vy na to, poradíte? Nebo mě trochu inspirujete? Rád si vyslechnu někoho kdo tomu alespoň trochu rozumí.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.12 00:16
avatar

Já sice nejsem geodet, ale před lety jsem manželovi geodetovi překládala nabídky (nejen) dálkoměrů od různých firem. Pokud si dobře pamatuji, je firma Bosch dobrá volba.

A k těm funkcím: Jasně, že máte kalkulačku, ale měříte-li třeba v 10° až 15° pod nulou, je výhodnější mít některé funkce po ruce na dálkoměru, nemuset vytahovat další předmět...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.12 08:40
avatar

Mám tenhle, měřím s ním občasně a jsem naprosto spokojený. Cena je ovšem trochu vyšší, než požadujete.

doplněno 11.08.12 08:40:

http://www.rucni-naradi.cz/bo…ium=cpc&utm_campaign=produkty

doplněno 11.08.12 08:42:

A myslím, že by se dal pořídit i levněji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.