Proces volby

Od: Datum: 24.01.13 13:03 odpovědí: 3 změna: 24.01.13 14:17

Dobrý den, půjdu prvně volit a nechci udělat trapas nebo volit neplatně. Jak na to? Pokud vím lístky se vydávají až v místnosti a co dál? Vhodím lístek s kandidátem? Je v tom ještě něco složitějšího?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 24.01.13 13:06

Nemusíš mít strach, všechno to tam uvidíš, určitě půjde někdo před tebou. Zapíšou si tě, dají ti obálku a lístky, pak půjdeš za plentu, tam strčíš jeden lístek do obálky a druhý vyhodíš do koše vedle, přesuneš se k urně, vhodíš obálku a kráčíš domů. Otázka 5ti minut, ani ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.13 13:08
avatar

Není na tom nic složitého: S oběma lístky a obálkou (vše obdržíte od komise) zajdete za plentu, do obálky vložíte lístek se jménem svého favorita a zavřenou obálku pak vhodíte do nádoby před plentou.

Klidně můžete ve volební místnosti chvilku postát a dívat se, jak postupují ostatní. Nebo se můžete zeptat volební komise.

doplněno 24.01.13 13:08:

Nezapomeňte si vzít občanku!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gue
Datum: 24.01.13 14:17

Vejdeš do své volební mistnosti, kterou najdeš podle informací v budově. Najdeš si člena komise, který má na starosti tvou ulici a číslo - mají tam před sebou cedulky s ulicema a číslama. Tomu dáš občanku, on si tě najde, škrtne a dá ti lístky asi v obálce a k tomu ti dají druhou ORAZÍTKOVANOU obálku. Ty musíš dát lístek do té orazítkované a tu vhodit do urny. Zalepovat to nemusiš, stačí založit. Musíš to do té obálky dát za plentou. Pak to hoďíš do urny.

Jo a aby tě to nezmátlo, dostaneš lístky všech kandidátů z prvního kola, nejen těch dvou postupujících. To je kvůli tomu, že kdyby někdo z kandidátů do pátku odstoupil a nebo zemřel, postuouje do druhého kola další v pořadí. Takže až do pátku není pevně dané z koho se bude vybírat, ale na 99.9999% to bude výběr mezi Milošem a Karlem.

Trapas může nastat pokud tam hodíš tu druhou obálku, nbo pokud tam hodíš občanku. Urna je zapečetěná a otevřou ji až v sobotu odpoledne, takže pokud ti tam něco spadne, tak bude trapas ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.