Koutky úst - bolest

Od: Datum: 10.08.12 19:33 odpovědí: 12 změna: 11.08.12 09:42

Dobrý den.

Poslední dobou mě opakovaně trápí bolestivé rozpraskané koutky úst. Co může tento problém způsobovat a jak obtíže zmírnit nebo

omezit. Velice děkuji za rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kkolarova26*
Datum: 10.08.12 19:37

Dobrý den, co to způsobuje to netušim ale zkuste si koutky namazat např.jelením lujem

Od: wamp®

Dobrý večer,rozpraskané koutky úst bývávají známkou nedostaku vitamínů z řady B,nejlepší bude,když si koupíte B-komplex forte,jednu až dvě tablety denně.*cteni*

doplněno 10.08.12 19:42:

Ještě mě napadly pivovarské kvasnice,jsou výborné na tyto problémy,a za další,hubne se po nich,což není na škodu;)

Ohodnoceno: 3x

Od: krkovicka*

Dobrý den.Mazejte calciovou mastí.Dodržujte hygienu-pijte z čistých sklenic,nedotykat se rukou.B-complex preventivně brát.Stojí asi jen 30kč v lékárně.Pokud problém s koutky trvají.

Datum: 10.08.12 19:38

Často to způsobuje nedostatek vitamínů skupiny B. Kupte si B-komplex a za pár dní se to srovná. Jezte víc obilovin (celo- a vícezrnné pečivo), kvasnice (drožďová polévka, pomazánka...) a pijte pivo ;) *pivo*

Od: viky®
Datum: 10.08.12 19:48

Dobrý den. Mohu Vám napsat, co jsem vyzkoušela za celý svůj život na rozpraskané koutky. Vždy trvalo, dlouho, než jsem přišla na léčení, které je rychlé a jisté.

Vše co jsem, kdy používala na koutky. Mazat zinkovou mastí, B-komplex, vazelínou, mastičkama, kortikoidy, jíst zinek, promazávat jelením lojem, tee-tree-oilem.

Nyní jsem zjistila, že koutky mi prasknou většinou, když jím broskve, nebo nektarinky, to co je kyselé. Když si koutky úst, natírám dovnitř, Alpou - lesní. Hrozně to pálí, ale rychle to zmizí. Vyzkoušejte. Moje zkušenost.

doplněno 10.08.12 20:51:

Ron, vyzkoušejte i Alpu - Lesní. Je skutečně dobrá a velmi rychle pomáhá.

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 10.08.12 20:10

Viky, máte pravdu, teď jím broskve, nektarinky, švestky, hodně rajčat. Je toho teď všude plno ( i na naší zahradě), běžně to v takovém množství nejím.

Zkusím B-komplex, mastičky i ostatní rady od ostatních.

Velice všem děkuji.

Od: kejki
Datum: 10.08.12 20:58

Už jsem to tu psal, že to může být na způsob exému, pak stačí vyloučit dráždící věc a naopak B vit. nepomůže. Mně to způsobují některé pasty na zuby.

Od: viky®
Datum: 10.08.12 23:56

Ron, vím, že člověk se zakousne do čerstvé broskve, šťavnatá, je to lahůdka, ale pak ty koutky. Ovoce jím doma, na kyselé plody používám nůž, kousky ovoce si krájím na menší kousky a vkládám do úst, tím si chráním koutky. To je, jen malá prevence.

doplněno 11.08.12 18:53:

Ještě malou informaci. Babkazov, jak píše o mastičce na prasklé koutky z lékárny, je dobrá, také jsem jí vyzkoušela. Mastička se jmenuje, Fungicidin. Mast může být uskladněna v ledničce.

Od: ron*
Datum: 11.08.12 09:24

Dobrý den, Viky.

Lesní Alpu určitě vyzkouším, koupím ji v pondělí, u nás na vsi ji přes víkend nedostanu . Ovoce a zeleninu budu krájet. Zrovna včera, jak říkáte jsem jedla celá rajčata a dnes zase koutky horší.

Moc děkuji za radu.

Od: polinek*
Datum: 10.08.12 20:52

na koutky úst no je to sice pro někoho nechutné,ale pomáhá ušní maz...je to výborná desinfekce.Je nakonec váš. Mne to naučila tchyně a měla pravdu.

Datum: 10.08.12 23:01

ww.stefajir.cz/?q=bolestive-koutky *jasne*Zastavte se v lékárně, dají vám na to mastičku. Většinou je to i infekční a přenáší se to lžící a skleničkou. :(Jednou nás propouštěli ze špitálu všechny s bolavými koutky a maličkou tubičkou v ruce.

Ohodnoceno: 1x

Od: des*
Datum: 11.08.12 09:42

Koutky se vyléčí tyčinkou na rty s placentou.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.