Trapne mlceni na navsteve?

Od: Datum: 10.08.12 19:16 odpovědí: 11 změna: 10.08.12 23:24

Dobry den mam takovy mensi problem,nedavno k nam prijeli na navstevu znami jsou tu uz cca 3 dny a planuji u nas byt jeste aspon tyden jde o to,ze oni maji syna kterymu je 17 a ja vubec nevim o cem si s nim mam povidat (me je 15 a jsem holka),kdyz jsem s nim sama v pokoji a on sedi u pocitace a ja taky tak mi to prijde blby proste jenom mlcet,ale neco mu rict se taky stydim a on evidentne taky nedavno,kdyz jsem byla u pocitace tak on kolem me prosel a rekl jak se mas?a ja rekla dobry a ty?a on skvely,az na to ze my dva se uz spolu nebavime 2 dnya odesel a ja mu na to nestihla nic rict a ted se mi zda,ze jsem to cely skazila a nema cenu se s nim pokusit zacit bavit a kdyz jo tak co mam rict?pres den se vubec nevidime a vecer je u pocitace a tak ja nevim jestli ho proste mam nechat bejt a dal ho ignorovat nebo se s nim pokusit popovidat.Co si o tom myslite?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kkolarova26*
Datum: 10.08.12 19:20

Zkus vtipy ale nejdřív se musíte rozpovídat např.jak se máš,jak se vám u nás líbí aj... Snad ti to pomůže ale asi ne *plac*

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 10.08.12 19:20

´Vytáhni´ ho ven - na výlet, na procházku... Zeptej se, co jej zajímá - příroda, památky, sportoviště, technika - a někde v okolí něco vhodného najdi a navrhni, že jej doprovodíš - jakožto ´domácí´ - třeba s tím, že příště bude průvodce dělat on (u nich)...

Pohoda...

;)

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 10.08.12 19:22

Dobrý den.

Je to těžké, chápu. Ale jsi v situaci hostitele, on je na návštěvě u Vás. Pokus se mu třeba nabídnout nějakou společnou činnost - prohlídku okolí, návštěvu kina, cokoliv. Zeptej se ho, co by chtěl dělat, co ho zajímá. Uděláš první krok a s trochou dobré vůle se chytne a pak už to půjde samo. Pokud ne, nemáš si co vyčítat,aspoň jsi to zkusila. Na závěr: někdy se dá i vzájemně mlčet a vše je vpořádku a lepší než křečovitý vynucený dialog.

Ohodnoceno: 3x

Od: helpmeplease
Datum: 10.08.12 19:38

no jenze on pres den chodi s mima rodicema do mesta my totiz bydlime v Praze a oni sem prijeli aby se na ni podivali takze kazdej den nekam jdou a pak,kdyz se vratej tak jsou vsichni vyrizeny a na nic nemaj naladu,kdyz jsem chodila s nima tak je to jeste horsi on jde 10 metru napred a jeste ma v usich sluchatka...a prvni krok taky delat moc nechci jelikoz on je kluk a jeste starsi takze by mel zacit na vic se stydim :-Dale dikuju za tipy

Datum: 10.08.12 20:59

Chodí 10 metrů napřed? Baví ho vůbec to lítání po Praze? Můžeš se ho zeptat, jak se mu chození po Praze líbí, případně mu nabídnout něco jiného (sport, kino, ...)

doplněno 10.08.12 23:20:

Tím spíš bych to zkusila. Já jsem sice po památkách ráda chodila už od dětství, ale dovedu si představit, že mladého kluka by mohlo zajímat něco úplně jiného. Zkus se dohodnout s rodiči, že bys jej třeba mohla seznámit se svými kamarády, nebo jej vzít plavat, ...

doplněno 10.08.12 23:21:

Ještě k těm sluchátkům - jakou poslouchá hudbu? Nebyl by tohle třeba námět pro začátek konverzace?

Datum: 10.08.12 21:24

No nebavi ho to.Jenze jeho rodice mu to nedovoli oni ho tam tahaj nasilne.

Od: namyslenecek*
Datum: 10.08.12 23:24

Vsimla jsem si ze posloucha uplne tu samou hudbu jako ja zejmena pop pred tim jsem is to nejak neuvedomovala...Dekuji :))

Datum: 10.08.12 20:00

Ahoj, pochopil bych, kdybys nevěděla, o čem si máš povídat se známými, ale s klukem přibližně ve stejném věku, ještě když je staší, je hodně holek, které mají rády starší kluky...zkus se s ním bavit o věcech, o kterých se bavíš se svýma vrstevníkama ve škole, přes Facebook a podobně. První krok by měl udělat on, to je pravda, ale na druhou stranu, pokud je on u vás na návštěvě, je přirozené, že se asi ostýchá(sám to mám také tak) a tak by se k prvnímu kroku měli uchýlit "domácí" - můžeš se ho zeptat, jak se má, tak jako to udělal on, co plánují na další dny s rodiči, kam půjdou, pak se můžeš chytnout toho, co na počítači provádí - třeba hraje hry, tak něco k té hře, co ho dál baví, jaké má koníčky, škola - jak mu to jde, kde studuje, jestli má holku a podobně...holka s klukem si vždycky něco najde...jde o to, jestli on projeví zájem se s Tebou dále bavit, ale přijde mi nevhodné přistupovat k sobě jako cizí lidé, když u vás má být ještě týden.

Nezmiňuješ se, jestli si přivezl vlastní PC nebo využívá Tvůj či rodinný společný.

Datum: 10.08.12 20:16

ja mam taky radsi kluky starsi mam hodne kamaradu jeho veku ale s nim mi to nejak od zacatku neklape...ja se zase nechci k nemu vtirat.No ale s mima rodicema se bavi uplne normalne vubec se nestydi ale se mnou to proste nejak vazne mozna si mysli,ze ja nemam zajem,nebo ze jsem namyslena,protoze se s nim nebavim co ja vim.No me to taky prijde nevhodne proto premyslim jak to napravit.On ma vlastni PC driv jsme s nim byly v obyvaku ja se svym notebookem a on taky ale od vcerejska mi rodice rekli,ze s tim mam jit do sveho pokoje abych nerusila ty zname,takze ted je jeste mensi sance,ze se s nim zacnu bavit

Datum: 10.08.12 20:23

Když už je tomu tak, zkus se tedy omezit alespoň na základní zdvořilostní fráze, tzn. zeptat se, jak se mu vede, při vstávání si popřát dobré ráno, když jdete spát(ten, kdo jde dříve) dobrou noc, při stolování dobrou chuť a podobně. Je to lepší než neříkat vůbec nic.

Datum: 10.08.12 21:22

Neeee tak to si zase nemyslete,my se normalne zdravime a tady to vsechno si rikame.Jde o normalni komunikaci,ze si nedokazem o nicem povidat.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.