Co s houserem?

Od: Datum: 10.02.13 08:01 odpovědí: 7 změna: 10.02.13 15:18

Asi mám housera. Během ledna jsem doma trošku více pracovala fyzicky (stěhování a tak) a jednoho dne, když jsem vstávala ze židle, mě švihlo v kříži. Několik dní jsem nemohla skoro chodit, mazala jsem to všelijakými gely, odpočívala, pak se to zlepšilo, tak jsem se opět vrátila k domácím pracem a je to tu zase. Slyšela jsem, že lékař může dát nějakou injekci. Ale který? Obvoďák? Chodím do práce a nemůžu si dovolit obíhat všechny doktory. Nebo existuje nějaká rada, která by pomohla? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.13 08:09
avatar

http://www.bolest-zad.cz/bolest-bederni-patere;) http://www.sportuj.com/view.p…umbago&cisloclanku=2012080015 ;) Lituji vás, houser je hnusná bolest. Obvoďák napíše prášky, ale spíš pošle k neurologovi, kde jsou dlouhé čekací doby. napíše-li obvoďák akutní a neurolog se slituje, dá vám obstřik a ijnekci. jestli se slituje! *hej*Pohledejte si nějaké uvolňovací cviky na netu. Návody jsou i na videích.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 10.02.13 09:03
avatar

Jestli se to nesrovná, doporučil bych návštěvu lékaře. Znám případ, kdy při nesení težšího předmětu praskl obratel. Ne, že by se úplně rozpadl, ale praskl. A to už jen tak mastičkou rozehnat nejde.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mowla*
Datum: 10.02.13 09:25

Injekci může dát i obvoďák - je na uvolnění vazů, takže případně vychýlený obratel (atd.) se může vrátit do původní pozice. Po injekci je ale potřeba se nějakou dobu vyvarovat větší námaze (vzhledem k uvolnění vazů se může vychýlení opakovat i ve větší míře). Také pomůže držet záda v teple (´kočka´) - ale opravdu pomůže jen rehabilitace - náprava vadného držení těla.

Vřele (ze zkušenosti, měl jsem podobný problém) doporučuju návštěvu obvoďáka - když už ne kvůli injekci, tak kvůli doporučení dobrého rehabilitačního lékaře - mně stačily dvě návštěvy, kdy mne paní naučila pár cviků a upravila mi ´postoj´, od té doby semotamo cvičím a hlídám si postoj při chůzi, sedm let nemám nejmenší problém.

Navíc - pokud by poškození bylo vážnější (ať už obratle či plotýnky), je lépe zachytit je včas, aby se zabránilo dalšímu poškozování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 09:32
avatar

obvodní lékař vám dá injekci na uvolnění svalů, chcce to SUCHÉ teplo! mamča si vždy uváže okolo pasu kožešinu(umělou) a říká že chodí jako stará babička *smich* tu noste pořád .ne aby vás napadlo vlést do horké vany, to by vás už nikdo nevytáhl..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 10.02.13 10:35
avatar

Dobrý den, tak s humorem bych řekl: "Vítejte do klubu." Ale, teď několik rad z praxe. Pokud na rentgenu a u neurologa vyloučí závažnější chorobu, tak je to jen svalové postižení. Ten sval se zatáhne a zatuhne.

Proto je ta bolest a záda jsou tvrdá. Jako první pomoc volím Ibalgin, který pomůže od bolesti. Potom už se dá mírně rozcvičovat a masírovat. Dodržovat rovné držení těla (i při sezení). Při zvedání předmětů se neohýbat, ale jít do kolen a pak zpět. Nikdy nesmíte udělat ohyb těla šikmo (mimo osu), ale vždy vpřed.

Udržovat záda v suchém teple (již zmíněná "kočka" se dá koupit ve Zdravotnických potřebách, ale já jsem sehnal z berana). Zjistil jsem, že zima není hlavní problém, ale ta záda nesmí "ofouknout". Na to pozor v létě - stačí se spotit, k tomu vítr do zad a je problém. A jinak to chce trochu cvičit na posílení zádového svalstva (to se dá až bolest povolí). Toto je choroba civilizační, tedy velmi častá a ráda se opakuje. Proto je dobré tomu předcházet a naučit se s tím žít. Zdravím!

doplněno 10.02.13 11:19:

Ještě bych dodal, že je také důležitá poloha těla při spánku. To má každý jinak a tělo ho to naučí.

Někomu vyhovuje poloha na boku, jinému na zádech. I přesto se stane, že se bolest zad vyskytne již při vstávání.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 10.02.13 11:34
avatar

"jano", to je mi Vás líto, mám obdobné bolesti a pomáhá mi teplo, dostala jsem Novalgin tablety, ale vemu si i Ibalgin. Rady jste tu dostala, tak Vám přeji brzkou úlevu od bolesti. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 15:18
avatar

Pomáhá mě tato poloha - opatrný leh na zem pokrytou nějakou podložkou, nebo dekou, pokud je někdo doma, tak pomůže, skrčit nohy do pravého úhlu a přisunout pod lýtka přiměřeně vysokou židli, sedačku. Chvíli vydržet v klidu, odpočívat. Tím se velmi dobře uvolní svaly kolem kříže a bolest povolí.

Podložku, nebo deku si nechte někde po ruce, protože jakmile to zdravotní stav dovolí a případně lékař - rehabilitační pracovník naučí, tak doporučuji denně cvičit rehabilitační cviky na páteř, protože ty jediné Vám při bolestech po těžké práci pomohou.

doplněno 10.02.13 15:26:

Případně se přikryjte teplou dekou, ať jste v teple. Doma choďte v županu, kvůli teplu na zádech. Jsou na trhu takové ty chlupaté, s kapucí, ty jsou teplé. Nic nezkazíte teplými ponožkami.

doplněno 10.02.13 15:35:

Teď jsem to přečetla znovu. A též se mi to stalo zničeho nic při vstávání ze židle. Tři dny jsem se nemohla ani obrátit na posteli. Na WC jsem lezla po čtyřech půl hodiny. Nakonec jsem stejně chodila na malou do sprchy, protože jsem to na záchod nestačila a ve sprše tak jako tak skončila.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.