Brigáda - podklady personalistika

Od: Datum: 10.08.12 07:59 odpovědí: 3 změna: 10.08.12 18:25

ahoj od pondělka k nám brigádně nastupuje kamarádka. Bude prodávat na prodejně, Já jako začínající účetní a personalistka v jednom jsem jí nachystala dohodu o pracovní o provedení práce, prohlášení poplatníka (ten růžový formulář) nevím kde sehnat samozřejmě je na netu ale nevím jestli to stačí. V průběhu týdne kamarádka dodá i potvrzení o studiu. Co ještě z hlediska personalistiky budu potřebovat. Díky moc. Naše paní účetní,která mě zaučuje je na dovče tak ji nechci otravovat a nemám se koho zeptat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 10.08.12 08:23

Dobrý den.

Dohodu o provedení práce máte nachystanou, nezapomeňte, že je do 300 hod ročně u jednoho zaměstnavatele. Daňové prohlášení - růžový papír dostanete zdarma na finančním úřadu. Formulář stažený z internetu možná stačí, ale nepoužívám ho. Dále potřebujete kartičku zdravotní pojišťovny-kopii (z výdělku nad 10.000 se odvádí pojistné) a číslo účtu na zasílání mzdy. Potvrzení o studiu-aktuální a nechte si vypsat čestné prohlášení, že od začátku srpna do dne nástupu slečna nikde nepracovala a neuplatňovala odpočty na poplatníka (jentak ji můžete dát odpočet za srpen). V roce 2012 je také povinná vstupní zdravotní prohlídka i u dohod o provedení práce. Dále ji proveďte při nástupu školení o bezpečnosti práce.

doplněno 10.08.12 08:33:

Ještě připomínám, že u každého pracovního poměru má zaměstnavatel povinnost evidovat docházku zaměstnance.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.12 11:39
avatar

já jen doplním, že s těmi zdrav. prohlídkami to není 100% jasné. koukněte na tento odkaz (příloha) . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.12 18:25
avatar

Měla byste vědět, jestli jste připravila dohodu o provedení práce (DPP) nebo dohodu o pracovní činnosti (DPČ) - jsou to nejen různé písemnosti, ale hlavně dva různé vztahy s různými podmínkami.

Na základě DPP může kamarádka pro tohoto zaměstnavatele odpracovat maximálně 300 hodin v kalendářním roce. Pokud by měla odpracovat hodin více, je lepší sjednat DPČ. DPČ lze sjednat v rozsahu nepřekračujícím v průměru polovinu stanovené týdenní pracovní doby (max. 20 hodin týdně). Samozřejmě je možné i na DPČ pracovat některé v plném úvazku s tím, že se v dalších týdnech průměr srovná. Posuzuje se za celou dobu trvání DPČ.

Formulář z internetu by mohl stačit, jinak byste jej měla sehnat na FÚ. Kamarádka může prohlášení podepsat v den nástupu. Pro uplatnění slevy by Vám ještě měla napsat čestné prohlášení, že tento měsíc neuplatňovala jinde. Chcete-li mít úplnou jistotu, dejte slevu až příští měsíc.

V případě DPČ a DPP s odměnou od 10.000 Kč měsíčně doporučuji sjednat hodinovou odměnu za práci, aby kamarádka v případě onemocnění měla nárok na nemocenskou, ideální by bylo i sjednání pracovní doby přímo v dohodě.

Bude-li kamarádka prodávat potraviny, bylo by podle mne vhodné nařídit absolvování vstupní prohlídky a měli byste po ní požadovat zdravotní průkaz.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.