Jak se stát knězem

Od: Datum: 09.08.12 02:41 odpovědí: 4 změna: 09.08.12 18:52

Ahoj jak už napovýdá předmět chtěl bych se stát knězem ale nemůžu najít co je k tomu potřeba přesně jestli je na to něáká škola nebo tak?


avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 09.08.12 07:20
 

26.03.2012 16:49

Chceš se stát knězem?

Přihlášky do kněžského semináře se podávají prostřednictvím duchovního správce farnosti, do níž uchazeč patří. Formulář přihlášky je k dispozici na biskupství. Je možné si jej vyzvednout osobně nebo o něj požádat písemně.

S vyplněnou přihláškou je třeba předložit následující potřebné doklady:

rodný list;
potvrzení o křtu
potvrzení o biřmování;
potvrzení o církevním sňatku rodičů;
životopis žadatele s fotografií formátu na OP;
maturitní vysvědčení;
lékařské vysvědčení.

Pro školní rok 2012/2013 je třeba odevzdat přihlášku včetně požadovaných dokladů do 15. dubna 2012 na biskupství prostřednictvím duchovního správce, který připojí své testimonium o uchazeči.

Studium v kněžském semináři vřele doporučuji. Kdo vystuduje teologii nemusí se stát knězem. Můžeš dojít poznání, že tě Bůh ke kněžství povolal, ale o tvém osudu rozhodne biskup. K povolání kněžství se vybírají kandidáti, u kterých nestačí mít čistý trestní rejstřík, ale jejich minulý život musí být prodchnut svatostí. Nestačí dnes být dobrým obráceným křesťanem.

Ani kněžství není jednoduché, v přidělené farnosti se mnozí více cítí jako správci majetku než otcové farní rodiny, mnohdy se stane, že z kněžství odejdou a všichni se k nim obrátí zády.

Pokud tě biskupství po studiu odmítne, nedostaneš žádnou nabídku práce v církvi, ani zametání kolem kostela. V civilním zaměstnání se budou velmi rozmýšlet, zda mají zaměstnat studenta kněžství. Může se pak stát, že nenajdeš práci ani v civilním zaměstnání ani u církve, ke které jsi se cítil být povolán. Biskupství nemá zájem zaměstnávat laiky, i když tvrdí jak nás potřebují.

Doporučuji dle svých zkušeností studovat a své povolání naplnit jako laik bez závislosti na dnešní správě biskupství.

Vladimír Pavlas

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jelem
Datum: 09.08.12 16:38
 

Děkuji za odpověd všem.

Datum: 09.08.12 07:54
 
avatar

Asi nejspíš jsi hluboce věřící a chodíš do kostela. Není tedy problém popovídat si s knězem. Domluvit si s ním schůzku a tato debata ti dá určitě víc, než sbírka zákonů a předpisů. ;) A také ti kněz odpoví na spoustu otázek, které máš a když mu budeš ku pomoci, prospěje to vám oběma.:)

Ohodnoceno: 5x
 
Od: daniell*
Datum: 09.08.12 18:52
 

Tý jo to je zvláštní přání ;) bez urážky ale moc takových lidí ani neznám já osobně ani v boha nevěřím snad pochopíš :) , ale první komentář je asi nejlepší , ale ikdyž nikoho takového neznám každý má nějaký sen a každý musí v něco věřit aby ten život za něco stál já ti jenom popřeju aby se ti tvůj sen splnil *palec*.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.