1xJakou zvolit zdrav. pojistovnu?

Od: Datum: 08.08.12 19:05 odpovědí: 7 změna: 09.08.12 14:15

Jsem u VZP, ale chtel bych prejit k jine pojistovne.Rozdoduji se mezi vojenskou, Ministerstva vnitra nebo metal allianz.Ktera je nejlepsi a nejvhodnejsi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.12 19:35

Tak popravdě netuším, která pojišťovna je nejlepší, ale na vašem místě bych si ještě počkala. Teď už jste termín pro změnu k příštímu roku stejně prošvihl a změnu tedy můžete provést až k 1.1.2014, takže bych o té nejlepší pojišťovně začala uvažovat až na jaře příštího roku podle toho, jaká situace bude aktuální v té době.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.12 20:29
avatar

. . . k takové, která Vám nabízí přesně nebo podobně tomu, co chcete, a ta současná Vám to nenabízí. Je to individuální, pojišťovna není knihovna,každému vyhovuje něco jiného. Domnívám se však, že co do pokrytí službami, není změna pojišťovny zvlášť významná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tertexia*
Datum: 08.08.12 21:24

Mohu se jen zeptat, proč měníte zdravotní pojišťovnu? Jsem taky u VZP a problémy jsem s ní nikdy neměla.

Tertexia

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 08.08.12 22:03

například pokud máte roztroušenou sklerozu, pak je pro vás VZP nejlepší. Ale pokud chcete využívat bonusové programy, pak jsou lepší jiné pojištovny. Jak už bylo popsáno výše, je to individuální a máte čas si to promyslet a porovnat.

Podle info od rodinných příslušníků pracujících ve zdravotnictví se u všech 3 vámi zmíněných objevily v minulosti problémy s placením...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.12 22:33

No a taky je dobré zjistit si, s jakými pojišťovnami mají smlouvy lékaři, ke kterým chodíte. Já třeba od VZP před lety odešla proto, protože vypověděla smlouvu mému gynekologovi, kterého jsem rozhodně měnit nechtěla. Tehdy byl odchod od pojišťovny naštěstí pružnější, než dnes.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 09.08.12 04:49
avatar

Popřemýšlejte o tom, jaké lékařské služby jste nucen využívat a zjistěte si, jaké pojišťovny preferují Vaši lékaři. Pokud toto uděláte, pravděpodobně zůstanate u VZP...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 09.08.12 14:15

VZP je bohužel nejhorší z hlediska vztahu k lékařům. Platí pozdě, vyúčtování chodí třeba až za 3/4 roku, přitom ve smlouvě je lhůta 3měsíční. Proto Vás ujišťuji, že přejdete-li k jiné, Vaši lékaři to uvítají. Z Vámi uvedených bych škrtl Metal-alianci, s ní leckterý lékař ani nemá smlouvu, viděl bych to spíše na Oborovou (OZP) nebo uniformy - ZPMV nebo VoZP.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.