Je tato dohoda správně, prosím?

Od: Datum: 08.08.12 13:49 odpovědí: 7 změna: 08.08.12 19:02

Dobrý den,

dne 2.8.2012 nám soused (asi to byl on) poškodil oplocení včetně asi šesti sloupků. Nyní soused přinesl dohodu, která se mi nějak nezdá - podle mě tam chybí:

- adresa domu (není shodná jako trvalé bydliště)

- soused se nepřiznává k tomu, že oplocení poškodil, trvá na tom, že je to osoba blízká

- soused chce, abychom zástupco pojišťovny (kdyby se ptali), že plot opravujeme svépomocí sami

- domluvili jsme se, že soused plot opraví do 27.8.2012, ale v dohodě to taky není

- když od České kanceláře pojistitelů nic nepřijde, co bude pak?

Věděl by někdo, prosím, jestli je dohoda v pořádku, nebo jestli je něco potřeba změnit? Přikládám dohodu, jména jsou změněna a údaje zahvězdičkované.

___


DOHODA MEZI MAJITELEM VOZIDLA A POŠKOZENOU

- Pan Ota Novák, nar. **.**.***, trvale bytem ***, státní příslušnost: Česká republika, č. OP:***, tel. č.: *********, na straně jako majitel vozidla

a

- Paní Kateřina Novotná, nar. **.**.****, trvale bytem ***, státní příslušnost: Česká republika, na straně druhé jako poškozená


uzavřeli níže uvedené dne, měsíce a roku dohodu o náhradě škody následujícího obsahu:

I.

Pan Ota Novák prohlašuje, že je majitelem vozidla SPZ: *** ****. Tímto vozidlem byla dne 2.8.2012 způsobena škoda na plotu paní Novákové.

II.

Vzhledem k tomu, že dotyčné vozidlo nemělo v době způsobení škody povinné ručení, účastníci se dohodli, že způsobená škoda bude uhrazena Českou kanceláří pojistitelů. Pan Ota Novák je plně srozuměn s tím, že dotyčnou částku bude nucen České kanceláři pojistitelů uhradit.

III.

Účastníci se dále dohodli, že paní Kateřina Novotná poskytne peněžní prostředky obdržené od České kanceláře pojistitelů panu Otu Novákovi, který za tyto peněžní prostředky uvede poškozený plot do původního stavu. Náklady na tuto opravu převyšující obdrženou částku od České kanceláře pojistitelů se pan Ota Novák zavazuje uhradit ze svého.

V ***, dne 8.8.2012.

(místo pro podpisy)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.12 14:03

Proč to chcete řešit přes ČKP? To je zbytečné papírování a navic je to i zdlouhavé. Jestliže škůdce nemá pojistku (ať už na auto, tak i na "blbost"), tak škodu bude platit ze své kapsy.

Navíc se domnívám, že takto sepsaná dohoda je neplatná (odstavec III).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: achar
Datum: 08.08.12 14:07

Děkuji za Vaši odpověď, můžu se ještě zeptat, jak ji máme změnit?

Datum: 08.08.12 14:13
avatar

Dobrý den. Dohoda by měla obsahovat především rozsah škody, odhad ceny opravy, do kdy bude sjednaná náprava a sankce v případě nedodržení termínu. Dále by tu škodu měl uplatnit určitě viník, protože jinak to zavání tak trochu pojistným podvodem, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 08.08.12 14:50

Mě se ta dohoda taky moc nelíbí, proč máte čekat na plnění od někoho, kdo škodu nezavinil? Píšete, že nevíte zda ji soused způsobil, tak proč se přiznával. Nepotřebujete dohodu jenom pro pojistné plnění?

Pokud opravdu škodu způsobil, tak kancelář pojistitelů nic nevyřeší. V tomto případě by bylo lepší pokud je soused pojištěn na plnění za způsobené škody. Tam by bylo plnění jednodušší. Proč by měl plot opravovat soused, když si můžete zvolit kohokoliv jiného. Proč by jste mu měl dávat nějaké peníze. Pokud je to vaše volba a ne řešení vašeho souseda, tak dobře. Je nutné napsat všechny iniciály poškozeného a toho kdo věc poškodil, případně doplnit místem škodní události. Iniciály musejí souhlasit s OP. Jak už bylo napsáno, tak doplnit rozsah poškození a termín do kdy bude oprava provedena a pokud ne tak co bude dál (sankční dohoda). Nevím jak moc si umíte spočítat náklady způsobené škody, ale pokud si nejste jist, nevyčíslovala bych je. Stačí přesný popis škody a jakým způsobem bude věc opravena. Zda byly poškozeny i základy, pokud jsou prasklé je nutné je vyměnit. Pro souseda je samozdřejmě lepší, když škodu opraví sám, jen by jste si měl být jist s jeho zručností i poctivostí. Aby škodu opravil správně a vám místo opraveného plotu nevzniklo nějaké záplatované dílo, které se časem samo rozpadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.08.12 14:15

Jednoduše a prostě - trvejte na uvedení do původního stavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 08.08.12 18:04

Když píšete že to byl asi on tak proč donesl dohodu,zřejmě asi má špatné svědomí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coop*
Datum: 08.08.12 19:02

1. Nikomu nic nepodepisujte.

2. Dejte dotaz na ČKP, jak máte postupovat, když motorové vozidlo, které není pojištěno, Vám způsobilo škodu.

3. Opravu svěřte nějaké slušné firmě - cenu opravy předem konzultujte s ČKP (do jaké výše budou plnit?).

4. Pokud jste kamarádi na život a na smrt, tak body 1. až 3. považujte za zbytečné a buď nesepisujte nic nebo jen stručnou dohodu, že soused plot uvede do původního stavu, a to nejpozději do .. K tomu sjednejte smluvní pokutu za porušení závazků. ČKP do toho vůbec nevtahujte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.