Dobírka u soukormé osoby

Od: Datum: 08.08.12 12:19 odpovědí: 2 změna: 08.08.12 12:31

Dobrý den,

prodávám několik časopisů a kupec projevil zájem zaplatit mi vše dobírkou. S touto platbou nemám vůbec zkušenosti, dobírku znám jen u firem. Rád bych věděl, jakým způsobem mám postupovat, abych nepřišel a řádně dostal své peníze zaplaceny. Jedná se o dobírku přes Českou poštu, časopisy zašlu kupci v obálce a on mi proplací jak časopisy, tak příslušné poštovné. Jsem soukromá osoba a prodávám rovněž soukromé osobě pro soukromé účely. Děkuji předem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.12 12:29
avatar

Vyplníš dobírkovou poukázku - dostaneš na poště - podle toho, jestli chceš peníze na svoji adresu nebo na svůj účet a vyplníš cenu s připočítáním poštovného. Kupující zaplatí, převezme a pošta ti peníze pošle nebo převede na účet. Ale prodávat něco na dobírku je riskantnější než platba předem na účet. Jsou vyšší náklady na poštovné a pokud kupující zásilku nepřevezme, tak se ti vrátí zpátky a poštovné ti nikdo nevrátí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.12 12:31

Normálně přijdi na poštu a zeptej se, jaké jsou podmínky pro doručení ballíku na dobírku (nevím jestli musí mít nějakou velikost případně jaký obal a způsob zabalení).

Je jedno jestli jsi soukromá osoba a nebo podnikatel.

Na poště vyplníš podací lístek a uvedeš cenu dobírky.

Adresát (kupující) dostane oznámení, že má na poště dobídku. Kupující přijde na poštu, může si zásilku "přes sklo" zkontrolovat a po zaplacení ceny dobírky mu pracovník pošty zásilku předá.

Tím je to vyřízené.

Až kupující dobírku zaplatí, tak přibližně do týdne ti pošta přinese buď složenku na vyzvednutí peněz a nebo přímo peníze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.