Práce nad 100% ukolové mzdy

Od: Datum: 07.08.12 16:54 odpovědí: 5 změna: 07.08.12 21:15

Dobrý den má někdo zkusešnost s kolektivem kde se pracuje na úkol tedy třeba 200 ks za směnu atd. Když to jde dobře můžete dělat nad danou normu třeba na 110% a pokud někdo s lidmi nechce dělat navíc nad 100% je mu vyhrožováno stížností k nadřízenému pracovníkovy jak se proti tomu ohradit? Snad není povinne dělat nad rámec nebo je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: doctor
Datum: 07.08.12 17:45

Proč tak silná slova, vyhrožováno? Prostě vám to jenom oznámili.

Víte, jaký je rozdíl mezi normou a plánem.

Z vaší informace vyplívá, že pracujete v týmu. Tzn., že výkon jednoho pracovníka ovlivní výsledek všech. Pokud ostatní chtějí a vy ne, je někde prostě problém. Ten problém jsou jistě všichni ostatní, že..

Vaší povinností samozřejmě pracovat nad rámec není. Ale kdo to vyhodnotí, co je a co není nad rámec. Váš nadřízený.

Co chce nadřízený? Výkon a kvalitu.

Buď se s tím smiřte, a nebo si najděte jinou práci. Pokud budete ostatní spolupracovníky strhávat ke snižování výkonů, pravděpodobně narazíte na hluboké nepochopení ze strany vedoucího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.12 18:11
avatar

A nejen ze strany vedoucího. Bude-li jeden nebo pár zaměstnanců bojkovat úsilí ostatních (což se může negativně promítnout do mzdy všech), setká se s nepochopením i u svých kolegů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 07.08.12 19:27

Dobrý den.

Dnes je těžká doba. Dobré a stálé zaměstnání se hledá opravdu těžko a nesnadno.Těžko odhadnout z Vašeho dotazu, chce-li práci nad normu Váš nadřízený pracovník nebo kolektiv Vašich kolegů. Pravděbodobně k tomu mají nějaký důvod. Kolektiv je pod tlakem nadřízeného, láká je větší výdělek. Nadřízený (majitel) je pod tlakem odběratelů. Zakázek je málo, těžko si může diktovat nějaké podmínky. Jak vidíte, je to začarovaný kruh. Nezbývá tedy než se přizpůsobit většině. Jde-li o týmovou práci, nic jiného Vám ani nezbyde. Povinen dělat nad rámec tedy nejste, ale s tímto argumentem si zřejmě místo neudržíte. Rozhodnutí je už na Vás.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.08.12 20:51

Děkuji za názor jsem samozřejmě rád žesi můžu něco vydělat navíc jde oto že opravdu se to někdy přehání tak z toho nemám kolikrát dobrý pocit a nejsem sám a jak říkáte jeto začarovaný kruh.

Datum: 07.08.12 21:15
avatar

Prací v úkole jsem si prošla též. Vždycky, když je nasmlouvaná práce, plán se musel splnit za každou cenu, bez ohledu na to, kdo a jak plní normy. Vedoucímu je to jedno, jak to uděláte, pro něho je důležité, že splní závazek vůči druhým. Protože jinou práci by už vám nezadali třeba. Konkurence je dnes velká a muselo by se např. propouštět. Takže když to bylo potřeba, honili jsme plán a byl nám umožněn čas třeba večer, v sobotu, v neděli, každý kdo jak mohl, aby si něco nadělal. A kdo se toho neúčastnil, dělala se práce holt za něj. Ale náš šéf toto dokázal ocenit a dával nám čas od času nějakou tu odměnu...Takže je to opravdu těžké, chcete-li mít práci. Koruny navíc se hodí, to je pravda a také záleží na kolektivu, jak si dovede vyhovět atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.