1xAlkohol - poslat mámu na léčení?

Od: Datum: 05.08.12 17:51 odpovědí: 9 změna: 05.08.12 19:17

Dobrý den, už nevím co mám dělat. Potřebovala bych nutně od všech co by mi mohli pomoct poradit.

Můj příběh:

Mám matku, která je zlatá všechno, ale nesmí čuchnout k alkoholu.Je sní pak člověk, který je agresivní, to se nedá ani popsat.Ta žije s mojí babičkou, respektive je to mojí mamky mamka.Ta je těžce nemocná a nemůže být sama.Ještě s něma tam bydlí mamčin přítel, nenávidím ho, mamku stáhl na uplné dno, mají jenom dluhy, chlastají a všude samá ostuda.Ten její přítel jí naučil hrát automaty, vždycky když dojde výplata, projedou to v automatě nebo to propijou, ne uplně všechno, ale vždycky v tom měsíci nevystačí.Mamčina sestra ta žije v cizině, moji mamku uplně nenávídí, protože pije. Mamnčina sestra všechno nechala na nás, at se o babičku staráme asi sami nebo newím, já kdybych byla v její kůži a vědšla bych, že moje mamka bydlí s ožralou mojí sestrou tak si jí vemu k sobě, ale jí se očividně nechce.Jen diktuje s ciziny co máme dělat a to měla tolik příležitostí s tím něco udělat.Ale za všechno můžu já, moje sestra a brácha.Je toho na nás moc já studuju, sestra taky brácha pracuje.Nejde to se o babičku postarat, Má taky spoustu sourozenců, ale ti umí jen přijít když je v nemocnici, jak kdo.Všechno to spadlo na mě, sestru, bráchu. Tímhle příběhem jsme chtěla napsat aby mi někdo poradil, jak toho přítele vystěhovat z babičiného bytu a mamku bych hned poslala na léčení, ale co babička? Do domova důchodců? To né, jsem zoufalá, prosím poradte někdo kdo má s tímhle nějakou zkušenost, někoho kdo mi mohl poradit. policii si neodvážím zavolat. Tohle všechno je napsané stručně, kdybych to měla psát všechno, ani by se to sem nevlezlo, jen prostě, pomozte někdo prosím.Jsem opradu na to psychicky vážne špatně. Děkuju za každou odpověď :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.12 18:16
avatar

Předem musím říci, že Vás velmi obdivuji, jak se babičce snažíte pomoci.

Pokud je byt pouze babičky, může soudně vykázat přítele mámy pryč - museli byste se opravdu obrátit na soudy a přes svědky prokázat, že přítel pije a škodí soužití. Netuším přesně, jak to tam je, ale majitel bytu má tuto pravomoc.

Na léčení dostanete matku jedině v případě, že tak bude sama chtít, nutit ji k tomu nemůžete - a co kdyby odešla za přítelem, kdyby ho soud vystěhoval? Neodešla by náhodou s ním?

Pokud to bude nutné, sestru mámy ignorujte. Vím, že to možná nadělá zlou krev, ale pokud žije v cizině a nejezdí k vám, je to defacto jedno. Prostě jí oznamte, že pokud nehodlá přijet a starat se sama, tak se prostě budete starat vy - ale tak, jak to děláte vy a tak, jak si to vymyslíte vy. Když se jí to nelíbí, ať se přijede starat ona. Možná je to moc tvrdé, ale takové chování nesnáším.

Do domova důchodců jistě babičku umístit můžete, ale když bude pryč z bytu ten chlap, nebylo by lepší nechat ji doma, kde to zná a a má vás vnoučata? A vůbec, hlavní otázka - jak se k tomu staví ona?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joi2
Datum: 05.08.12 18:37

Moc děkuji. Je tu problém, babička nemůže bývat sama, musí mít péči 24 hodin denně, je těžce nemocná a my se o ní postarat nemůžeme, protože studujem atd- je to prostě nereálné, ale zase nechcem, aby šla do domova důchodců. Matčina sestra by nejratši babičku dala do domovova, protože babička k ní nechce, ale tady nejde o to jestli chce nebo ne ale o to aby jí bylo dobře, nemyslíte? jaký máte na to názor?

Od: polinek*
Datum: 05.08.12 18:59

,,pokud je babička tak nemocná, tedy musí jít do péče zdravotníků.Bohužel i když nechce či ano. Vy to nezvládnete. Jedině mít u ní stálou péči a ta je drahá. Na babičku určitě se pobírají peníze za opatrování od úřadu.

Mám známého a ten je takřka nechodící nic si neudělá a chodí k němu paní a nosí mu obědy ,vozí k lékaři.Zkrátka je mu k ruce . Ale nebydlí u něho. On pobírá dávky a asistentku si platí. To je má zkušenost..

doplněno 05.08.12 19:07:

také je na babičce,jak to snáší,jestli -by dceru nechala i s přítelem vystěhovat. Nejlíp si myslím,zajít na patřičné místo,kde se takové případy řeší a podle toho co bude nejlepší udělat. Mamka nemusí souhlasit s léčením,jak už tady bylo napsáno. Je to těžké. .ale řešitelné určitě...

doplněno 05.08.12 19:10:

pokud mamka dostává 800kč,,,,,tak je babička v té "nejlehčí zdr.skupině. Babička má kolik let? Jaký má problém? Nechci být netaktní,ale souvisí to s tím ohodnocením ..

doplněno 05.08.12 19:14:

zajděte si na OÚ na sociální odbor...

doplněno 05.08.12 19:19:

myslím tohle http://www.firmy.cz/Instituce…ialnich-veci-a-zdravotnictvi-

doplněno 05.08.12 21:46:

tyto skupiny nemohoucnosti se dělí do určitých kategorií. Jsou lidé,kteří se vůbec nepohybují,,,nebo chodí o fr. holích a bez nich to nejde. Podle závažnosti choroby je toto řařeno do kategorií a pacient dostane částku,kterou určil stát. Je to nejnižší skupina. Možná,že měla babička loni ještě 2000kč ale byla úprava. Větší částka peněz se dává nemohoucím pacientům..jak jsem psala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joi2
Datum: 05.08.12 19:03

Moje matka dostává blbých 800 od úřadu. Ona má někdy dny, že je v pohodě, že dokáže pochodit nebo tak, ale jindy prostě nemůže ani chodit, padá to nejde aby byla sama. Já bych tohle nezvládla. už opravdu newím co dělat:(

doplněno 05.08.12 19:24:

Jo děkuju moc.

Od: joi2
Datum: 05.08.12 19:09

Na jaké místo mám jít? Kde se mám poradit? Nejsou různé nadace nebo organizace co dokáží pomoct?

doplněno 05.08.12 19:12:

Babička, nechce aby vystěhovala svojí dceru, nemá to v povaze aj přes to že pije, ne...ale já se na to nedokážu dívat, furt musím něco řešit, nemá čas sama na sebe, užírá mě to...chtěla bych konečně už žít normální život v pohodě a né pořád ve stresu co bude atd. Chci se už hlavně konečně zaměřit na svůj život...

Od: joi2
Datum: 05.08.12 19:17

Nechápu, jak může být na té nejnižší zdravotní skupině. Když má takové stavy, že nemůže pomalu chodit, nic neunese v ruce, padá, je velice oslabená. To má třeba týden v kuse. Ale pak se hodí do normálu, ale pak zase na novo. Babiččce je 65.

Od: joi2
Datum: 05.08.12 18:45

Matčina sestra, tu sem tam jezdí,taky jí to štve co se tu děje, ale nic s tím neudělá, bylo tolik příležitostí, ale ne, tím nechci říct, že teta je špatný člověk, ale když není po jejím, je zle a odskáčem to my, ona pořád hučí jak co máme dělat, ale když je v čr taky nic neudělá, taky má strach taky newí,ale když je doma v cizině, pořád přes internet píše hnusné věci, jak se o babičku nestaráme atd atd atd. Nesnaším taky takové chování, takovým stylem aby jsme se o babičku postarali ale jak? Nevydělávám. Co ona? Co jako dcera svojí mamky by se měla postarat ona a ne diktovat co máme dělat! Promiňte ale tohle mě hrozně vytáčí :(

Datum: 05.08.12 18:51
avatar

Pokud babička k tetě jít nechce, tak opravdu zbývá jen ten domov, ale s tím by babička souhlasila? Možná by si pak přišla odstrčená... ale v žádném případě bych ji nedávala tam, kde nechce být .

Můžu se zeptat, kolik vám je let? Mám podobnou příbuznou, ona byla vždycky lepší, i její děti, já byla ta poslední a neposlušná. V nějakých 18 jsem jí poprvé odpověděla, nebo se spíš zeptala, proč si na mě roky hojí mindrák a od té doby mám pokoj. Možná bych tetě otevřeně, ale slušně řekla, že pokud má představu, jak se o babičku starat, ať to udělá sama, a pokud se o ni staráte vy (jako vnoučata), tak ať vás nechá napokoji, nepíše takové věci atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joi2
Datum: 05.08.12 19:00

babička do domova nechce, ale jaké je jiné řešení? Já bydlím s přítelem, který mě živý a já ještě studuji, nejsme na tom finančně moc dobře, ale vyžijem. Je mi 22 let. Babička, mi přijde že má radši tetu než mojí mamku, protože teta jí finančně dost pomohla, ale za to moje mamka i přes to že pije, když je střízlivá je zlatá a postará se o babičku. Bbaička se pořád tety zastává, je to pro ní miláček. My jsme se s tetou pohádali přes internet, já ji řekla svoje že toho už mám dost, jak na nás všeci utočí co máme dělat, za to oni dělají ...! A ona se naštvala a nechce s námi nic mít společného, že se o babičku postará sama ale jak? Kolik je to měsíců a nic žádná reakce. Mě přijde že dělá jen jak se o ní velice chce postarat, ale nepříjde mi to upřímné. My vždycky když se něco dělo byli u babičky snažili s ejí pomoct, kolikrát spala u nás, všechno i přes to že jsme měla hodně učení do školy, bylo toho na mě dost. Jsem už hodně zmatená a newím co dál...spíš bezradná...Teta hodně pomohla, všechno, ale ted nám to vyčítá, protože jsme si na ní otevřeli pusu, ale kdo by to neudělal? Když je taková hrdinka, přes internet proč když dojela, někde nezašla nebo něco s tím neudělala? Ale potom my jsme ti špatní :(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.