Nepříjemná kolegyně

Od: Datum: 23.01.13 21:33 odpovědí: 7 změna: 24.01.13 10:48

Ahoj,tak jsem se dostal taky jako radič k tomu abych si nechal poradit. V práci mám nepříjemnou kolegyni s kterou se nemáme moc v oblibě,nic hrozného to není,dalo by se to vydržet,ale jedna věci mi vadí více než ostatní. Občas když řeknu svůj názor někomu jinému nebo přede všemi tak nevybíravým způsobem řekne,že je to naopak nebo že to tak vůbec není, prostě za každou cenu se snaží setřít,přitom vím,že kdyby měl stejný názor někdo jiný,nereagovala by tak,navíc třeba reaguji na otázku někoho jiného a ona se do toho vlastně "přimontuje". Ví, že má podporu ostatních,tak by se jí hodilo abych se rozčílil,což nechci,tak třeba svůj názor důrazněji zopakuji,zdůvodním. Nemusím mít pravdu,ale dá se nesouhlasit nebo vyjádřit svůj názor jiným způsobem. Asi dost z vás bude vědět co myslím, tak mě zajímají vaše názory a zkušenosti s takovým jednáním. Pro úplnost: já k ní se chovám spíše nevšímavě,uznávám,že to nemusí působit příjemně,někoho z vás třeba napadne,že se jí líbím,ale to můžu říct,že tak taky není,jedná se o antipatii.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.13 21:41

Proč jí normálně neoznámíte, aby se nepletla do Vašeho hovoru?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.01.13 21:44

Zdravím. Moje rada je - naučte se jí přehlížet a ignorovat. Jakoby byla vzduch. Někdy je to nejlepší řešení k zachování klidu na pracovišti. A třeba jí to usměrní a půjde trochu do sebe. Třeba chce být jen středem pozornosti a dělá to tímto způsobem, že druhé shazuje. Nestojí to za pozornost, ani naštvání. A pokud Vám to někdy nedá, klidně řekněte, že Vaše odpověď patřila někomu jinému, na názor, že se jí nikdo neptal, nebo že nemáte rád když se někdo plete druhým do řeči...Usměrnit, ale slušně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.01.13 22:40

Nepřerušuj mě když jim skáču do řeči!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.01.13 22:58

Kvůli upoutání pozornosti to není,oba s druhými vyjdeme,je to střet dvou lidí,co si nepadli do oka a myslím,že ona na to není zvyklá,že jí někdo nemá rád,to se ale prostě mezi lidmi stává. A jinak ano,oba máte pravdu,obě možnosti mě napadly také,když je to kolektivní hovor nevšímat si jejích reakcí a pokud půjde o rozhovor mě a někoho jiného můžu říct něco ve smyslu "neříkal jsem to tobě"...nálada tím zmrzne,ale nemám chuť obhajovat svůj názor před člověkem,který se na mě utrhuje.

Datum: 23.01.13 23:54

No já bych věděl co s ní, ale amnestie hned tak nebude*smich*

Datum: 24.01.13 10:42

když by se mě někdo na něco zeptal a ona tam byla , tab bych řekl , zeptej se tady slečny ( nebo paní ) ona je všeználek

Datum: 24.01.13 10:48

Já jsem mírumilovný člověk, třísky na sobě nechám štípat. Ale když už jsou to sukovité špalky, bráním se zle.:D Se svou povahou bych se jí u jednoho takového hovoru zeptala, jestli si napravuje své sebevědomí tím, že mě bude okřikovat a předvádět svou genialitu. Jestli je to proto, že jí to zkrásní den, ať řekne, že to ráda podstoupím, když jí to udělá dobře. Jestli ne, tak ať mě neopravuje, nevysvětluje svůj opačný názor, ať se na mě vykašle. ;) Ale musíte si být naprosto jistý, že jí neděláte totéž. A ona si jen potřebuje vykompenzovat to, čím jste ji včera shodil.

doplněno 24.01.13 10:50:

Jo a pak po tom proslovu bych si nabrala vodu do pusy a držela ji tam. Už ani slovo! Neobhajovat, nevysvětlovat, nediskutovat. Tečka!*placni*

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.