Osobní bankrot

Od: Datum: 04.08.12 16:56 odpovědí: 4 změna: 18.09.12 15:47


Dobrý den,před deseti lety jsem se začal dostávat do finanční krize a postupně jsem ji ještě více prohluboval různými půjčkami a navíc jsem začal hrát automaty.Přestal jsem vše platit a nekomunikoval jsem s věřiteli.Po určité době jsem se rozhodl věci řešit a to tím,že jsem se šel léčit a kontaktoval všechny věřitele.Jenže čáska už byla tak vysoka,že nebylo možné se dohodnout na rozumném kompromisu,tak jsem se rozhodl začít v zahraničí.Prácovat tam můžu i dnes,ale naskytla se mi příležitost nastoupi k silné společnosti v místě bydliště,která mi nabízí trvalou a kvalifikovanou pozici.Dnes už mé dluhy převyšují částku 800 000kč a není reálná možnost se domluvit s exekutory tak,abych nešel až na životní minimum.Chápu,že jsem dlužníkem já,ale jejich podmínky nejsou převážně reálné.Myslel jsem,že když je budu kontaktovat,tak se budou chtít rozumně domluvit.Nejraději by chtěli vše rychle a co největší splátky.Bohužel problém je tady a řešit ho chci a to pomocí osobního bankrotu.Chtěl bych hlavně poradit,jestli se do toho můžu pustit sám a nebo k tomu potřebuji opravdu odbornou pomoc,za kterou ještě musím platit.A jak dlouho celý proces trvá až do schválení.Dále bych potřeboval vědět,jestli do teto čásky můžu zahrnout( cca 300 000kč),které dlužím leasingové společnosti za auto,které mi v zahraničí bylo ukradeno v době,kdy už jsem ho měl vrátit leasingové společnosti...proto jsem byl odsouzen k podmínečnému trestu.
Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: skye*
Datum: 04.08.12 17:13

Začnu od konce, protože to je dost podstatná věc. Obávám se, že pro Vás nebude možnost využití osobního bankrotu, potože jste byl odsouzen za majetkocou trestnou činnost. Radím v tomto poradit se s právníkem - insolvenčním správcem. Pokud by to náhodou prošlo, zde jsou odpovědi na další otázky:

Do návrhu se můžete pustit sám, samo o sobě to až zase tak složité není, Spíše záleží na tom, jak komplikované dluhy máte. Vzhledem k tomu, že máte tedy zřejmě více exekucí, asi by to chtělo od někoho vypracovat. Ovšem rozhodně kašlete na "oddlužovací" společnosti (tahají z lidí jen velké peníze) nebo "obyčejné právníky (nemají s insolvencí dostatečné zkušenosti). Na strákách ww.justice.cz si najděte seznam insolvenčních správců a obvolejte si ty z Vašeho kraje. Poptejte se, zda i návrhy připravují a za kolik. Ti mají totiž největší zkušenosti s daným soudem a vědí mnohem lépe než ostatní, jak to tam funguje.

Proces trvá různě dlouho, záleží na složitosti případu a zahlcení soudu. Když jde vše bez problémů, trvá to cca 2 - 4 měsíce. Ale může to trvat i půl roku nebo déle, to když jsou nějaké komplikace.

Do oddlužení se musí zahrnout VŠECHNY Vaše dluhy, nelze si něco vybrat. Takže pokud byste do toho šel, uvedete úplně všechny dluhy, které máte a pak záleží na tom, kdo se přihlásí.

Nicméně vše záleží na tom Vašem rejstříku, určitě se poptejte nějakého ze správců, jak by na to soud pohlížel. Ale podle mého moc šnace není.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: slunecnik*
Datum: 12.08.12 10:14

Moc Vám děkuji za odpověd' s velmi užitečnými radami.

Od: karjala*
Datum: 05.08.12 00:01

Dobrý den, překvapuje mě, proč jste byl odsouzen za nevrácení auta. Jestliže bylo odcizeno, pak by měla pojišťovna platit leasingovce a vy byste měl platit pouze nějaké sankce. Pojištěné to je, protože auto je ve vlastnictví leasingovky a ta si to ohlídá. Pojišťovna by měla něco zaplatit, proto si ověřte, jestli skutečně dlužíte 300 tis.

Osobní bankrot použít nemůžete, protože máte trestní čin majetkové povahy. Budete to muset řešit jinak. Zkuste konsolidovat úvěry (spojit v jeden), ušetříte minimálně na poplatcích. Případně můžete zkusit americkou hypotéku - pokud máte nemovitost, tak ji dát jako zástavu a úvěrem splatit ostatní půjčky. Sice jsou vysoké úroky a možná namítnete, že se bojíte o nemovitost, ale pokud nebudete splácet úvěry, tak o ni stejně přijdete.

Novou půjčku berte zásadně u banky, v případě potíží se splácením se s nimi lépe domluvíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rudolf*
Datum: 18.09.12 15:47

předřečníci nemají pravdu, že odsouzení = zamítnutí návrhu na povolení oddlužení (jde o demonstrativní ustanovení)

jde o to, jak to soudu vysvětlíte.. (ale to, že byste byl odsouzen za nevrácení auta leasingové společnosti nedává smysl, to neříkáte (plnou) pravdu.. mělo jít to (úvěrový) podvod, krádež?)

pokud chcete mít jistotu, že návrh bude mít vše co je zákonem předepsáno, a že splňujete podmínky pro povolení oddlužení, obraťte se spíše než na ins. správce (ne každý je genius, ne každý je slušný člověk) na bezplatnou občanskou poradnu - Poradna při finanční tísni (www.financnitisen.cz) Profesionálně se problematikou zabývají, narozdíl od správců je jejich zkušenost zaměřena právě na podávání návrhů, ne způsoby řešení úpadku, a je to zadarmo (znám správce, který chce za návrh i 15k a to je na facku) Zrovna tak různé "oddlužovací společnosti a poradci", těm jde jen o vaše peníze a problematice zpravidla ani nerozumí.

PFT má možná delší čekací lhůty pro převis poptávky, ale vyplatí se počkat..

jinak pro základní informace a formulář viz www.justice.cz

klobouk dolů, po vašem curiculum vitae, že to teď chcete dát do pořádku, hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.