Pracovni smlouva na dobu urcitou

Od: Datum: 04.08.12 12:11 odpovědí: 5 změna: 04.08.12 13:31

Ahoj,potrebuji poradit..mam-mel sem prac.smlouvu na dobu urcitou,ktera mi skoncila pred 2 mesici,do prace dochazim dal-vyplatu dostavam taky,ale smlouvu prodlouzenou nemam..zajima mne jestli je neco v zakoniku,ze se mi smlouva automaticky meni napr.na dobu neurcitou nebo je muj nadrizeny bordelař a ja muzu mit problem..a pokud chci spolupraci ukoncit-velmi nizka mzda,musim davat vypoved a dva mesice to jeste vydrzet,nebo se da jit hned bez nejakyho duvodu s tim ze mi smlouva uz neplati- vsimnul sem si toho bohuzel az ted-a je docela mozny kdyz mu to nadhodim-svuj odchod,aby mi zaplatil jak soc. tak zdravotni-do ted mi to snad platil,strhavany sem to aspon mel..jinak vyplatni pasku dostavam jako kazdej nejedna se o praci na černo..Dekuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 04.08.12 12:30

No mám pocit, že pokud Vám nadřízený v další práci nezabránil, tak se Vám smlouva opravdu mění na dobu neurčitou. U nás v práci to tak jeden kolega udělal. Nepodepsal včas další smlouvu na dobu určitou, na osobním to neodlídali a nyní není způsob, jak se ho zbavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.12 12:41
avatar

Tento problém řeší zákoník práce v § 65:

Skončení pracovního poměru na dobu určitou

(1) Pracovní poměr na dobu určitou může skončit také ostatními způsoby uvedenými v § 48 odst. 1, 3 a 4. Byla-li doba trvání tohoto pracovního poměru omezena na dobu konání určitých prací, je zaměstnavatel povinen upozornit zaměstnance na skončení těchto prací včas, zpravidla alespoň 3 dny předem.
(2) Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby (§ 48 odst. 2) s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kimator
Datum: 04.08.12 12:54

Mockrat dekuju za odpoved! Jeste by me zajimalo, jak je to v mym pripade s vypovedni lhutou, zda plati i pro tento pad dvoumesicni vypovedni lhuta.

Dekuju

Datum: 04.08.12 13:06
avatar

Zdravím. V případě pracovního poměru na dobu neurčitou, máte možnost pro jeho rozvázání, dle zákoníku práce buď:

Dohoda

§ 49 (1) Dohodnou-li se zaměstnavatel a zaměstnanec na rozvázání pracovního poměru, končí pracovní poměr sjednaným dnem.

Nebo výpověď s výpovědní lhůtou:

Výpověď

§ 51(1) Byla-li dána výpověď, skončí pracovní poměr uplynutím výpovědní doby. Výpovědní doba musí být stejná pro zaměstnavatele i zaměstnance a činí nejméně 2 měsíce, s výjimkou vyplývající z § 51a. Výpovědní doba smí být prodloužena jen smlouvou mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem; tato smlouva musí být písemná.

(2) Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce, s výjimkami vyplývajícími z § 51a, § 53 odst. 2, § 54 písm. c) a § 63.

doplněno 04.08.12 13:37:

Hezký víkend i Vám. Zkuste se se zaměstnavatelem dohodnout na rozvázání pracovního poměru. Třeba bude vstřícný a na dohodu o rozvázání prac. poměru přistoupí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kimator
Datum: 04.08.12 13:31

Mockrat dekuji a hezky vikend... nejradeji bych uz tam ani nesel.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.