Co s lístkem s růžovým pruhem

Od: Datum: 04.08.12 09:56 odpovědí: 2 změna: 04.08.12 17:09

Co s nemoc. lístkem s růžovým pruhem, který jsem obdržel od svého lékaře s tím, že jsem v léčbě jiného lékaře a ukončím svou prac. neschopnost dřív, než do 21 dnů? To při předčasným ukončením nemocenské, obdržím jiný lístek na peníze pro svého zaměstnavatele? Děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.12 10:24
avatar

podle mě se odevzdává na účtárně zaměstnavatele a pak ještě snad s modrým pruhem po ukončení nemoci. Doma bych to nenechával, pro tebe je jasný, že seš nemocnej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 04.08.12 17:09

Dobrý den.

Při zahájení nemoci obdržíte neschopenku díl II. s modrým pruhem. Tu odevzdáte svému zaměstnavateli (mzdové účtárně).

Díl se žlutým pruhem si necháváte u sebe, chodíte s ním na kontrolu k lékaři. Díl IV. s červeným (růžovým) pruhem vyplníte na zadní straně (zvolíte způsob vyplácení nemocenských dávek - doručovací adresu nebo číslo účtu a podepíšete), odevzdáte svému zaměstnavatel. Po ukončení nemoci obdržíte od lékaře díl V. zase s červeným (růžovým pruhem). Zadní stranu podepíšete, doplníte datum a odevzdáte opět zaměstnavateli.

Pokud nemoc přechází z jednoho měsíce do druhého, obdržíte k poslednímu dni v měsíci u lékaře Potvrzení o trvání pracovní neschopnosti (tzv. lístek na peníze). Ten opět podepíšete a odevzdáte zaměstnavateli.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.