Odstoupení od smlouvy v době brigády

Od: Datum: 03.08.12 20:52 odpovědí: 5 změna: 03.08.12 21:56

Dobrý den,chtěl bych se zeptat.Jsem na brigádě u jedné firmy a podepsal jsem smlouvu na celí měsíc srpen ale potřebuju udjet do zahraničí,lze od smlouvy odstoupit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: monkeyking*
Datum: 03.08.12 21:11

Taky miluju když mi nikdo neodpovídá https://www.poradte.cz/elektr…vlozit-obrazek-do-iphonu.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miroslav33
Datum: 03.08.12 21:12

No já bych docela potřeboval radu...No poradil bych vám ale taky nevím :)

Od: ron*
Datum: 03.08.12 21:23

Dobrý den.

Máte sjednanou (písemně) zkušební dobu? V případě pracovního poměru na dobu určitou, což je váš případ, nesmí být zkušební doba delší než polovina sjednané doby trvání pracovního poměru. Pokud tedy jste ještě ve zkušební době, můžete písemně ukončit pracovní poměr bez udání důvodu.

Jinak zkusit oboustrannou dohodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.12 21:34
avatar

Odpověď najdete v zákoníku práce, ten však pojem brigáda nezná. Sám musíte vědět, o jaký pracovněprávní vztah se jedná. Pravděpodobně půjde o dohodu o pracovní činnosti. O té zákoník práce říká mj.: Není-li sjednán způsob zrušení dohody o pracovní činnosti, je možné ji zrušit dohodou smluvních stran ke sjednanému dni; jednostranně může být zrušena z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu s 15denní výpovědní dobou, která začíná dnem, v němž byla výpověď doručena druhé smluvní straně. Okamžité zrušení dohody o pracovní činnosti může být však sjednáno jen pro případy, kdy je možné okamžitě zrušit pracovní poměr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: socialnipracovnice*
Datum: 03.08.12 21:56

Jak už psali rádci přede mnou, záleží na tom, na čem je Váš pracovní vztah se zaměstnavatelem založen. Pokud pracujete na dohodu o provedení práce, pak v případě, že dohoda neobsahuje ujednání o možnosti jejího předčasného ukončení, je jediným řešením dohoda se zaměstnavatelem.

Dohodu o pracovní činnosti je možné jednostranně ukončit výpovědí, v takovém případě ale běží 15denní výpovědní lhůta. Jinak Vám opět nezbude nic jiného, než se zkusit se zaměstnavatelem dohodnout.

Jestliže máte kalsickou pracovní smlouvu, pak v případě, že byla sjednána zkušební doba, můžete během ní skončit prakticky kdykoliv, stačí to zaměstnavateli písemně oznámit. Jestliže zkušební dobu sjednanou nemáte, musel byste se zkusit dohodnout. Při výpovědi z Vaší strany běží dvouměsíční výpovědní lhůty, která začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi zaměstnavateli.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.