Opakované migrenózní stavy

Od: Datum: 03.08.12 15:30 odpovědí: 1 změna: 03.08.12 19:45

Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Cca před 3 měsíci mi z plného zdraví začalo jednu neděli po večírku blikat oko, pak brnět ruka a nakonec děsivě bolet hlava, s pomocí Nalgesinu jsem to zaspala, od té doby se mi občas stav v mírnější či větší formě vrátí, jen mravenčení, či jen mžitka, někdy mám klid měsíc, někdy 14 dnů, někdy mám tento stav každý týden, docela se to dá přežít, jen trnutí ruky a blikání oka je za volantem děs, když vezmu ale hned prášek, ta bolest se dá tak nějak přežít. Navštívila jsem samozřejmě neuroložku, která mě po klasickém neurologickém vyšetření stanovila migrénu, řekla, že jiné vyšetření nepotřebuji, že z jejího pohledu jsem po neurologické stránce ok, dali mi 3 tbl triptanů... již jsem to vybrala a vůbec to při auře nepomohlo, takže jsem tam znovu nešla. Jelikož mi zlobila krční páteř /zatuhlá/ objednala jsem se na rehabiitace, kde mi lékař řekl, že celé ty migrény jsou od krční páteře a jak je možné, že se mi na krk neuroložka nepodívala, t!
akže tam
docházím a denně a poctivě cvičím a chodím na masáže - bohužel bez nějakého zlepšení. Samozřejmě jsem projela net a přičichla i k různým bylinkám, jako je řimbaba na migrénu atd., též bez efektu. Ve výrazném stresu nejsem, ale odborníci říkají, že migrény, krk a stres souvisí, objednala jsem se na příští týden jak na psychoterapii, tak homeopatii a akupunkturu neboť už nevím co dál dělat. Umím jaksi s léky ten záchvat a bolest přečkat, neumím se ale nervovat kdy to zas přijde. Snažím se hledat spouštěče, zatím vím, že jde asi o horší a kratší vyspání a někdy změna počasí... Objednala jsem se i i k jiné neuroložce, ale nějaký kolotoč CT a dávek RTG záření - snažím se otěhotnět - mě stresuje ještě víc, vyloučení vážnějších nemocí asi ano, ale dle literatury i lékařů se např. u nádorů či RS migrény v této podobě nevyskytují. Jiné problémy nemám, je mi 32, bez genetického zatížení k migréně, všechny klasické vyšetření, krev, tlak, sona apod. dopadli na výbornou. Nutno zmínit,!
že jsem
na počátku roku dostala na srovnání cyklu antikoncepci, která může migrény vyvolat, hned jsem ji vysadila - žádné zlepšení krom rozházeného cyklu:(díky za rady kam dál...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 03.08.12 19:45

Dobrý den.

S migrénou mám dlouholetý problém. Migrénu mi vyvolá nepravidelný spánek , alkohol, stres, přepracování,hluk, problémy s krční páteří. Dále jsou to některé potraviny, např. citrusové plody, veškeré zrající sýry nebo sýry plísňové, nedodržování pitného režimu.

Pomáhá mi životospráva, užívání magnesia a při nástupu migrény léky tlumící bolest (Rosemig - pouze na předpis neurologa).

V každém případě spouštěče migrény jsou u každého jiné. Doporučuji Vám dokončit všechna plánovaná vyšetření, o kterých píšete a vyloučit tím jiné onemocnění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.