Prodej alkoholu z vlastní produkce

Od: Datum: 03.08.12 15:03 odpovědí: 3 změna: 03.08.12 15:57

Dobrý den,

manžel si nechal v palírně vypálit kvas ze švestek v místním lihovaru (švestky jsou z naší zahrady) a nyní by chtěl slivovici prodat. Lihoviny se prodávají s kolkem od MF aby se nekrátily daně. Zajímalo by mě, jestli i pro tento malý prodej potřebuje můj manžel kolek a kde jej může popřípadě sehnat. Nebo je možné lihoviny prodávat bez kolku?

Moc díky za radu, nechceme mít nějaké nepříjemnosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.12 15:06
avatar

Kdo by za to platil jeste k tomu s kolkem, to se prodrazi. Doporucuji kaslat na kolky, prodavat "po rodine". Na inzerat se ozve dost lidi. Nepriznavat mnozstvi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.12 15:29
avatar

Jistě nemáte žádné velké množství. Když to manžel rozhlásí po okolí mezi kamarády, že by prodal, jistě mu utrhnou ruce. Zvlášť když bude dobrá slivovice i cena. *smich* Cizím raději ne, aby to na něj někdo neudal, ale uvidíte, že po známých se po ní jen zapráší. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.12 15:57
avatar

Pěstitelská pálenice může vyrábět ovocný destilát výhradně pro pěstitele a ze surovin jím dodaných. Před začátkem pálení musí pěstitel provozovateli pálenice zejména prokázat:  • Své jméno a příjmení, adresu trvalého bydliště a rodné číslo


  • Že na svém pozemku nebo na pozemku, který je oprávněn užívat, vypěstoval ovoce (popřípadě toto ovoce získal od svého zaměstnavatele jako naturální plnění)


  • Že jeho surovina (kvas) je vyrobena z ovoce, ovocných šťáv či z ovocného odpadu a neobsahuje cizí cukernaté a jiné zkvasitelné příměsi (je tedy zakázáno doslazování kvasu cukrem)


Za těchto podmínek má každý pěstitel právo na vypálení 30 litrů etanolu (100 % lihu) v jednom období, které začíná 1. července a končí 30. června dalšího roku. Takto vyrobený ovocný destilát není možné prodávat. Za porušení této povinnosti stanoví zákon pokutu 100 000 Kč. V současné době je v Parlamentu ČR návrh novely tohoto ustanovení, který pokutu snižuje na 4000 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.