Výživné pro bývalého manžela

Od: Datum: 15.11.12 10:11 odpovědí: 4 změna: 16.11.12 11:45

prosím poraďte ,známá žijící sama rozvedená ,která je na mateřské se chystá nastoupit do zaměstnání(prodavačka) .Má obavu že by pak na ní její bývalý muž (nezaměstnaný již 1rok) chtěl platit nějaký příspěvek pro vylepšení svého rozpočtu! Má na to právo? Ještě na upřesnění on jí neplatí alimenty které má určené soudem. Teď na něj teprve podává oznámení o neplacení na policii.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.12 10:21
avatar

Chosse, bývalý manžel Vaší známé to zkusit klidně může u soudu. Tomu známá nezabrání. Avšak troufám si tvrdit, že pokud je zdravý a pracovat může, neuspěje. A to již i z toho důvodu, že sám si neplní vyživovací povinnost vůči dítěti. Žádat výživné na sebe v tomto případě odporuje dobrým mravům. Pokud je samoživitelka, její příjem též nebude až tak závratný, tak co by po ní ještě chtěl? Ale někteří lidé nemají soudnost, to je pravda.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.11.12 10:37

Z toho bych strach neměl. Stejně by mu to vzali a vrátili jí, když jí dluží na alimentech. Pokud vím, tak takováto povinnost se vztahuje na případy, kdy by manžel byl invalidní nebo tak něco. Ať klidně nastoupí, myslím, že nemusí mít strach.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.11.12 10:43
avatar

Zastrašuje! Něco chce a tak vymýšlí drastické scénáře, aby ji zastrašil. Jak je vidět, povedlo se mu to. *cert*Však ať zkusí! Plat prodavačky + dětské příspěvky, tam není odkud brát na chlapa, který je líný a vypočítavý. A taky zlý. Ať se paní netrápí, nebojí, ať se zasměje a řekne: Zkus! Žádné diskuz, žádný projev strachu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chosse*
Datum: 16.11.12 11:45

Děkuji všem za rady a jistě to kamarádku potěší . Taky si myslím že na to nemá moc nárok ,jelikož on je jen zdravý flákač. Pokud jsou vaše odpovědi trochu fundované rád pošlu bodík!

Chosse

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.