Nářadí pro syna - hračka

Od: Datum: 03.08.12 09:55 odpovědí: 6 změna: 03.08.12 13:56

Od kolika let je vhodné dát dětem nářadí do ruky (myslím tím i opravdové)? niní na narozeniny koupím synovy na narozeniny motorovou pilu (jen hračka samozdřejmě) *smich* ale když sem tak vybíral tak sem našel plno takových co vypadali celkem dobře ale potom sem našel STIHLku která opravdu vypadá jako opravdová stála 400 kč a když přišla tak jsem nemohl uvěřit jak moc se na tom výrobce dal záležet je opravdu jako skutečná (kromě váhy ;)) na to že pro děti tak kdybych to vyděl na zahradě tak si myslím že to je opravdová , dokonce jde odmontovat víčko nádrže , startuje na táhlo no to sou dneska hračky po pravdě jsem ji asi hodinu v kuchyni zkoumal a je podařená. a napadlo mě od kolika let dáváte do ruk takový hračky dětem vy? a od kdy vám začly pomáhat s opravdovými nástroji? *frajer*.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.12 10:31

Ja mel v peti, mozna i mene mininaradi, male kladivko (klasicke drevene topurku, zelezne kladivo) pilku, pilniky a pod.. Se vsim se dalo pracovat.

Dneska si ale deti hraji spise s pocitacem Jinak tu pilu jsem videl taky, a brusku a tak, a je to opravdu silene :-D

Datum: 03.08.12 10:33

Můj bratránek má ve 3 letech podobnou motorovou pilu hračku jako máte Vy, navíc na vánoce dostal i malou sekyru, opravdovou, značky Fiskars :) pomalu se učí a ví co má dělat. Jinak s kladivem, klíčem či šroubovákem v ruce ho vidím každou chvíli. Zatím nic nerozbil ani si nijak neublížil :)

Od: hop®
Datum: 03.08.12 10:34

Určitě co nejdříve, hned jak ho podobné nástroje začnou zajímat. Hlavně dříve než počítač nebo mobil...

Datum: 03.08.12 10:44

Mám vnoučka ve věku 3,5 roku. Jeho děda, otec mé snachy, je manuálně velmi zručný a kluka od malička přibíral ke každé (skoro každé) práci. A já teď při občasných návštěvách obdivuji, jak se malý umí postavit ke každému jednoduchému nářadí. K dětské motorové pile se vyjádřit nemohu, ale kladivo, šroubovák, ale také lopatku a smeták je určitě vhodné dávat dětem do rukou co nejdříve.

Od: ron*
Datum: 03.08.12 10:46

Dobrý den.

Dávala jsem synovi do ruky dětské nářadí snad od tří let. Když jsem vařila, dostal vařečku a v malém hrnci si vařil svou polévku. Malým válečkem válel těsto, vykrajoval. Na zahradě (snad v 5 letech) měl malé hrabičky a hrabal se mnou listí, motyčkou okopával. Vlastní konvičkou zaléval květiny, v malém kolečku vozil písek. Měl i svoje kladívko, pilku z umělé hmoty, kleště.

Jsem přesvědčená, že děti se nemají od ničeho odhánět. Syn se mnou nebo manželem dělal prakticky všechno. Byla to pro něj hra a získal zručnost a šikovnost.

Od: pt®
Datum: 03.08.12 13:56

"taťuldo", jste starostlivý tatínek se zájmem o syna. Jde jen o to, zda si nekupujete v podstatě hračky, které jste jako dítě sám neměl. Jde o to, zda má synek k manuálním pracem sklony a zda jej nářadí nadchne, jako nářadí. Možná z něho bude vědec a všechno nářadí jen rozmontuje, aby tomu přišel na kloub, ale nebude s ním umět zacházet. Myslím to to trochu z legrace a trochu doopravdy, ale Vy jste jistě pozorný tatínek a jde Vám především o rozvíjení schopností synka. Víte, bratr je VŠ a když od něj chce mít švagrová klid, poprosí ho, aby umyl nádobí a zaručeně má na dvě hodinky klid.*smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.