Cestovní agentura x kancelář

Od: Datum: 02.08.12 20:50 odpovědí: 4 změna: 03.08.12 07:04

Jaký máte názor na cestovní agentury? Koupili jste si někdy u nich zájezd nebo raději zaměříte přímo do cestovní kanceláře nebo to neřešíte? Přemyšlím který k těch dvou by byl přínosnější jako předmět podnikání v menším městě. Děkuji za příspěvky:))


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.12 21:17
avatar

Jestli byla správná informace v dnešních večerních zprávách, nesmí cestovní agentura na rozdíl od cestovní kanceláře organizovat zájezdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 02.08.12 21:27

Ano, cestovní agentura jen prodává jednotlivé zájezdy cestovních kanceláří nebo jiné služby. Na rozdíl od cestovní kanceláře nesmí organizovat službu spojenou z více složek (např. cestování a ubytování).Nemusí mít zájezdy pojištěny a neodpovídá za jejich průběh. Je pouze zprostředkovatelem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 02.08.12 23:29

Od CA bych si nikdy nic nekoupila. Zrovna tak bych si nic nekoupila od malé CK - nevěřím jim.

Takže kdybyste byl na malém městě, kde bych bydlela já, určitě k vám nezavítám dřív, než budete jednou z předních CK na celorepublikovém trhu s dlouholetou tradicí.

Osobně si myslím, že těmito službami je trh přesycen a nemá cenu se do podnikání v tomto oboru vrhat.

Jediné, co by mělo možná smysl, by bylo organizování něčím jedinečných, například tématicky zaměřených zájezdů. Takových, jaké nikdo jiný nenabízí. Což by vyžadovalo nejen založení CK, ale také geniální nápad. A spolehlivé kolegy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.12 07:04
avatar

CA neorganizuje dovolené, ale prodává je od různých CK. Výhodou je to, že má celou řadu možností a když Vám z nějakých důvodů nevyhovuje jedna nabídka, CA Vám poskytne jinou.

Pojedeme letos už pošesté do Itálie. Nejdřív 3 roky s vnoučaty - Lignano, nyní potřetí na jih, na poloostrov Gargano. Naše cestovka sídlí víc než 200 km od nás, proto rádi využíváme služeb CA v krajském městě. Tamější úřednici známe už hodně let, je to úžasná paní a snaží se klientům vyhovět. Můžeme si vybrat vhodný pokoj či místa v autobuse, vše dokonale zařídí.

Máme ji moc rádi, už se nejedná ani tak o koupi dovolené, ale spíš o staré přátelství. *slunce*Jaga.

doplněno 03.08.12 07:06:

Přínosnější by opravdu byla CA. CK má pouze své nabídky. Což někdy není mnoho. CA může kombinovat, vybírat z mnoha možností. Opravdu uznávám tu CA, nevím, jestli to bylo o štěstí, ale ta moje, kam chodím, nemá chybu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.