Nemůžu v práci na WC - jak se bránit?

Od: Datum: 02.08.12 09:22 odpovědí: 17 změna: 03.08.12 09:13

Dobrý den, prosím jak postupovat a co můžu udělat když vedoucí v práci mi neumožnuje přístup na WC( úmyslně) tím, že je zamčený. Po snaze o domluvu mi řekne, že zapoměl klíče vrátit tam kde mají být. Pokoušela jsem se to řešit i se samotným ředitelem společnosti ten ho na to udajně upozornil, ale nic se nezměnilo. Jsou to velcí kamarádi a příjde mi že z toho mají legraci. Prosím o radu jak dál? Děkuji za pochopení jsem docela zoufalá. Výpověd opravdu dávat nechci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.12 09:29
avatar

O polední pauze si jednou klíč půjčte a skočte si ho zkopírovat. Jinak bych se obrátila na inspekci nebo odbory nebo něco takového, protože se jedná o základní porušení práv zaměstnance.

doplněno 02.08.12 09:29:

+ porušení povinností zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.08.12 09:29
avatar

Dobrý den. Toto je opravdu neobvyklý problém a věřím, že dovede znepříjemnit pracovní dobu. Já bych požádala vedoucího o ten klíč a dala si udělat svůj vlastní. Nedala bych pokoj, dokud by mi klíč nepůjčil. Připomeňte zaměstnavateli, že jsou to překážky v práci a že je povinen je odstranit. Dejte mu tuto stížnost třeba i písemně, měl by se i písemně k ní vyjádřit. Třeba potom k nápravě dojde snáz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pjana
Datum: 02.08.12 09:41

Dobrý den, děkuji za reakce. Oudělání kopie jsem samozřejmě přemýšlela, ale nejde o klasický klíč do fabky, ale takový pokojový jestli víte co myslím a ty nejdou udělat. Vedoucí se ani na pracovišti nezdržuje je třeba někde pryč. Klíč si vezme nejspíš sebou nebo zamkne u sebe v kanceláři a tam samozřejmě přístup nemám.

Datum: 02.08.12 10:15

Klasický pokojový? Myslíte obyčejný dozický klíč? Ty se nedělají, ale prodávají se hotové podle čísla vyraženého na klíči.

doplněno 02.08.12 10:15:

Pokud je to on, tak si jen zjistěte číslo a v každém stánku kde se dělají klíče by Vám ho měli prodat jen podle toho čísla.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hop®
Datum: 02.08.12 17:50
avatar

Dozický klíč má svůj polotovar a podle něj se dodělává funkční kopie. Obyčejný klíč lze koupit podle čísla, tabulku přikládám...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 02.08.12 18:00
avatar

Jen pro úplnost přidávám foto dózického klíče, aby nevznikla mýlka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 02.08.12 09:45

Dobrý den.

Velmi těžká situace. Těžko se dokazuje úmysl, že opravdu jen klíč nezapoměl vrátit na své místo. Zkuste tedy ještě jednu domluvu, navrhněte pořízení duplikátu klíče. Pokud to nezabere, dopis přímo řediteli. Pokud ani to ne, dopis v kopii řediteli a na inspektorát úřadu práce.

Ovšem nevím, jak dál v práci vydržíte. Je to opravdu těžká situace. Provádí vedoucí tuto "taškařinu" i ostatním kolegům?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.08.12 10:36
avatar

Na jakém pracovišti pracujete, že musí být toaleta zamčená? Ať vzpomínám jak vzpomínám, nepamatuji, že bych se někdy setkala s případem, že by se pracovník nedostal na toaletu naprosto jednoduše. Buď se jedná o uzavřené pracoviště, kde naprosto nevidím důvod nějakého zamykání, nebo o budovu, kam běžně chodí veřejnost. Ale v tom případě má vždy každý zaměstnanec svůj klíč. Takže bych důrazně trvala na toaletě s klíčem pouze zevnitř, nebo na vlastním klíči.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucimera*
Datum: 02.08.12 10:43

Myslím, že je povinností zaměstnavatele, aby své zaměstnance pouštěl na záchod. Nejde jenom čistě o ženské problémy - ženy se na toaletách malují, voní, upravují, nejdou prostě jenom na záchod jako muži. Ale chodit na toaletu je základní lidská potřeba - vylučovat - a když jste v práci, měla byste k WC mít přístup stejně jako všichni ostatní, ostatně skoro jako doma, i když je to v práci. Kdykoliv potřebujete, jdete.
Nebála bych se stěžovat si někam výše, než je funkce vašeho vedoucího, a i ředitele. Podejte stížnost, ono se to bude muset začít řešit a jestli si chce firma udržet autoritu, vašeho vedoucího a ředitele, jako velké kamarády, brzy přejde smích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.12 10:51
avatar

Šel bych na WC domů a pokud by měl někdo výhrady, tak bych jej upozornil, že se cestou zastavím na úřadu práce a tuto situaci tam projednám.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 02.08.12 10:52
avatar

Blbý nápad: jednou, až zase nebude klíč, použít prostor před záchodem. Bokud možno "natvrdo".

Ale to neberte moc vážně, to je taková hláška v rámci brainstormingu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cockpunk*
Datum: 02.08.12 13:16

Vykonal byl velkou potřebu do novin, noviny zapálil, položil před vedoucího kancelář na zem, zaklepal a pozoroval jak šéf tancuje v plamenech ve snaze uhasit oheň. Příště by si rozmyslel zamykat WC pacholek jeden*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 02.08.12 15:50
avatar

Pokud je to pravda a ti dva jsou kamarádi a dělají si legraci, je to ubohost.*bzum* Jak se takový blbec může dostat na řídící funkci? To je opravdu možné jen v Česku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pb®
Datum: 02.08.12 16:29

Dejte vedoucímu do kafe dvojitou dávku Gutalaxu a klíč pro změnu zapomeňte vrátit vy.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.08.12 16:50
avatar

Zaměstnavatel porušuje zákoník práce (a je jedno, jestli opomene, nebo úmyslně). Obrátila bych se s podnětem ke kontrole na inspektorát práce.

Až mu inspekce vyměří pokutu, můžete se smát Vy.

Do doby, než dojde k nápravě, bych odcházela na toaletu domů, a trvala bych na náhradě mzdy za ušlý čas (jde o překážku na straně zaměstnavatele).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 02.08.12 17:24

U vašeho šéfa se může jednat o chorobu. Náš zaměstnanec se postupně víc a víc bál bakterií a nemocí, až chodil na WC domů a to ještě pěšky po silnici mimo chodník. Možná si váš šéf ten soukromý záchod udělal v práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pjana
Datum: 03.08.12 09:13

Děkuji všem za reakce, budu se snažit klíč koupit uvidím jak to dopadne.To víte že bych jim ráda zatopila , ale mám strach že bych si rozhodně nepomohla... Na příslušných úřadech mě pak určitě nazaměstnají. Ještě jednou děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.