Zapomenutá schůzka na pracovním úřadě

Od: Datum: 02.08.12 08:37 odpovědí: 16 změna: 02.08.12 18:02

Dobrý den, mám takový problém ohledně pracovního úřadu. Registroval jsem se na pracovním úřadě, a měl jsem dojednanou schůzku, na konec tohodle měsíce. Jenže jsem na ní popravdě čistě zapoměl, a nepřišel jsem tam, a pokud nedoložím pádný důvod proč jsem nepřišel, tak budu vyřazený z evidence uchazečů. Chtěl bych se zeptat jestli někdo neví, jak by to šlo odůvodnít, abych si mohl naplánovat schuzku na jindy. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 02.08.12 08:40

Dobrý den.

Mám obavy, že na ÚP se musí omlouvat předem.

V každém případě se zkuste spojit s Vaší kontaktní pracovnicí a řekněte ji pravdu. Snad Vám poradí. Hlavně to neodkládejte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.08.12 08:43
avatar

Dobrý den. Uznají Vám v tomto případě jen závažný důvod. Takže potvrzení od lékaře, či zubaře, že jste byl ten den na ošetření. Jiný důvod nevymyslíte, který byste byl schopen jako omluvenku doložit tak, aby Vám byla uznána. I kdybyste se vymluvil na střevní potíže např. zavolat jste mohl a omluvit se ten den...

doplněno 02.08.12 09:33:

Axus - tazatel se neptal na to, jak s pravdou ven. Odpověděla jsem a morální stránka věci je věc jiná. Takže respektuji, respektujte! Děkuji.

doplněno 02.08.12 09:54:

I já přeji hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 02.08.12 09:29
avatar

Zajimave, jak je v CR bezne hledat vymluvy a lhat pri kazde prilezitosti. Plus to jeste radit i jinym. Jako by neslo jit jednoduse s pravdou ven.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 02.08.12 09:51
avatar

Neni co respektovat, me je to totiz uplne suma fuk a co se tyce moralky si to kazdy musi probrat sam se svym svedomim.

Jen sem se jen pozastavil nad tim, jak bezny, dalo by se rict doslova patologicky jev v CR to je.

Preji pekny zbytek dne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.12 08:44
avatar

Taky bych to asi neviděl tak dramaticky, stát se to může. A na ÚP jsou na podobné případy zvyklí. Takže bych asi zašel co nejdřív za svojí zprostředkovatelkou a po pravdě jí to vysvětlil. Myslím, že pokud nejste nějaký dlouholetý klient, který se nesnaží spolupracovat, dopadně to dobře.

Něco si třeba vyslechnete,ale tohle není důvod k vyřazení z evidence.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.08.12 09:35
avatar

To se velmi mýlíte, za toto se běžně vyřazuje. Pohlídat si schůzku patří mezi základní povinnosti uchazeče.

Mnohdy neuznají ani důvod, že ujel vlak či bus. Uznává se nemoc - ale zase se zjišťuje, proč ten člověk ten den nezavolal, takže to neuznají vždy, náhlá událost jako nemoc dítěte (opět chtějí vědět, proč se člověk neozval), apod.

Chyba tazatele byla ta, že okamžitě nezavolal na ÚP.

doplněno 02.08.12 09:36:

Jinak souhlasím s Ronem - okamžitě kontaktovat svoji kontaktní pracovnici a snažit se to vyřešit domluvou.

doplněno 02.08.12 11:50:

Hahanaj - souhlasím s Vámi, máma dělá na UP a co vykládá o lidech, jak si z nich dělají holubník a někdy, pokud je pracovnice hodná a člověka zná dlouho, tak jim i volají, že se zapomněli dostavit (a to dělat nesmějí), tak mi jich je líto. Samozřejmě, člověk někdy může zapomenout, ale je prostě potřeba si to hlídat, tak jako výběr peněz nebo příchod do práce...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.08.12 13:23
avatar

Je možné, že to je důvod k vyřazení, ale mně se stalo, že jsem měl nějak zafixované jiné datum a na to správné jsem přišel půlhodinu před termínem návštěvy. Takže jsem přiběhl jen taktak. A asi mám chápavou zprostředkovatelku práce, protože říkala, že to zas tak nevadí, mohl bych zavolat později a domluvili bychom se na jiném termínu.

Asi je horší, zmeškat první termín návštěvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.12 13:29
avatar

Jojo, je to pracovnice od pracovnice, některá je fajn, jiná je mrcha... ale fakt se za to hodně vyřazuje, zvlášť, když tam máte aroganta, co Vám řekne, že neměl čas přijít...

doplněno 02.08.12 15:19:

Taky si myslím, že dva normální lidé se domluví:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.12 14:33
avatar

Máte pravdu, já jsem měl štěstí na normální úřednice, ale dovedu pochopit, když se tam objeví frajírek a chová se arogantně, že mu to opravdu osladí. Ale mezi normálními lidmi se dá domluvit, přece jen, i ta zprostředkovatelka práce ví, že ten na druhé straně stolu to nemá jednoduché a přijít i o dávky v nezaměstnanosti kvůli hlouposti je dost drsné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 02.08.12 10:51

Ano bez řádného potvrzení od lékaře ,že jste nebyl schopen se dostavit , bývá vyřazení z evidence.Nyní záleží na ochotě toho danného pracovníka úřadu práce ,jak se zachová.

Vy jste bez práce tak co vám brání si hlídat kam máte kdy jít - je to prach obyčejná nezodpovědnost od vás .

Takové věci jsou neomluvitelné...já jsem zapomněl.

Už se nedivím, že přistoupili k razantnímu vyřazování- lidi si fakt dělaji co chtěji .

Promiňte -docela mě to zvedlo ze židle . Ale pro peníze si jít nezapomenete, že ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.12 14:25
avatar

Hahanaj má pravdu. Člověk na ÚP nemá jinou povinnost, než hledat na netu, v inzerci, u kamarádů, prostě všude práci. Na ÚP ji sežene totiž málokdy. A druhá povinnost je PŘIJÍT V URČENÉM TERMÍNU. Vždycky jsem si to napsala do kalendáře tlustou #ff0000">ČERVENOU FIXOU, abych nezapomněla. Kalendář mám v kuchyni na lednici, chodím často okolo a tak mě to přímo bouchalo do očí. Nezapomněla jsem nikdy. Nejvíc mě ale mrzelo, že jsem měla nějaké školení pro uchazeče, kteří jsou na ÚP už déle a právě toho dne měla kamarádka od nás ze vsi kremaci. A já se s ní ani nemohla jet rozloučit.*plac*Bylo mi to strašně líto, ale ÚP měl vážně přednost a nedalo se nic dělat. Poslala jsem alespoň kondolenci.

Chce to prostě myslet na své povinnosti. ;) Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.08.12 11:36
avatar

účinná rada je jediná:

potvrzení od lékaře těžko seženete! pořiďte si potvrzení, že jste v uvedený den byl na výběrovém řízení (pracovním pohovoru). to vám může vystavit kdokoliv, kdo podniká. o nic mu nejde.

Ohodnoceno: 3x
 

 

Od: uska®
Datum: 02.08.12 13:37

2masoni®*palec* a nelépe od podnikatele z druhého konce republiky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 02.08.12 14:36

I tak to bude záležet na benevolenci pracovnice ÚP - o výběrovém řízení by jistě také věděl předem a mohl se předem omluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.12 15:04
avatar

Zavolejte na ÚP hned, je nutné se omluvit co nejdříve.

Omluvou může být nemoc (lékař může neschopenku vystavit až 3 dny zpětně), hledání zaměstnání - pohovor u potenciálního zaměstnavatele (neznáte nějakého podnikatele, který by Vám "pohovor" potvrdil?) nebo některý další vážný důvod ...

Jde-li o první případ, může zrpostředkovatelka omluvit i zapomenutí nebo přehlédnutí termínu schůzky. Pozor, toto může omluvit za celou dobu evidence pouze 1x.

Rozhodně to ale neodkládejte!

Zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti Vážné důvody (§ 5, písm. c)

doplněno 02.08.12 15:11:

Omluvit se je nutné co nejdříve, doložit omluvu nějakým podkladem pak maximálně do 8 kalendářních dnů včetně dne schůzky . Jestli měl schůzku naplánovánu na 31. července, musíte omluvenku předložit nejpozději 7. srpna (ale radši dříve).

doplněno 02.08.12 18:22:

V době registrace na ÚP by samozřejmě nešlo o neschopenku, nýbrž o potvrzení o nemoci.

_ Osobně se přikláním k tomu, říct pravdu, jednou to ÚP omluví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coop*
Datum: 02.08.12 18:02

1. Omluvit se musíte do 8 dnů, jinak budete sankčně vyřazen z evidence.

2. Většina lékařů vám vydá jakékoliv potvrzení zpětně - zpravidla akutní ošetření, dle té které odbornosti. Žádný nemocenský lístek nepožadujte - nemůžete jej dostat, jelikož nejste nemocensky pojištěn.

3. Jakýkoliv podnikatel vám může vypsat stručné potvrzení (bylo by dobré si ho doma už připravit), že v den kontaktu jste byl u něj na výběrovém řízení. Určitě mezi rodinou, spolužáky nebo kamarády nějakého živnostníka nebo jednatele společnosti máte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.