Zdravý čaj

Od: Datum: 10.02.13 00:02 odpovědí: 8 změna: 10.02.13 14:33

Dobrý den, tahle otázka sice nemá důležitost života a smrti, ale i přes to mě zajímají vaše názory.

Rozhodl sem se, že začnu pít zelený čaj a to co nejkvalitněji. Jediným zádrhelem je pro mě volba sítka. Máte někdo návrhy, které sítko je to nejkvalitnější (zachovává co nejvíce zdravých látek z čaje)? Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 10.02.13 00:07

Porcelánové - resp. slušnou konvici, dobrý zelený čaj je škoda pokazit nevhodnou přípravou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 01:19
avatar

Používám bambusové sítko, po použití opláchnu pod tekoucí vodou a nechám uschnout, nepoužívat jar apod. Ještě existuje plátěné, takový pytlíček, ale s tím nemám zkušenosti.

doplněno 10.02.13 10:54:

Pokud kladete velký důraz na zdraví, tak doporučuji čaje střídat a nepít pouze jeden druh. A pokud půjdete do až absurdna, tak hrnek, ve kterém připravujete čaj nikdy nemyjte chemickými přípravky, ale pouze vypláchněte čistou vodou. Hrnek dostane potom tu správnou patinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 10.02.13 01:30

Jelikož je hodně zelených čajů vícenálevových, přijde mi nejvhodnější pořídit si konvičku, do ní zalít vodou, po příslušné chvilce podle druhu čaje slít do mističky/hrničku a postup takto opakovat. Když má člověk čajovou konvičku, sítko není potřeba.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.02.13 07:01
avatar

Kromě toho, co správně píšou přede mnou, dá se koupit větší hrnek, který má pokličku a vkládací sítko ze stejného materiálu jako je on sám. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 07:21
avatar

Otázka je, jaký kvalitní máte ten zelený čaj.... v době komerce a nahánění kšeftů už toho moc kvalitního není...

Zdravý čaj by mohl být např. ten bylinkový, nebo i ovocný, který si člověk sám nazbírá, usuší, a připraví...

už jen samotný zběr přispívá k potřebnému pohybu, pobytu na zdravém vzduchu, sušení a skladování přinese chvilky pokoje, dále i uspokojení z vydařené práce, jistotu, že přípravky neobsahují svinstva...

Zelené, bylinkové a ovocné čaje z obchodu se nevyrovnají ani z daleka těm vlastním... už ani ty z lekáren... většinou...

babky kořenářky o nějakých sítkách, konvičkách a dalších vymoženostech ani neuvažovaly, prostě hodily hrst něčeho sušeného do vařící vody, možná v plecháčku, možná v hliněném... zběr, zpracování a účinky bylin najdeme na mnoha stránkách webu...

doplněno 10.02.13 09:30:

magdon má naprostou pravdu, zelený je jen zelený... netvrdím jiné...

proto jsem v další větě zdůraznil ZDRAVÝ ČAJ, tak jak je uvedeno v názvu otázky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 09:10
avatar

Tazatel má na mysli zelený čaj. Ten nemůže být ani bylinkový, ani ovocný, ani žádný jiný. Jsou to jen a pouze lístky čajovníku, u kterých při zpracování neproběhla fermentace. Takový si doma těžko nasušíte :D .

doplněno 10.02.13 09:14:

Navíc správná příprava dobrého čaje je obřad. To není to, co většina z nás provádí doma před odchodem do práce :D. Při takové přípravě se bez určitého minimálního vybavení jen těžko obejdete.

doplněno 10.02.13 09:24:

Ovšem souhlasím, že s tím, co koupíte v hypermarketu žádnou slávu nenaděláte a pro přípravu takového čaje nepotřebujete mimo hrnku nic víc. Dobré čaje i s případným návodem k přípravě (různé čaje vyžadují různý způsob přípravy) se dají sehnat ve většině čajoven, ale jsou cenově někde trochu jinde. Jsou vhodné pro chvíle pohody a rozjímání, nikoliv k zhltnutí při uspěchané snídani.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beruska91*
Datum: 10.02.13 12:13

Ano, myslel sem zelený čaj. Konkrétně sem si objednal zelený "japan sencha", který by neměl být žádný šmejd (e-shop salvia paradise). Pokud jde o přislušenství tak čajovou konvičku i nádobu na horkou vodu s ohříváčkem mám. Jen sem četl že kovová stíka nějak oxidují nebo "eliminují" některé zdravé složky v tom čaji.

Datum: 10.02.13 14:33
avatar

Pokud máte skutečně čajovou konvičku, měla by mít keramické sítko už zabudované v sobě. Pak žádné další nepotřebujete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.