Problém se spánkem

Od: Datum: 01.08.12 19:36 odpovědí: 12 změna: 02.08.12 09:30

Je mi 57let. Pracuji jako svářeč.Mám problémy večer s usínáním na posteli se převaluji a tím mám narušený spánek. Je jedno jestli jdu spát dříve nebo později. Poradte mi příčinu a jak odstranit problém. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lukaa*
Datum: 01.08.12 19:38

Nechci být drzá, ale nemůže to být věkem? :) Tatínek má podobný problém :))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.12 20:00
avatar

Je také možné, že máte náročnou a těžkou práci a organismus je už tak přetažený, že nezabere a nezklidní se. Záleží i na tom, jestli jdete na lůžko s plným žaludkem, jaké máte prostředí v ložnici - tma, chládek a spousta jiných faktorů. Zkuste meduňkový čaj, nebo heřmánek, zabírá na nespavost skvěle. Eventuálně se mi osvědčily bylinné tabletky mají je v drogerii a jmenují se Na dobrou noc. Je to jakýsi výtažek z chmele a jsou fajn.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 01.08.12 20:08
avatar
Věkem to jistě není,jste ještě mladýDoporučuji na noc sklenici teplého mléka,recept našich babiček.Zabírá 100%.
doplněno 01.08.12 22:24:

Zajímavé,čtěte:http://www.zby.cz/jak-rychle-usnout

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 01.08.12 22:12

Ještě se říkalo s medemm ;)

Mě teda nezabírá, ale někomu určo může.

Jinak vyvětrat, mít v ložnici spíše chladno, třeba nechat otevřené okno, ticho, tmu.

Někomu vadí různé el. spotřebiče v místnosti, kde spí - já například neusnu, pokud je od jedné televize zapojený set top box. Trvalo mi asi měsíc, než jsem si uvědomila, že vydává zvuk, který jsem vnímala spíše podvědomě. Musí ze zásuvky.

Odpoledne už nepijte kávu a černé čaje.

Pijte hodně vody.

Několik hodin před spaním zkuste nejíst.

Pokud máte možnost, zkuste jinou matraci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 02.08.12 06:59

V 57mi? Obávám se, že lepší už to nebude, ale zkus počítat ovečky. Tátovi to zabírá. Počítá do čtyřech.

Někdy i do půl pátý*smich**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.12 07:47
avatar

Věřím, že pro někoho to může být legrační, ale kdo to nezažil, neví, co to je, když každých deset minut kouká, kolik je hodin a říká si, tak, za chvíli už zase vstávám.

Na vině můžou být i starosti, jakékoli problémy, věci, které se vrací právě v noci na mysl a nezbavíte se jich.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 02.08.12 07:54

Dobrý den.

Také si myslím, že na vině budou nějaké starosti, které se večer podvědomě vracejí.

Mě v takovém případě pomáhá číst si před spaním nějakou knížku. Přestanu alespoň částečně myslet na starosti a usnu rychleji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.12 08:05
avatar

Mně se tohle stává tak jednou za měsíc, zpravidla po nepříjemně rušném dni. To si pak vybavím nějaký film nebo pasáž z knihy a snažím se si to v duchu celé přehrát. Přemýšlením o tom, jak šly scény za sebou, se zbavím nepříjemné paniky z nespavosti. Je to trochu obdoba počítání oveček. Opravdu to pomáhá. Nebo někdy začnu kontrolovat svůj dech a počítám raz dva tři nádech, raz dva tři výdech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.12 08:12
avatar

Dobrý den. Může to být určitě stresem. Je důležité být před aktivní, chodit spát do dobře vyvětrané místnosti. Zatáhnout závěsy, aby Vás nerušilo žádné světlo. Před spaním unavit očka třeba čtením, soustředit myšlenky jiným směrem, než jakým se obvykle při nespavosti ubírají. Na nespavost můžete vyzkoušet Kozlíkové kapky, ale pokud bude nespavost trvat delší čas, zajděte k lékaři a nechte si napsat prášky na spaní. Je to ve finále lepší, než se trápit a vstávat každé ráno malátný a neodpočinutý. To se nedá vydržet dlouho. Člověk má potom potíže se soustředěním, je unavený atd...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.08.12 08:21
avatar

Souhlasím i s těmi prášky na spaní. V současné době je už ve farmakologii takový pokrok, že podobné léky nemají příliš nežádoucích účinků pro tělo. Kdysi jsem měl také problémy a nemohl jsem spát. A moje lékařka mi sama nabídla prášky, protože říkala, že pro tělo je méně stresující, vzít si lék na spaní, než se nevyspat a převalovat do rána

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.12 09:28
avatar

Na prášky na spaní zapomeňte, jsou návykové. Doporučila bych vám např. čtení knihy před spaním, na mě zabírá na 100 procent, usnu, hlava mi klimbne do knihy... Jinak to ale u vás i s věkem může souviset. Já jsem mladší než vy a stejně neusnu před půl jedenáctou, spíš později až okolo půl dvanácté a ráno už straším v šest hodin. A taky - když jsem přetažená (psychicky či fyzicky), nemohu usnout. Na spánek má také vliv rituál - chodit spát ve stejný čas. Pijte čaj meduňku, ten uklidňuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.12 09:30
avatar

Nevím, jestli to už tady někdo psal, MÁTE KVALITNÍ MATRACI? Pořádná matrace dělá svoje.

Důležitá je také spánková hygiena. Žádné usínání "dříve nebo později", prostě ulehnout třeba v 22h, vstávat v 6, ať už je víkend, nebo pracovní den. Věřte, za takových 14 dní budete mít po problému.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.