Práce u OVB?

Od: Datum: 01.08.12 17:19 odpovědí: 8 změna: 01.08.12 23:06

Dobrý den,

dostala jsem nabídku pracovat u OVB. Zatím jsem student a nevím jestli po prázdninách půjdu dále studovat nebo již ne.

Nabídli mi flexibilní pracovní dobu a pomalu vše co si vzpomenu. Zdá se mi to nějaké podezřelé, proto se chci raději poradit.

Děkuji Monika


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cepagis*
Datum: 01.08.12 17:28

Už se to tu řešilo, zkuste zapátrat. Dle mého názoru je to ta lepší z hrozných možností, prostě ukecávat lidi, placena budete z provizí. Musíte na to mít vyřídilku a žaludek. I když Vám budou tvrdit, že se jedná o nezávislé poradenství, pracujete pro banky a pojišťovny. A perlička na závěr: jedna kamarádka se vytahovala, jak dělá u OVB, jak je to super, že má 80. tis. měsíčně, jaké bude kupovat auto atd... Po roce a půl stále jezdí autobusem (na který si půjčuje), žije od výplaty k výplatě, několik spotřebitelských úvěrů a půjček, exekutoři klepou na dveře. A tahle osoba pořád chodí a nabízí svoje finanční služby...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: moncuskr
Datum: 01.08.12 17:51

Děkuju moc za odpověď, jen mi to potrvuzuje mé doměnky. S díky práci odmítnu. Přesně jak píšete, nemám totiž žaludek na to, okrádat lidi a za jejich peníze si žít jako král. Nedokážu si představit, že bych měla klidně spát, kdybych věděla, že je někdo díky mě zadlužený na "celý život".

Datum: 01.08.12 17:31
avatar

OVB zaměstnává jenom pár lidí. I Vám zřejmě pod zástěrkou práce nabídli možnost podnikat vlastním jménem a na vlastní náklady s finančními produkty, jež vybere OVB.

OVB uzavírá se svými zástupci (musíte mí živnostenské oprávnění) nevýhodné mandátní smlouvy s konkurenční doložkou na hraně zákona (už kvůli ní i nějaký soud prohrála).

Než se rozhodnete pro spolupráci s OVB, hoďte si do vyhledávače spojení "OVB +zkušenosti" a "OVB +podvody" a vše důkladně pročtěte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: moncuskr
Datum: 01.08.12 17:48

Právě už jsem si něco pročetla ale nechtěla jsem dělat ukvapené závěry. Už jen to, že mě uvitali šéfové v mém věku ( okolo 20 ) mě celkem překvapilo. O živnostenském listu mi také říkali, což se mi také nejeví jako vhodné, když jsem stále student.

Datum: 01.08.12 19:27
avatar

Student klidně může podnikat na základě živnostenského oprávnění (živnostenský list už se nevydává) jako OSVČ vedlejší. Naopak to má tu výhodu, že nemusí platit odvody z povinného vyměřovacího minimálního základu, protože za něj hradí zdravotní pojištění stát. V prvním roce podnikání nemusí odvádět zálohy vůbec a po skončení roku odvede pojistné ze skutečného vyměřovacího základu ("nemusí doplácet do minima").

Ovšem chce-li někdo podnikat, je podle mne lepší, když si vybere oblast či produkty sám.

Mně u těch MLM systémů (OVB mezi ně patří také) vadí, že je někde na půl cesty. Nabízejí určitou volnost, ale současně svazují předvybraným sortimentem. Na zástupcích, kteří prodávají jejich (MLM systémů) produkty, je platba povinných odvodů. Vnímám je jako skrytou závislou práci.

doplněno 01.08.12 20:27:

Reakce na MiraMira®, 1. VIII. ve 20.17: souhlasím.

K OVB ještě dodám, že pokud by chtěl člověk uspět, musel by mít velice dobrý přehled všech finančních produktů všech bank a pojišťoven, aby měl čím argumentovat pro produkty, jež nabízí OVB. Musí znát výhody i nevýhody všech produktů a měl by zvládnout finanční analýzu a plánování pro (téměř) všechny životní situace.

_ Ke mně přijít finanční poradce, začnu jeho finančním portfóliem...

doplněno 01.08.12 20:42:

Ale to já přece taky .

Zeptám-li se jej na jeho finanční portfolio, skončí on sám (buď nemá žádné nebo naprosto nevhodné)...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cepagis*
Datum: 01.08.12 20:38

A ke mně přijít finanční poradce z OVB - zkušenost mám s jedním nagelovaným údajně VŠ, který mi nedokázal odpovědět na základní otázky, začal a především skončil bych s ním velmi rychle

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.12 20:17
avatar

s tou flexibilní dobou je to pravda a nic než pravda, ale pro začínajícího je to tzv. od slunka do slunka (prostě celodeňka). Mě se to zdá takové celé pofidérní něco jako princip letadla. Ti co již v tom jsou 5 nebo 10 let často mívají na dnešní dobu vysoké příjmy (údajně) a sami už to jen vlastně jen řídí, takže někdo na ně musí vydělávat. Jinak se dost chodí lidem po bytech (ne vždy je to oboustranně příjemné), a vždy musíte člověku něco vnutit, jinak jste prostě bez peněz. Musíte mít na to žaludek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 01.08.12 23:06

nevím, kolik vám je, tipuju tak 20 let. A teď se vžijte do situace, že Vám zavolá někdo přibližně stejně starý a bude Vám chtít radit ohledně financí. Kolik asi může mít zkušeností, kolik toho o těch financích asi zkutečně ví. V oblasti financí se pohybuju cca 15 let. A stále je spousta věcí, které nevím. A čím víc toho vím, tím víc se mi otevírá kudla v kapse nad všemi těmi rádoby poradci. A zároveň tím míň bych si troufla někomu radit v jakékoliv oblasti, pojištěním počínaje, investicema konče. Takže pokud se do toho dáte, věřte mi, že není jednoduché najít klienta, dobře mu poradit (zejména pokud produkty vybírá někdo za vás) a mít k tomu všemu ještě čisté svědomí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.