Podpora a platba pojištění z ÚP

Od: Datum: 01.08.12 08:20 odpovědí: 4 změna: 01.08.12 09:42

Dobrý den,

mám dotaz ohledně svého snoubence. Je registrovaný na ÚP od 1.6. tohoto roku. Minulý týden byl na pohovoru a podepsal smlouvu s nástupem do práce k 1.8. Jenže nenastoupil. Bere se to jako výpověď a tedy si musí sám platit sociální a zdravotní a od úřadu nedostane ani korunu? Na úřadu nic nehlásil, ale bojím se, že firma ano, aby za něj dostala peníze. Předem moc děkuji


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 01.08.12 08:46
 

Dobrý den.

Proč nenastoupil do zaměstnání, když má podepsanou smlouvu? Pokud je nemocný nebo má jakýkoliv jiný důvod, je povinen se omluvit zaměstnavateli.

§ 36
Vznik pracovního poměru

§36 (1) Pracovní poměr vzniká dnem, který byl sjednán v pracovní smlouvě jako den nástupu do práce, popřípadě dnem, který byl uveden jako den jmenování na pracovní místo vedoucího zaměstnance.

§36 (2) Jestliže zaměstnanec ve sjednaný den nenastoupí do práce, aniž mu v tom bránila překážka v práci, nebo do týdne neuvědomí zaměstnavatele o této překážce, může zaměstnavatel od pracovní smlouvy odstoupit.

 
Od: uska®
Datum: 01.08.12 08:57
 

petasik - v tu ránu by přestal být mým snoubencem! Když už nyní za něj zjišťujete podrobnosti a možné následky nenastoupení do práce, tak až si bezmete, tak první nastudujet exekuční řád.

 
Od: petasik
Datum: 01.08.12 09:04
 

řekl, že nebude dojíždět (20 min) a vstávat před 4 rano za 9 tis... a řekl mi také, že prej firma nemá ohlašovací povinnost úřadu práce a že za něj ta firma nedostane odměnu z ÚP. ja nikdy na úřadu práce vedená nebyla, takže nevím jak to chodí. A jestli se teda úp o tom dozvedelo a nebo ne.

Od: chloe*
Datum: 01.08.12 09:42
 

Já bych třeba viděla problém v tom, že dnes už se musí ukončit PP ve zkušební době písemně, dřív stačilo třeba zavolat a nemusela jste nikam jít. Takže pán je zaměstnán a hned porušil nějaký prac. řád. Zaměstnavatel s ním počítal a pokud mu vznikla škoda, může ji po něm vymáhat. Třeba když počítá s prodavačem do obchodu, ten nepřijde a obchod zůstane zavřený.

V zákoníku práce se nijak extra nevyznám, ale obávala bych se toho, že jde o hrubé porušení a tedy může být obratem vyhozen na "paragraf" a krom toho, že ho nevezmou na ÚP, tak bude i hůř zaměstnavatelný.

A jinak tedy argument, že nebude dojíždět 20min. je trochu hloupý. S takovým člověkem bych rychle vyrazila dveře. Čerpat peníze od státu nikomu nevadí, ale dojíždět za prací 20min. se pánovi nechce. Já dojíždím 40minut a ségra stráví na cestách denně 2hod. za ca 12tis. čistého. Ono lepší, než drátem do oka, aspoň má člověk praxi, mohou ho povýšit nebo si během zkušebky najít lepší místo. Těžko Vámdá někdo vezkušebce bůh v íjaký plat. Zabrat flek jinému a nenastoupit je docela sprosté,nevychované

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.